Piersicute de iulie-august 2012 (5)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Eu de ce nu vad colacul lui andrei?? Laura pune si pe picasa plsss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_80

Eu de ce nu vad colacul lui andrei?? Laura pune si pe picasa plsss

Mami de Patrick Andrei (21.06.2012)


Gataaaa , am pus poze cu inotatorul

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Fetelor, ma trezii si eu ca vreau sa va vad pozele de pe picasa si sa pun si eu si nu stiu userul si parola. Mi le da cineva si mie pe pm, pls?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Beatrice am vazut ca ai inceput sa cochetezi cu fi-miu pt Maya. Il cheama Tudor, insa eu as mai astepta ca nu-mi trebuie 2 urlatori.
Noi ne preagatim de zor de botez, adica mari pregatiri nu am facut, ci mai mult lista pe care am trimis-o la restaurant. Duminica am comandat si tortul. Incep sa am emotii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui dannett

Citat:
citat din mesajul lui ARUBA

Danett: nu e cam devreme sa o ridici in fundulet la 3 luni?


Scopul nu e sa o ridic in fundulet, ci sa vad daca atunci cand o trag de manute, subsuori etc, tine bine capul. Este un exercitiu care are si poza in Mama si Copilul.

Mami de Ecaterina (06.07.2012)



si victor are ex asta in programul de kineto, plus "ridicari" laterale ...

nici el nu tine in mana, mai prinde cateodata ceva...
frate su il tot momeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Cat de tare e... Cred ca o sa trebuiasca sa cumpar si eu unul si sa-l bag in cada mare ca in cadita nu mai incape. Stropeste toata camera si se loveste cu picioarele in cadita.

Eu azi imi concediez bona... Naspa ca tre sa o iau de la capat , dar n-am ce sa fac. Ii spun sa faca lucrurile intr-un fel si le face tot cum vrea ea. si cel mai tare ma irita ca nu se spala pe maini cand vine dimineatza desi i-am spus ca tin ff mult la igiena, iar atunci cand se spala, nu da si cu sapun. Iar azi a facut totul pe dos. Era cu piticul afara si am sunat-o. I-am zis ca atunci cand se trezeste, sa vina cu el acasa sa-i dau san, ca sunt plini, sa nu-i mai dea lp pe care il avea la ea. Si ce credeti? Vine dupa o ora cu biberonul gol. I-l daduse ca cica incepuse sa planga. Pai bine ma ii dai 90 ml de lp cand eu am sanii plini? Bine-nteles ca n-a mai vrut sanul ca era satul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

Citat:
citat din mesajul lui dannett

Citat:
citat din mesajul lui ARUBA

Danett: nu e cam devreme sa o ridici in fundulet la 3 luni?


Scopul nu e sa o ridic in fundulet, ci sa vad daca atunci cand o trag de manute, subsuori etc, tine bine capul. Este un exercitiu care are si poza in Mama si Copilul.

Mami de Ecaterina (06.07.2012)






si victor are ex asta in programul de kineto, plus "ridicari" laterale ...

nici el nu tine in mana, mai prinde cateodata ceva...
frate su il tot momeste




N-am inteles eu ce vroiai sa zici. O sa incerc si eu de curiozitate exercitiul asta sa vad cum se comporta.

Fetelor, a mea are azi gaze, face parturi de juma de ora incontinuu, nu stiu de la ce ca nu am mancat ceva deosebit. Dar o cam chinuie si plange. A facut si kk azi de 2 ori deja deci nu e constipata. Prin criza de parturi nu am mai trecut pana acum si nu stiu ce sa ii fac.
In rest a dormit ft bine azi,cate 2 reprize de o ora, la ea in patut, ca niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Laura, dar cum sta pe gat colacul ala? Nu-l strange? Am vazut pe youtube ca bb e foarte multumit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Carmen: nasol rau cu tuta aia de bona! Mai ales partea cu igiena nu e ceva peste care poti sa treci cu vederea. Daca facea asa cu tine acasa, iti dai seama daca erai plecata ce mai facea?? Ehee, am auzit atatea povesti horror cu bone ca sunt total anti. Sper sa nu ma cert vreodata cu mama sau cu soacra ca sa fiu nevoita sa bag vreo straina in casa. Oricum as pune camere si microfoane in casa, asta e clar :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

aruba dc face parturi e bine ca elibereaza burtica; poti eventual sa o ajuti cu infacol/espumisan sau ce ai tu de gaze in casa

carmen nasol... eu am zis ca macar pana la 6-7 luni sa resist doar prin roatatii cu sotu/mama (ca dupa 6-7 luni stiu de la primul ca nu prea mai pot lucra de acasa cum trebuie) dar imi e groaza cand ma gadesc sa incep sa caut

nici la cresa nu vreau sa il dau mai devreme de un an jumate, cum am facut si cu frate su

Mergi la inceput