Bv Ramo, Ana, LoryD! Hai Ralu, Kytana! (34)

Bv Ramo, Ana, LoryD! Hai Ralu, Kytana! (34) | Autor: sept.oct2012

Link direct la acest mesaj

Bobocei de septembrie-octombrie 2012!



Boboceii nostri pufosi
Natalia de Ramona7575
Teodora Silviana de LoryD
Ilinca Teodora de Anaomaria




Suntem un de 28 pline de speranta si 37
Comorile noastre sunt 28, 27, 10


Povestea boboceilor pufosi:





Bobocei pufosi de august

20.08 - Ilaria Rita - cezariana la 36s/ 4000 g / 51 cm / APGAR 10 - de Patricbebe
22.08 - Sophia - cezariana la 37s/ 3450 g / 50 cm / APGAR 10 - de Oana (Tzitziri)
25.08 - Calin Adrian- cezariana la 36s/ 3350 g / xx cm / APGAR 10 - de Mirabelac
27.08 - Dragonita Iris-Elena - cezariana la 37s/ 2620 g / 47 cm / APGAR 9 - de Bob_pixel
28.08 - Denis Andrei- cezariana la 37s/ 3500 g / xx cm / APGAR 10 - de G_rainbow (Gabriela)
28.08 - Petru (Rares)- naturala 41s/ 3750 g / xx cm / APGAR 10 - de Lalu85



Bobocei pufosi de septembrie

02.09 - Bogdan-Mihnea- cezariana 39s/ 3450 g / 50 cm / APGAR 7 - de Anidaz

05.09 - Bogdan Mihai- cezariana 38s/ 3150 g / xx cm / APGAR xx - de Adriana_77

05.09 - Radu Cristian- natural 36s/ 2600 g / 46 cm / APGAR xx - de Simonix

05.09 - Stefan- cezariana 37s/ 3050 g / xx cm / APGAR 10 - de m_m51981

05.09 - Ana-Nectaria- cezariana 34s4z/ 2100 g / xx cm / APGAR 10 - de mami.ilinca - Luminita

06.09 - Maya Cristina- cezariana 38s/ 3100 g / 51 cm / APGAR 9 - de Olivette

10.09 - Adela- cezariana 38s/ 3700 g / 50 cm / APGAR xx - de danageodoiu

12.09 - David Cristian- natural 39s/ 3500 g / xx cm / APGAR 9 - de RamonaCopot

12.09 - Daniel- natural 37s/ 2400 g / xx cm / APGAR xx - de Chri70

14.09 - Vlad Petru- cezariana 36s/ 2700 g / 49 cm / APGAR 8 - de Veroboroda

14.09 - Matei- cezariana 39s/ 4000 g / xx cm / APGAR 10 - de Stella87

17.09 - Mihai Alexandru- cezariana 39s/ 2800 g / 47 cm / APGAR 9 - de Madaiulia

17.09 - Anita Zsofia- cezariana 38s/ 2770 g / 49 cm / APGAR 10 - de moni81

17.09 - Ioan Alexandru- cezariana 38s/ xxxx g / xx cm / APGAR xx - de Anda28

18.09 - Bobocica - natural 39s/ 2650 g / 50cm / APGAR xx - de didi-anda

18.09 - Emma Gabrielle- natural 38s/ 3700 g / 52 cm / APGAR 10 - de DanielaBejan

18.09 - David Gabriel- cezariana 38s/ 2600 g / 51 cm / APGAR 9 - de Corinuka_g

18.09 - Alexandru- natural 39s5z/ 3100 g / 50 cm / APGAR 9/10 - de carinablanca

18.09 - Rares Ionut- cezariana 35s5z/ 2900 g / 50 cm / APGAR 7 - de mlhaela

20.09 - Vlad- natural 37s/ 3500 g / 50 cm / APGAR 9 - de adrianadana

21.09 - Bobocel- cezariana 40s/ 4150 g / 51 cm / APGAR xx - de Marikaki

21.09 - Theodora Maria- natural 41+s/ 3205 g / 50.5 cm / APGAR xx - de Lulutza

22.09 - Andrei- natural 40s/ 4200 g / 53 cm / APGAR xx - de Andreea (nu_mai_stiu)

24.09 - Elisa Andreea- natural 35s/ 2740 g / 49 cm / APGAR 9 - de Roxana11

24.09 - Paul Gabriel- cezariana 39s/ xxxx g / xx cm / APGAR 10 - de Carmen

24.09 - Roland - cezariana 39s/3650 g/54 cm/APGAR 10 - de Paula

25.09 - Toma - natural 40s/4268 g/53.5 cm/APGAR xx - de Irimell

29.09 - Antonia- natural 40s/ 3000 g / 50 cm / APGAR 9 - de slimfitmada

xx.09 - Ilinca Teodora- natural 40+s/ 3770 g / 53 cm / APGAR 9 - de Anaomaria



Bobocei pufosi de octombrie

01.10 - Natalia- cezariana 39s/ 3500 g / xx cm / APGAR xx - de Ramona7575

01.10 - Teodora Silviana- natural 39s/ 3600 g / 51 cm / APGAR xx - de LoryD



Haideti feteleee!!!


Raluca22 - 29 septembrie 2012
bya_me - 29 septembrie 2012
underqueen - 23 septembrie 2012
madanan - 10 octombrie 2012 (cezariana)


Asteptam vesti de la burticile de septembrie si boboceii lor



sansb - 02 septembrie 2012
bombboana - 15 septembrie 2012
Virginia_86 - 17 septembrie 2012
Irimell - 21 septembrie 2012




[center]Burtici de octombrie 2012


norma36-UM.27.12.2011- DPN 02.10.2012 cu
Cristiina -UM.27.12.2011- DPN 02.10.2012 cu ,Cristina, Arad
mamiseli_11-UM 26.12.2011- DPN: 03.10.2012 cu , Mihaela mami de Miruna Cosmina (13.11.2008)
Kytana-UM 29.12.2011- DPN: 04.10.2012 cu
sandy_2008-UM.08.01.2012- DPN 14.10.2012 cu
sora13a-UM.xx.xx.2012- DPN 14.10.2012 cu
_vicki_-UM.10.01.2012- DPN 15.10.2012 cu
gaitica78-UM.10.01.2012- DPN 16.10.2012 cu
ANKA-iasi-UM.xx.xx.2012- DPN 16.10.2012 cu
Elfica-UM 25.12.2011- DPN: 17.10.2012 cu , mami de Iulia Andreea (26.10.2010)
miro79-UM 14.01.2012- DPN: 20.10.2012 cu , mami de Sara
Vickyi - UM 11.01.2012 - DPN: 21.10.2012 cu - cezariana
Madamar-UM 16.01.2012- DPN: 22.10.2012 cu , Mary, mami de Mateo (mai 2010)
irene-UM 21.01.2012 -DPN 23.10.2012 cu ,FIV Ungaria , Irene (Bucuresti)
MoRo_K-UM 15.01.2012- DPN: 26.10.2012 cu
Ramona_bm- UM xx.xx.2011- DPN: 26.10.2012 cu , Ramona mami de Elisa Maria (26.10.2010)
a_raluca-UM 23.01.2012 -[green]DPN 30.10.2012 cu ,Raluca (P Neamt)
fulguta28-UM xx.xx.2012- [green]DPN: 04.11.2012 cu , mami de Mara Elena (10.10.2010)




Asteptam date de la adryanna_a, Brigitte07,Marisa-Ana

[/navy]

Un gand bun pentru : mrenescu- Maria,VIOIKA76



Cum sa deschizi un capitol nou

1. Te loghezi cu userul comun
2. Deschizi ultimul capitol la prima pagina, la primul mesaj, cel cu listuta.
3. Dai click dreapta pe butonul "Editeaza respuns" si il deschizi intr-un 'new window' Asa ai deschise doua ferestre.
4. Te intorci la prima fereastra si dai click pe "Subiect nou". Butonul este sus, in dreapta paginii sau jos in partea stanga.
5. Copiezi titlul din mesajul vechi deschis pentru editare si schimbi numarul capitolului astfel incat sa fie in ordine.
6. Copiezi textul cu listuta de la mesajul vechi deschis pentru editare si il copiezi in primul mesaj din capitolul nou.
7.Copiezi link-ul de la vechiul capitol din bara cu adresa web in urmaoarea formula: [ url="aici copiezi linkul" ]nr. capitolului vechi[ /url ], fara spatii intre paranteze!
8. Faci click pe scrisul "Creeaza subiect nou".
9. Copiezi linkul noului capitol.
10. Te duci la capitolul anterior la ultima pagina si dai paste la linkul cu capitolul nou in urmatoarea formula: [ url="aici copiezi linkul" ]CAPITOL NOU[ /url ] fara pauze intre paranteze.
11. Capitolul nou este facut acum te poti loga cu userul tau.
______________________________________________________________________

Cum sa-ti activezi PM-ul - Mergi la: Contul meu - Mesaje private- Options- Activeaza mesaje private

Cum sa ascunzi un link - [ url=" aici scrieti linkul " ]aici scrieti denumirea dorita [ /url ]Cand scrii formula, scoti spatiile dintre parantezele patrate, astfel incat sa nu ramana nici un spatiu liber in interiorul formulei.
______________________________________________________________________

Cum sa ai sau la semnatura
Mergi la Profil Personal, selectezi Editeaza profil, mergi in josul paginii la Optiuni Profil + / -, apesi pe +, si la Semnatura scri gravi sau gravired intre [] si adaugi saptamanile.
______________________________________________________________________

Corespondentul sapt. de sarcina in luni:

[b]luna 1= 01-05 sapt -----luna 4= 14-18 sapt -----luna 7= 28-31 sapt.
luna 2= 06-09 sapt -----luna 5= 19-22 sapt -----luna 8= 32-36 sapt.
luna 3= 10-13 sapt -----luna 6= 23-27 sapt -----luna 9= 37-40 sapt


______________________________________________________________________

[b]Cum se citeste o ecografie:

LMP - ultima menstruatie
LMP-GA - varsta gestationala conform ultimei menstruatii
LMP-EDC - data probabila a nasterii conform ultimei menstruatii
BPD - diametru biparietal (de la o tampla la cealalta)
CRL - lungimea fatului de la crestetul capului la coccis (fundulet)
FL - lungimea femurului
AC - circumferinta abdomenului
HC - circumferinta capului
HC/AC - raportul dintre circumferinta capului si circumferinta abdominala
______________________________________________________________________

[b]Cont comun:
sept.oct2012

E-mail comun: sept.oct.2012@gmail.com

Parola va fi trimisa prin PM
______________________________________________________________________

[size=3]Linkuri utile

www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart" target="_blank">Tabel greutate medie bebe pe saptamani de sarcina
www.baby2see.com/development/ultrasound_sonogram/first_trimester_scans.html#week4" target="_blank">echografie
www.desprecopii.com/info.asp?ID=138" target="_blank">cand vine barza
www.babycenter.com/2_inside-pregnancy-weeks-1-to-9_10302602.bc" target="_blank">In burtica pe saptamani
www.obfocus.com/questions/qanda7.htm" target="_blank">Valori beta hcg
www.feminitate.org/" target="_blank">Feminitate-site-ul unei prietene dragu!
www.cnas.ro/norme-contract-cadru/norme" target="_blank">Retete compensate si gratuite pentru gravide-Norma 2012/pag.368
[/left]

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Fetele va salut in treacat doar. Nu ma simt bine deloc, imi este rau de la raceala cum nici nu va puteti inchipui.

Va pup si tineti-mi pumnii maine la doftor. Va tin la curent.

Doamne ajuta sa avem parte de un capitol plin numai cu vesti bune!



39+ cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Merci, Oana

Offf, Kytanutz, a naibii raceala! Tinem pumnii si insanatosire grabnica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Off Kytana tinem pumnii sa treaca o data ca deja te chinuie de ceva timp..Si daa am ceva emotii eu tot ma simt parca mai am mult pana nasc si cand realizez ca nu-i asa mi se pune un nod in gat ...sper sa stea puiul si sapt asta la cald sa termine si tati turele si apoi sa asteptam linistiti....vb vine linistiti...azi am intrat in sapt 38...e bine ca am trecut de pragul de 37
Ma uitam pe listuta in care mai suntem cele 2 in 1 suntem o mana...si avem 35 de bobocei
Bob noi cu cadoul nasilor vom face probabil ca si la nunta(noi avem nasii romani)... am cautat sa luam ceva ca valoare apropiata cam de cat stim ca ar da si ei...ca sa nu ne simtim noi aiurea...asta pt ca ei acopera si o parte din cheltuieli(biserica,set imbracat/lumanare botez copil,cruciulita/jumatate marturii)si dau si dar si mai se cara si din Ro si platesc hotel aici....la voi cred ca-i mai usor pt ca va sunt prieteni si sunt si de aceeasi varsta

Felicitari Ramona!Bine ai venit Natalia!sa fiti sanatoase si refacere rapida Ramona si laptic mult!

Olivette sunt si eu de acord cu Tzitziri...tu faci tot tot ce poti ...alaptatul a inceput sa fie o temere mai mare ca nasterea sau egala pt mine...vad de la voi ca nu-i usor...nu-i usor deloc...si ma rog la Dumnezeu toate sa reusim.....

Eu azi n-am stat locului,am mai avut de munca pe pc,am mai calcat m-am tot invartit in casa si afara ...am fost sa intreb si preotul aici cand vine sa ne citeasca(am biserica fix peste strada) si mi-a zis ca dp ce ies din spital sa sun la biserica si vine...ma bucur ca intelesesm ca aici vin la 20 zile...si eu voiam sa pot iesi cat mai repede..
In rest am inceput sa adorm si mai greu noaptea,si vad ca incepe sa ma cam deranjeze ...nu doara...pelvisul/osul pubian...p-acolo prin zona...poate incepe sa coboare bb io stiu...joi vedem...maine am de gand sa fac despadurirea :D sa fiu gata...
Atatica ...seara linistita si pupici :)



37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Moro hai ca mai ai si tu putin si iti tii puiul in brate! Sa stea cumintel acolo pana e si tati gata! nu te ingrijora cu alaptatul. Din cate vad majoritatea fetelor au lapte destul si ju au probleme. De ieri am inceput sa iau si Galafor.

M-a supt mandra vreo 3 ore, din care 1 cu nervi pe ea de la colici (si se razbuna pe sfarcurile mele). I-am facut baita, a supt cate 10 min din fiecare tzitzi si vad ca de 40 minute doarme. Doamne ajuta!

Stela, ce mai faci? Mirabela, Ramona, Mami Ilinca, Vero si toate celelalte mamici, ce mai faceti voi si puiutii?
Adina, eu sper sa ne mai citesti si sa revii pt ca erai foarte activa inainte. Hai aici sa invingem impreuna depresia!

Ma bag la somn ca nu stiu cat doarme mandra. Somnic usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Buna seara,
Suntem bine, va citim , adar nu apuc sa scriu.


KYTANA:sanatate si pumnii stransi maine la control!
CORINUKA:Cum te mai simti?brr m-au trecut fiorii. pup
SIMONOX:ati iesit din spital?
MIRABELA:unde ai disparut?
LULUTZA:cateaiindurat si tu...dar acum ai o minune in brate,te cred ca nu-ti vine sa o pui in patut.
BOB:nu te stresa cu slabitul, mai asteapta macar 3 luni si organismul isi va reveni.Noapte nu o schimb pe dra, s-ar trezi de tot, asta am aflat la prima fetita, ma chinuiam cate 2 ore sa o adorm noaptea plimbandu-ma prin casa...cand vine wrapul?abia astept impresiile tale.
SANDY:ai fost la control? ati stbilit data nasterii?
PATRICBEBE:sa depasiti perioada asta grea...
PAULAFRIDA:acomodare usoara si rapida cu puiul mic!
MIHAELA:nu cred ca e puroi , ar tb sa ai si febra, stare alterata ,dureri .sdc poti sa mergi in parc , nu vad de ce nu te-ai duce , acum e perioada c mai faina, dorm dusi cand ies afara
OLIVETTE:e minunat ca ai incercat totul pt alaptatul exlusiv, ca sa nu regreti vreodata ca nu ai facut ceva.pana la urma c m important e sa fie bebelusa sanatoasa si mami relaxata.Fornaiala e caracteristica bb mici, simotata mea e, depinde totusi si de cat de bine au fost aspirati la nastere.Maine calculez cat pap si iti spun.
MONI81:surioara mai mare alterneaza starile de bucurie si incantare cu momente cand imi zice ,'' sa plece Ana, sa o bagan inapoi in burtica, nu mai vreau surioara ''La voi cum e?

FELICITATI SLIMFITMADA!BINE AI VENIT ANTONIA!
FELICITARI RAMONA!BINE AI VENIT NATALIA!
SA FITI SANATOASE & NOROCOASE!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

salut gagici !
eu sunt intr-o usoara depresie . de ce spun usoara? pentru ca sunt constienta de ea si in acelasi timp nu ma pot controla .

acum cateva zile m-a luat un dor de sot ( si doar dormea langa mine ) ; voiam stransa in brate si alintata atunci , in momentul ala - si m-a luat si o teama ca daca se intampla ceva cu unul din noi ce face celalalt , cum ajunge sa se descurce ? eu nu as putea sta fara Flo ...
si uite asa m-a luat un plans cu sughituri ca s-a trezit si sotul si fiica-mea !!!

acum vreo dou zile a inceput sa-i curga ochisorul drept ; adica se facea putin coaja ; nu am rezistat si am inceput sa curat de fiecare data cand vedeam dand de la exterior spre interior (asa cum am fost invatata ) ; mai puneam si lapte de la mine ; dar in loc sa se imbunatateasca se inrautatea !!! azi noapte se facuse asa de multa ca imi era frica ca nu ajung sa curat la timp ca i se lipeste ochisorul ...bineinteles ca am facut o criza in mijlocul noptii si ca am jurat ca la prima ora mergem la medic !!!

dimineata am fost la ONE e o chestie gratis , de voluntari , pentru noi nascuti ... e la 5 min de mers pe jos ... am gasit o asistenta care mi-a dat maine la ora 14 intalnire cu medicul pediatru din organizatia lor ...

ajungand acasa am dat de pe net de nr de tel al unei pediatre romance ( pediatrul de la ONE nu este considerat pediatru copilului - esti obligat prin lege sa ai un pediatru "fix" ); am sunat-o si am convins-o intr-o vizita de urgenta maine la ora 18 ...

asa ca pana maine seara trebuie sa-mi fi disparut toate temerile !!!

deocamdata inca am niste morcovi adanci infipti - si vorba verisoarei mele - : si vreo doi iepuri atarnand !!!

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

si fiica-mea harcaie in somn si mai ales cand mananca ... cateodata ma i-a teama ca nu respira suficient de bine pe langa san si il trag ca sa fiu sigura ca vad tot nasucul !!!

eu , spre fericirea mea , alaptez din prima zi si fara alte adaosuri ... papa non stop ...ii las programul dupa foamea ei : adica daca vrea la 2 ore sau la 5 ore , atunci ii dau !!!

nu e plangacioasa , dar cand ii este foame trezeste tot blocul de nu ajung la timp !

doarme bine , am tot timpul sa dorm si eu si sotul , dar cred ca eram pregatiti sufleteste sa stam trezi , asa ca stam planton toata noaptea - pe net - mai povestim etc , incat ajungem sa stam pana la 2-3 noaptea fara sa ne fi odihnit deloc , iar dimineata suntem chiori de somn si irascibili ;;; practi ar trebui sa dorm acum , doar fiica-mea doarme de vreo doua ore buna - i-am facut si baita , am si prestat cu lapte , ma astept sa mai doarma cel putin inca doua ore ... dar na ! eu nu am somn !!!

din "secretele" pentru alaptat - am fost si eu invatata si spun ce am auzit ; este bine ca mama sa bea lapte muuult indulcit cu miere - explicatia ar fi ca laptele este putin mai dulce si asta place foarte mult bebeilor ... asa ca in loc sa se opreasca , continua sa bea ( si sa convinga sanul sa produca mai mult ) si sa ceara mai des papa !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

am gasit foaia de externare si am vazut notatia de la APGAR : 9-10-10 ...nu stiu ce inseamna , dar pana acum nici nu stiam daca au pus asa ceva !!!

fetelor , nascand normal , m-am rupt putin ... am avut 3 puncte din care doar unul la exterior ; toate sunt cu ata care se topeste , deci nu tre sa merg la medic decat cand m-a chemat la vizita de rutina si aia peste 6 saptamani ; undeva la sfarsitul lui octombrie ...

vroiam sa va intreb : pe voi ( care ati nascut natural ) nu va doare cand mergeti la buda ??? eu am simtit usturime la inceput de imi era si teama sa trec prin fata toaletei ; ma steptam sa treaca dar doar s-a micsorat durerea , dar nu a disparut ...
ma spal de fiecare data crezand ca inlaturand sarurile ramase trece si usturimea , durerea ... dar parca mai rau ma doare cand ma asez !!! acum nici nu stiu daca e durere la exterior sau e durere la interior , inclusiv de oase , daca tot au fost manipulate pentru a se largi suficient !!!
voi aveti dureri ??? ce faceti ca sa treaca ???
accept orice sfat !!!

si inca o problema de casa !
eu ( dolofana) am avut mereu carnea batatorita pe mine , adica nu eram flasca ; era tare non stop si mereu in tensiune !
acum o simt moale peste tot cum nu am simtit-o in viata mea !!!
asa este si la voi ? revine la forma initiala ?
intr-un fel ma bucur , avand senzatia ca asa pot slabi mai usor chiar si prin simple plimbari lungi ! sperrrr!!!!!

mai dati amanunte si voi cu ce schimbari sufera si organismul nostru , nu numai date despre febletile noastre !!!

ma intreb ce e cu anidiaz. mirabeleac ? si alte fete care nu mai intra deloc ...
voi mai aveti noutati despre ele ? va auziti la telefon ?
se prea poate sa nu aiba chef sa scrie , dar macar sa intre si sa spun : existam , cand ne vom simti ok , revenim !!!

pup ! noapte buna tuturor !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Acum s-a trezit mandra. Tocmai ce mulsesem 40 ml pe care i-a papat instantaneu si apoi a inceput sa urle ca din gura de sarpe. I-am dat san,ma ustura ca toti dracii dupa juma' de ora de muls si tot urla, asa ca i-am dat si o portie de Lp. A mancat atata pt ca am schimbat-o si s-a trezit de-a binelea. Dar primul lucru cand s-a trezit a fost sa faca kk si nu puteam sa o las asa.

Gata, ne bagam la somn iar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Buna dimineata!

De nu stiu cate ori am intrat si am vrut sa citesc ,am reusit partial,dar pe cand sa scriu mi se trezea Mihnea,deci azi fac invers ,scriu si daca mai apuc citesc
In primul rand felicit din tot sufletul noii bobocei veniti pe lume si pe mamicile lor!
M-am crucit cand am vazut listuta cu bobocei ,Doamne tine-i sanatosi si pe ei si pe cei ce se vor naste de acum incolo,
Desi prezenta mea lasa de dorit ,gandurile mele sunt alaturi de voi zilnic sa stiti.

Pe scurt despre noi :
Mami a depasit perioada de tristete si acum sunt o mamica fericita si implinita care ma minunez zilnic de fiecare schimbare a puiului meu.
Papam san ,ca avem laptic har Domnului,crstem si devenim tot mai voinici.Mihnea are 3940 de grame si 53 de cm,este sanatos tun si azi are o luna de viata,nici nu-mi vine sa cred cum trece timpul.
De colici(care nu sunt puternici e adevarat)scapam cu Sab Simplex si ceai Alinan,si asa stiu ca e linistit toata ziua ,are scaun zilnic de 2-3 ori partzuri trase in toata gama muzicala si expresii faciale care de care mai haioase.
Inca nu zambeste constient dar cand doarme iti vine sa-l mananci cat de mult zambeste.
Singura problema este cand il schimb inainte de masa ,fiindca nu are rabdare urla de-l aude tot blocul si cum il iau de pe masa de infasat tace instant si cauta cu gurita.
La proba suptului imi arata cantarul incepand de alaltaieri 110 grame supte,am avut si puseu de crestere la 10 zile si la 3 saptamani care a durat 2 zile,iar atunci pur si simplu nu se satura ,statea agatat de san aproape din ora in ora.
Era cat pe ce sa cedez si sa-i dau completare ,dar acum ma felicit ca n-am facut-o ,fiindca mi-a crescut lactatia dupa necesitatile lui.
Asa ca avem o comoara de baiat pe care-l iubim si-l pupacim toata ziulica.
Facem plimbari zilnice de dimineata si seara,stam cate 2 ore afara unde se simte tare bine ori ca doarme ori ca este treaz.
Apropo ziua sta tot mai mult treaz ,iar noaptea doarme de 12 la 6 dimineata,papa dupa baita ,pe la 9 seara, si apoi somnic.
Am mai cedat si l-am mai luat in pat cand sugea noaptea ,dar acum il pun in cosulet si-l iau la 6 unde ramanem impreuna pana cand ma trezesc eu de-a binelea.


Operatia s-a vindecat complet si frumos la exterior desi e o taietura lunga ,abia astept controlul de la 6 saptamani sa vad ce e in interior.
Mi-am reluat treburile zilnice ,cu exceptia ridicarii lucrurilor grele.
Trimit mesajul si incerc sa mai citesc si eu,iar daca e sa raspund la ceva ce stiu,revin.

Mergi la inceput