Piersicute de iulie-august 2012 (5)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

buna seara mamicutelor

am revenit la casa noastra dupa vizitele la ambele perechi de bunici.
nu am reusit sa citesc, asa ca am muuuuult de recuperat, luni am mai intrat asa putin, am zarit colacelul lu laura si mi-am comandat si eu sper maine sa-mi ajunga.

noi suntem bine, nici noua nu ne-a copt inca vaccinul, avem doar un punct mai rosu, iar celelalte vaccinuri nu le facem, sper sa nu regretam decizia luata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Neatza fetele!
Am facut oo cafea pt voi ca eu beai ceai de lactatie.
Aruba si eu patesc cu Tudor la fel insa la biberon si e de la gaze intr-adevar. Cateodata continua masa, cateodata nu.
Azi noapte a dormit de la 22 la 06.30, superrr, am dormit si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!
Clar a fost ceva in aer,si cred ca inca mai este.Ieri a domit putin pe timpul zilei,a plans destul de mult,era nervoasa,incordata...si facea exact cum a zis Aruba.Asa ceva nu am mai patit.Si azi-noapte in marea ei agitatie molfaia la san,il lasa,iar il lua,inghita clar aer si apoi se punea pe plans.Culmea,degeaba incercam s-o ragai,ca nuiesea nimic,desi auzeam clar cum mergea aerul in jos in burtica .Aceeas faza si azi dimineata.Vestea una e ca s-ia mutat ora de culcare la 10-11,nu mai stam pana la 12

Aruba,eu nu cred ca o sa refuze sanul,probabil o deranja ceva.

Mai e vreun bebe cu caca cu propre vointa?Nu e zi sa nu-i iasa din scutec,desi am incercat deja vre 5 feluri .Azi i-a iesit la spate.Deci hainele toate pline,perna pe care am alaptat-o,plus bluza mea,care habar n-am cum s-a manjit.Apoi desigur aleza aceea pe care o schimb,trebuie schimbata zilnic.E normal scaunul asa de lichid?

Pfui ce vreme urata.As sta numai in pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Olaaa
Ma alatur si EU in clubul agitatilor.toata noaptea a stat agatat de tzitzi si a dat din maini si din picioare de ma mir ca nu a facut febra musculara.si acum are o repriza de sport.deci si EU cred ca e ceva in aer
Kimmy si la noi rar se intampla sa nu ne ajunga kk pana la urechi.cred ca se intampla asta doar cand face putin cantitativ.in rest


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Neatas, fetele. Ce-o face Laura prin concediu?Ali, ai gasit casa?Sunt la birou si mi se pare ca e cam racoare. Cate grade aveti la bebei in camera? Acum , am luat-o eu razna. Imi este teama sa nu raceasca. Parca fornaie iar pe nas. I-am facut aerosoli de diminerata cu ser fiziologic. Aruba, asa patesc si eu cand il pun la san. urla ca din gura de sarpe si nu mai vrea. Acum, mai face si la biberon dar dincauza clar ca inghite aer. Kimmy, Nectarel face prea gros . Aseara am avut show cu Tudopr care numai chef de invatat la istorie si la biologie nu avea. Mi-a zis ca se duce pana la toaleta. Cand am vazut ca numai vine, m-am dus dupa el. Era cu spuma pana la gat in baie, baiatul se relaxa. Pus ca mi-a aratat ca are si biologia dupa el, care era pe masina de spalt. Va inchipuiti ca m-au apucat niste nervi, i-auzi era la relaxare in spuma la 23 si la biologie invatam eu. L-am scos instant din apa si pana nu a stiut foartye bine nu a dormit. Orice ar face,ar sta cu Nectarel, i-ar da chiar sa manance numai sa nu invete. Of, va mai plictisesc si pe voi cu problemele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna fetelor,

Raportez o reusita - a dormit in sling pt prima oara, astazi. A inceput sa stea in el acum vreo saptamana, pana atunci nu prea il tolera.

Apoi, legat de caca pana la urechi - la ce marime de scutec sunteti? Noi am trecut de multa vreme la 3, chiar daca suntem mai mititei, si nu avem accidente, desi face rar si muult. Mai mult murdaresc eu hainutele sau aleza cand il schimb decat sa iasa din scutec cand face.

Ada, nu se plictiseste nimeni, e simpatic Tudor in felul lui, auzi, se relaxa! :). Cum e la scoala noua, s-a apropiat de vreun coleg, iti povesteste despre ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Nu am clienti dimineata asta,adica i-am programat pe la 14, iar acum lucrez doar cu strada.Ana, Tudor, al meu e mare figura. Si-a facut prieteni . El este foarte sociabil, iar ce a facut la inceputul scolii erau mutre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Carmen, tot am incercat pe facebook ptr. bratari si nu merge. Mai poti sa-mi-l dai odata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

hello fete raportam un somn bustean de la 0.30 pana la 10.30 aseara a fost buni la noi, i-a facut ea baitza (si ce credeti - la buni n-a mai plans! doar a scancit putin) si s-au jucat amandoua pana la 0.30 mi-am mai facut si eu din treburi
mi-a trimis nasha acum poze cu rochitza de botez si a iesit superba!!! nici nu se putea altfel pt printesa mea
iuli - ms de info cu vaccinul am mai verificat si eu aseara inca o data si are 2 punctulete rosii in locul ala, deci ceva ceva a facut
ada - mega tare tudor cu sesiunea de relax se rasfatza baiatul n-are treaba ce dor imi e si mie de o baie cu spuma si lumanari k pe vremuri...acum baia mea se rezuma la un fel de dush rapid cu urechile ciulite inspre dormitorul piticei asta e...
aruba - si antonik mai are faze din astea de urlat la tzitzi. in general se intampla cand are gaze de eliminat dar uneori mai urla si asa din senin, o impinge pe tzitzi, iar o ia...
legat de exploziile de kk - si noi o mai patim din cd in cd cand iese mai cu presiune oricum de cand folosim scutece babylove se intampla muuullttt mai rar decat cu pampers. azi deja trecem la nr 3
vai am atata treaba zilele astea epilat, vopsit, aspirator, curat, lista muzik, bagaj pt biserica sper sa fie cuminte pitik

va poop!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Hello, fetelor!!

Maine facem si noi vaccninul de 2 luni.
A mea a facut reactie la BCG, sunt doua punctulete rosii, unul mai mare altul mai mic.
Sotului meu nu i se vede floricica desi a facut in maternitate vaccinul, si la testarea aceea in scoala a reiesit ca are anticorpi, deci nu va stresati daca nu are reactie.

Voi va plangeati ca bebeii au fost agitati ieri, a mea a dormit cam toata ziua, si vad ca si azi e la fel. Ea de obicei dormea cam 3-4 ore toata ziua.

Aruba, si Emma mai face asa cate o data. Plange la masa de numa, o ridic, o las un minut doua si apoi incerc iar. Sau o tin lipita de mine strans, pe pieptul meu dar stau in picioare. Dupa trei patru minute se linistiteste si mananca normal.

A mea vad ca a inceput sa vomite cam des. Uneori vomita cand ragaie alte ori la o ora doua dupa ce mananca. Sper sa nu fie nimic grav, o voi intreba pe pediatra maine.

Mergi la inceput