Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (36)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

buna tuturor!
implinim si noi 8 lunite si ma intreb oare cand a trecut timpul... mi se pare atat de mare si nazdravana, face ghidusii, cauta joaca, se ridica de picioarele noastre cand vrea in brate, ne imita, intr-o zi tusea ca sa vin la ea (eu eram in bucatarie si ea in dormitor, pe jos). din pat nu a mai cazut demult (noi am experimentat destule cazaturi) si daca este la marginea patului constientizeaza faptul ca se duce jos. incerc sa o invat sa coboare din pat, insa e mai mult distractie. nu stiu daca face "pa", insa ridica mana din cand in cand la pa.
incerc sa ii pun interdictii si sa-i spun "nu", insa ea se opreste, se uita la mine, rade si isi continua treaba. este foarte libertina, umbla pe unde vrea ea prin casa, prizele au protectii, iar, mai nou, cand merge in 4 labe si se grabeste ridica un picior ca sa ajunga mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Alexandra, Patricia Maria, Sofia, Ariana
- la multi ani Matzaaaa!!!
- cati- imi pare rau de faptul ca nu toate merg asa cum ar trebui...
- Georgia- cum e fetita?
- bulinuta..off...bebe Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

suzie - ariana nu se sperie de zgomote puternice, nici de aspirator, rotopercutanta, etc. mereu cand aspiram venim si la ea si ii aspiram pantalonasii ca sa inteleaga ca nu e nimik grav, iar ei ii place
cati -tot ce facem de acum, facem pt puii nostri. iar daca ai luat din timpul petrecut cu gruia nu ai facut-o doar pt interesul tau, ci pt bunastarea tuturor. asa ca nu te invinovati, ci recupereaza timpul pierdut
eu, in schimb, am trecut in cealalta parte: ma simt neglijata, obosita, plafonata. uneori parca sunt geloasa pe fata ca sotul ii acorda ei toata atentia. vreau sa ma simt femeie, sa fiu iubita, alintata. oare cand va veni si vremea aia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Salutare si de la noi.Scriu pe tel.asa ca repede, scurt si la obiect.
Raportam o noapte naspa plina de bazaieli plansete si muci.Batista bebelusului sa traiasca ca ne a scos din belea.
Suziq- uita destul de repede acum nu cred ca tb sa iti faci griji .Si Andrei s a speriat de tipetele unor copii care se jucau la lift....in fine a trecut si asta.
Sanatae multa puiutilor bolnaviori.gata s a teexit o iau de la capat..uff sper sa treaca repede.voi ce le dati cand au muci? Febra ju face ..inca ...sper sa nu faca delc





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Raluca, nici noi nu avem treaba cu zgomotele, sta si se uita la masina de spalat cum stoarce, aspir cu el in casa si avem apartament cu 2 camere deci clar se aude in toata casa, dar acum au fost prea puternici. In fine bine ca trecut, se pare ca uitat si nu mia plange, astazi a fost chiar ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Neata,

Eu nu am dormit mai deloc.........am primit o veste atat de rea... Fetita nasilor care are 4 luni a fost diagnosticata cu adenopatie subclaviculare stanga in urma vaccinului BCG
Luni a observat un ganglion marit si i-au facut 100 de teste inclusiv radiografie sa vada daca i-a atacat plamanii. Auzisem o stire la un moment dat ca se importa vaccinul din Danemarca si nu a venit cu instructiuni in lb romana iar personalul medical l-au preparat cum au vrut ei si au imbolnavit o multime de copii.
Nu sunt buna de nimic....citesc incontinu si nu stiu ce sa fac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mar ysa cum asa ceva????/ de la vaccin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna dimineata, Off Mar_ysa , ce veste...cum asa ..in urma vaccinului? Este sigur diagnosticul?
Si eu auzizem ceva legat de vaccinuri..
Doamne ajuta sa se faca bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Mary_sa foarte nasol pentru nasii tai, biata micuta. Am tot citit si eu despre reactiile vaccinului bcg si se pare ca cel importat din tarile nordice e cu pb. Vladut nu are reactie la vaccin si stau in cumpana daca sa-l mai vaccinez sau nu. Unde s-a nascut micuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Denisa, asta ce inseamna?
Suzi, nici mara n-are semnul de la bcg, dar nu i l-am repetat. Si pediatra si neonatoloaga, au spus ca nu e cazul.

Mergi la inceput