Alaturi de Valicutza- Minuni de Nov-Dec 2012 (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Am deschis azi forumul cu gandul sa ii spun La Multi Ani! Ginei pentru ziua Andreei (cu scuzele de rigoare pentru intarziere) si sa vad ce ati mai facut in weekend. Si am citit vestea despre Valicutza si nu imi vine sa cred, am ramas socata, nu stiu ce sa spun. Vali, suntem alaturi de tine , ne rugam la Dumnezeu sa odihneasca in pace sufletul ingerasului tau si voua sa va dea puterea sa treceti peste aceasta durere.

Andreea 33+ cu Emilia
http://lmtf.lilypie.com/Vsxsp3.png

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI-1 675 4G homozigot
Tratament: Clexane 0.4, Femibion2, Cetebe, 2 MagneB6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Popeasco, asa pur si simplu
Angelique, si eu vroiam sa va intreb daca sunteti de acord sa ii dam un mesaj din partea tuturor, ca sa nu intram asa, cu picioarele in viata si in durerea ei.
Mena, cred ca din toata lumea pe tine te-a afectat poate cel mai mult vestea asta, pentru ca este o spaima cu care tu traiesti in fiecare zi, mai ales ca puiul tau e cel mai mic, dragul de el. Incearca sa te linistesti (psihic), poate ai cum sa faci o ecografie rapida de control?

Saptamana trecuta ii spuneam lui iubs ca acum suntem suficient de mari si de puternici ca sa fim ok daca din vreun motiv se declanseaza travaliul si ca cea a fost mai greu a trecut... As vrea sa-mi retrag cuvintele si sa fiu rezrvata din nou, pentru ca nu se stie niciodata ce se poate intampla...





Onutz 33+ cu Inghiontila Sughitzescu Lucian

Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Eu sunt de acord cu trimiterea unui mesaj din partea noastra. Sa stie ca suntem alaturi de ea si in aceste momente cumplite pentru orice parinte.

Multumim pentru urari! Andreea va trimite un pupic

Eu ma gandesc intruna la Vali si ma rog sa nu mai treaca nici una din noi prin asa ceva, nici macar prin vreo sperietura. Va doresc din suflet tuturor sarcini la termen, nasteri usoare si, mai ales, bebei sanatosi!!!

Mena, incearca sa te relaxezi. Si voi toate. Daca i s-a intamplat Valicutzei nu inseamna ca la fel vom pati si noi, iar agitatia si gandurile negre nu fac decat sa ne nelinisteasca si pe noi, iar acum nu avem nevoie de asa ceva. Cu sufletul suntem alaturi de Vali, dar trebuie sa ne linistim pentru binele minunilor noastre care asteapta sa vina pe lume.

Gina 34 + Sofia Maria si mami de Andreea Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Fetele, haideti sa mai completam listuta cu telefoane de pe mail, e destul de scurta.
Cine doreste si nu are parola o poate cere aici



Onutz 33+ cu Inghiontila Sughitzescu Lucian

Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

...Nici eu nu am putut dormi, m-am plimbat si foit toata noaptea prin casa..este 6.30 si am avut pentru o clipa speranta ca venind aici o sa descopar, ca prin minune,ca vestea de ieri nu mai exista,insa realitatea e aici, striga in gura mare ca e adevarat...
Dragelor, si eu sunt de acord cu un mesaj comun transmis catre Valicutza noastra, insa pe de alta parte stiu ca ea stie ca suntem toate alaturi de ea si de ai ei si in clipa asta numai cei dragi o pot consola cat de cat, fiindca ei ii sunt alaturi fizic si pot avea grija de ea.Pe de alta parte, sa multumim lui Dumnezeu ca ea e bine si sa speram ca intr-o zi are sa aiba curajul si puterea sa o ia de la capat,e tanara si va avea timp si are sa fie bine si foarte bine pana la sfarsit!
Ea va citi, intr-o buna zi,gandurile noastre si va stii-cum stie si acum-ca ne rugam pentru linistea ei,pentru sanatatea ei si ca vom fi intotdeauna aici cand are sa aiba nevoie de noi.Daca a cerut timp sa isi revina,trebuie sa ii respectam dorinta si a o lasam sa isi planga pierderea si sa se repare putin..

Epopescule,iti multumesc mult.Sentimentul meu e acelasi.
Inca o data, un sincer la multi ani pentru puiuta.
Mena,cumintica, te rog,da?Totul merge bine inlauntrul ta,sora ta a plecat, acum ai nevoie sa te linistesti.Fa numai lucruri care iti plac,tine-ti gandurile ocupate cu ganduri frumoase si pozitive..
Onutule,te imbratisez si merci mult de vorbele frumoase!si tu stai linistita te rog si voi toate la fel, ati inteles?Va fi bine.Va fi bine pentru toata lumea

azi mergem si noi la doctor si la morfo 3.Aveti grija de voi si de puiuti, o saptamana cu senin si liniste in ganduri va doresc!
Fetele mele, aveti multa grija de voi.va pup.

32 + cu Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Ok am sa-i scriu un mesaj din partea tuturor in care o sa-i spun ca suntem alaturi de ea.Eu dupa ce am primit mesajul ei i-am scris si eu unul de consolare si mi-a multumit, acum o s-o fac din partea tuturor.


29+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Of, la naiba, fetelor. Am zis ca pic de pe scaun cand am citit de Valicutza. Am vazut titlul si-am crezut ca a nascut mai devreme, dar nici prin cap nu-mi trecea ce-am citit. De-asta am si raspuns catinel la tot ce-am mai citit pe aici amanand gasirea postului cu nasterea si bebele, pana mi-au cazut ochii pe anuntul ala nenorocit.
N-am ce comentarii sa fac, nici nu stiu ce-ar mai fi de spus in situatia asta.

Las mai jos ce apucasem sa scriu deja


Bune fetele!

Prima zi de concediu, am un baiat la zugravit camera copilei si eu moluschez de zor.

Dana, ai ditai grasalanul .

Epopeasca, La Multi Ani! printesei
Pe prospectul baneocinului parca scrie ca nu e indicat in sarcina. Altfel, mie una imi place tare mult de el - il foloseam mereu dupa epilat in zonele sensibile.

Mena, Ina, si mie mi-au spus ca nu trebuie sa aduc nimic la maternitate (dosarul cu analize, cardul, hainele de externare si eventual propriile cosmeticale in caz ca avem o marca preferata).
Andie, tie ce ti-au spus la Medlife?

Menics, aparatori am luat din Ikea. Nu stiu daca sunt cotate "dragute" si la tine - sunt albe simple si-au fost doar 50 ron.

Bubule, buricul meu este iesit tot in afara (desi inainte de sarcina aveam un crater substantial in zona aia, cu piercing de rigoare cu tot). Nu este tare in jurul lui, dar este vag dureroasa zona (iar demoazela sigur e sadica, numai pe acolo bumbaceste)

Onutz, 2 kile.....Sunt invidioasa! Numai a mea e ca o matza lesinata. Cat despre nasi si ce au ei de adus, subscriu: ce vor, cand vor, daca vor. Eu i-am spus deja nasei noastre sa nu se agite cu shopaleala, si ca ce trebuie pt botez impartim frateste, ca nu vreau sa pun pe nimeni la cheltuieli. Si da, tot de pampers premium care am auzit si noi lucruri bune (de la amici cu o ochioasa de 5 luni). Le-am si pipait si par mai neplasticoase, asa.

Mami, e normal sa se schimbe miscarile. Bebe are mai putin spatiu acum asa ca se adapteaza; din boxeur se transforma in tunelist

Doura, acelas sentiment de "mai devreme" il am si eu. Tot am senzatia ca undeva la sfarsitul lunii se va intampla .... (cam cu 2-3 saptamani mai devreme de termenul calculat)

Irina, La Multi Ani! Ralucai








gogoasa hormonizata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Mai trimit sau nu mesajul?
Eu sunt de acord cu Bubu ca trebuie lasata sa se linisteasca dar daca majoritatea vor ii trimit mesaj.



29+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Da, eu m-am sucit, de acord vu voi, cred ca nu trebuie sa-i mai aducem si noi aminte, si asa nu are cum sa uite...

Bubu



Onutz 33+ cu Inghiontila Sughitzescu Lucian

Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Cu toate ca nimic nu iti va alina suferinta fetele de la odisee si nu numai m-au rugat sa iti spun ca suntem alaturi de tine cu tot sufletul nostru si te asteptam cu drag atunci cand vei fi pregatita.Daca ai nevoie de ceva, orice nu ezita sa ne ceri ajutorul ti-l vom oferi cu cel mai mare drag.Scuze de deranj dar am vrut sa stii ca esti prezenta in gandurile si rugaciunile noastre.Multa sanatate

Asa suna mesajul,l-am salvat in ciorne astept sugestii si daca sa il trimit sau nu.Va pup

29+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput