Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (36)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

offf georgia...voma, somnolenta, stare proasta...cam astea sunt de urmarit...

si eu sunt iar pilaf...filip a tusit rau de tot toata noaptea...eu simt ca innebunesc...miercuri seara era beton, nu mai avea absolut nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Neatza si de la noi, dam cafeaua azi.

Georgia, o zi proasta ieri? La noi a fost crunt. Dupa amiaza cand ne pregateam sa iesim la plimbare, imbracam copilul s-au apucat ceva vecini sa dea gauri dar cred ca dadeau cu picamarul nu cu bormasina si fix langa masa lui de infasat ca s-a speriat bietul copil ca a inceput sa urle si mai apoi sa planga cu suspine. L-am luat din camera aia s-au potolit, m-am dus sa-l termin de imbracat sa putem pleca, au inceput iara si copilul iara urlete, vecina de langa nu era acasa sa las copilul pana reusim sa iesim afara sau se opresc astia cu gaurile. Asa ca am iesit afara imbracati in haine de casa, noroc ca pt el am mereu in geanta haine mai groase si fara apa/ceai etc. Seara orice zgomot faceam mai brusc incepea sa planga in hohote si cu suspine, am crezut ca mor, am stat cu el in brate vreo 2-3 ore pana am reusit sa-l linistim si sa-i dam sa manance si ma gandeam ca vai ce noapte grea ma asteapta, inca faceam planuri cu taica-sau cum sa dormim. Da de unde a dormit copilul meu pana la 8.45, m-am trezit la 2.30 si m-am dus sa vad ce face, m-am trezit la 5.30 i-am dat de mancare in somn si la 8.30 era deja disperata ca nu schiteaza nici un gest. Acum e fresh pe jos se joaca de numa numa. Eu tot sper sa nu ramana cu sechele si sa uite repede.

La multi ani fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

NEATA!

Haideti la o cafea! Am recuperat cap asta ca nu mai reusesc cu timpul scurt.

Lady mai bine nu o duci la gradi deoarece corticosteroizi scad imunitatea si poate raci mai usor. Sanatate multa! - Stiu ca Rebbeca statea bine cu kg nu te stresa ca slabeste, fata de Sara mea care la 4 ani si 2 luni a ajuns in sfarsit la 15.5 kg.

Bulinuta sanatate lui Filip!

Avem 8 luni, cred ca azi merg sa ii pun cercei ca nu mai reusesc si cu cat e mai mare plange si mai mult si se foieste.
Nu ne-am mai catarit dar e maricica si grasuta desi nu mananca diversificat. Bine dar cum spune si ADC toata noaptea tocaie.
Stiu ca daca i-as baga lapte praf noaptea ar dormi toata noaptea si ar manaca si mai bine cu program dar zic ca mai rabd putin pana sa il bag ca nu ma grabeste nimeni.
Am fost ieri putin la treaba dar a marait, a plans nu s-a inteles sotul cu ea si a stat numai prin zona mea ca sa nu imi tihneasca. Ma vrea in preajma sa o plimb de manute, sa descopere si sa vada tot ce este prin jur. A mers prin curte am lasat-o si a bagat pietre, pamanat in gura si a fost f fericita acum se apleaca sa mai incerce dar nu am mai lasat-o.

Alina intreba de gradi, da nu are decat program 8-12 si nu pots a spun ca e f ok ptr mine dar Sara este fericita acolo si asta e. Ultimele 2 zile a dus-o sotul ca a fost mai liber si m-am ocupat de Adeluta mai mult dimineata.

Ana felicitari pentru primul dintisor al Nataliei!


Felicitari pentru bebe Chiri!

Un week-end frumos!
La mine iar vin socrii in vizita prelungita cu tot cu somn.
Cat de des vin socrii in vizita la voi, eventual sa doarma?- intre ca sa vad poate sunt deplasata eu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

ANCA

Rebecca e racita de 2 sapt.e pe tratament cu ACC...pe trecute de acum!

"Scrie o poezie cu UNISOL in bucatarie"

Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Anca, a mea e la mine de cand l-am nascut pe radu (o luna la mine, o luna acasa). Cealalta, vine doar in vizita, daaar la niste ore de kkt ( ma scuzati). Cand trebuie sa doarma copiii sau cand i-as scoate afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Georgia, cum zice bulinuta. Dar s-a lovit la cap?
Radu a dat cu barba de parchet are vanataie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

alice,a cazut pe spate ,deci io zic ca da.. nu stiu cat de tare s-a lovit caci in 2 min radea la al meu in brate,dar io m-am speriat tare ca patul nostru e inaltut ,are vreo 45cm cu tot cu saltea (noroc ca pe jos e parchet si covorul e grosut)..oricum mi-e invatattura de minte ,cred ca voi incerca sa o pun in patutul ei
bulinutsa treaca toate boalele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

of mai fetelor asa ma intristez cand citesc de puii astia raciciti sau loviti !


Avem si noi o problema minora rafaelul meu e foarte "ofticat"? exista asa ceva? Atat se oftica cand nu-l las sa bage mana in priza sau sa sparga ceva Vaiiiiiiiii deci n-ati vazut asa ceva se pune pe urlat se tavaleste pe spate si da din maini si picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Altesa, eu il cam las sa faca ce vrea, asa il linistesc, i-a trebuit sa umble la cabluri l-am lasat, acum nu prea mai merge; i-a trebuit sa-mi miroase papucii de casa, toata sapt m-am chinuit sa nu-i dau pana cand i-a prins, i-a mirosit bine si nu-l mai intereseaza. Prize nu avem la care sa ajunga, avem un singur prelungitor sub birou si il maschez cu scaunul, cand nu o sa-l mai pot maca o sa caut un prelungitor pe care sa-l miroasa/linga si ii va trece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Patricia Maria, Alexandra, Ariana si Sofia Ioana!
La multi ani, Ghiulten! Matza, off cum am uitat! La multi ani pentru ieri!!!
Bulinutza, multa sanatate lui Filip!
Lady, cum mai e Rebe cu alergia?
Georgia, off, ce rau imi pare, te inteleg ca te simti vinovata, si eu ma simt la fel cand se loveste vreuna din fete.
Suzieq, aoleu ce nasol, bietul Vladut, imi inchipui ce tare s-a speriat! Si a mea se sperie de zgomote puternice si mi se face asa mila de ea!
Cati, imi pare rau ca treci printr-o perioada asa de grea! Iti doresc putere si curaj, sa mearga totul spre bine!
Azi-noapte a supt si fii-mea 10 minute la o masa, ca in vremurile bune. M-am bucurat, chit ca eram chioara de somn. Si se auzea clar cum inghite, deci laptic este inca! Ma simt tare fericita. Stiu ca laptele meu e cam apa chioara acum, n-a fost niciodata cine stie ce, dar macar ii dau anticorpi. Zilele trecute avea si fii-mea mucisori din aceia lichizi, dar vad ca ieri nu a mai avut. Poate ca totusi o ajuta si lapticul meu, asa putin si chior cum este. Eu SPER din tot sufletul sa nu se intarce pana la 1 an, tare mi-as dori s-o alaptez macar pana atunci.
Fii-mea pana acum era obisnuita sa doarma primul somn de noapte in leagan. Ei bine, de 2 zile nu am mai pus-o in leagan dupa ce a adormit, pentru ca ultima oara era sa cada din el si acum mi-e frica s-o mai pun. Problema e ca, obisnuita fiind cu sunetele din natura si leganatul, acum se frichineste mai mult in prima parte a noptii (pana la prima masa de noapte). Azi-noapte chiar inainte sa ma bag la somn, s-a trezit, era pe burta si a inceput sa planga si sa strige "ma-maaa, ma-maaa" (eu nu eram in dormitor, ma pregateam sa intru). S-a linistit cand m-a vazut si am pus-o la san. Atunci a supt 10 minute.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput