Alaturi de Valicutza- Minuni de Nov-Dec 2012 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Buna,

Chiar daca nu va stiu atat de bine, nu pot ramane insensibila la tragedia Valicutzei.

Sa iti dea Dumnezeu puterea de a trece peste aceasta tragedie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Va rog sa ma iertati ca ma bag in odiseea voastra, citesc de la inceput ce faceti sunt o aspiranta la bebe, cu 3 sarcini la activ pierdute si am citit de aseara vestea despre Valicutza si nu imi pot reveni, o cunosc inca de cand era la aspirante si chiar ma bucuram ca era printre primele de aici care trebuia sa dea startul la nasteri.
Vali te pup dulce, te imbratisez strans si iti doresc multa sanatate si putere sa treci peste aceasta incercare, sper ca fetita ta sa iti dea forta necesara, imi pare foarte rau.
Eu am in suflet pierderea unei sarcini de 8 saptamani de acu o luna si inca sufar dar sa pierzi un bebe atat de mare nu imi imaginez ce e in sufletul ei acum.
Va doresc voua celorlalte gravidute, sarcini usoare pe ultima suta de metri si nasteri la fel, sa va sttrangeti puiutii in brate, sa citim doar vesti bune.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Dana in mesaj scrie ca o sa vorbeaca cand se simte pregatita psihic si ca spera sa fie inteleasa.Primul impuls a fost sa o sun apoi am recitit mesajul si am inteles ca are nevoie de liniste si o inteleg.Si eu as fi avut in locul ei.Daca vreti eu ii transmit intr-un mesaj ca suntem alaturi de ea si daca are nevoie de ceva sa nu ezite sa spuna.Astept si alte pareri

29+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_es spune:

buna dimineata la toate dar mai intii vreau sa imi cer scuze ca nu vam raspuns la mesajele voastre aseara eram foarte suparata de cele intimplate .dar acum vreau sa va MULTUMESC la toate de urarile pentru printesa mea care AZI 1 OCTOMBRIE are 10 anisori.MAMI 2 sa sti ca o sa am un ajutor bun ea deabea asteapta sa vina surioara ei in fiecare seara imi pupa burtica iar cind se misca e tare fericita ca o simte .ANGELIQUE sper sa nu mai lipsesc dar din gresala am umblat la calculator si am sters ceva si nam mai reusit sa intru pe net .voi cum ati dormit azi noapte eu sincer dupa vestea de aseara nu prea am putut dormi nu imi puteam lua gindul de la biata VALICUTZA simteam o nelinisre chiar si bebe era agitat .dar acum sint mai linstita si sa de bunul dumnezeu sa nu mai primim nici odata asemenea veste cutremuratoare multa sanatae la toate sa ajungem cu bine la termen sa nastem coii santosi si fumosi pupici

mami de Raluca (1.10.2002) si 34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Nu mai pot incepe cu vesnicul meu mesaj de buna dimineata, ca numai buna nu mai este dupa ce am citit ce a patit Valicutza. Sincer si eu incerc sa imi amintesc exact ce probleme avea, dar am hotarat sa nu mai caut in urma, nu mai are rost. Din pacate nimeni si nimic nu-i poate aduce inapoi minunea din burtica.
Valicutza sufletul meu este alaturi de tine! Nu stiu cum este sa pierzi un copil, dar stiu cum e sa traiesti cu teama asta si e groaznic. Sunt convinsa ca durerea ta este mult mai mare. Pur si simplu nu gasesc cuvinte care sa exprime ce simt. Iti trimit o mare imbratisare plina de dragoste ca de la o mamica la alta si iti doresc multa, multa putere sa treci peste aceasta tragedie si sa te bucuri cat mai mult de fetita minunata pe care o ai.

Nu am mai intrat deloc in we din cauza agitatiei cu ziua Andreei. Au fost cateva zile pline, dar frumoase. In primul rand, prima mea minune are deja 2 ani si e mandria mea cea mai mare de pana acum! Nu va pot spune in cuvinte cat de mult inseamna ea pt mine, mai ales dupa cat de mult am luptat sa o am, dar stiu ca orice mama ma intelege si simte la fel pt copiii ei. A venit si sora mea cu mandretea de nepotica si "zestrea" (cum zicea ea) pt Sofi. Mi-a luat din Dorna un set de patut cu pilota, pernuta, cearsaf si aparatori (4 la numar) cu 65 ron. E roz si are multi Tweety pe ea. Aici asa ceva gasisem cu 86 ron. In plus am muuulte hainute de spalat, am tot sortat la ele si le-am pus pe marimi si am constatat ca nu are rost sa mai cumpar nimic, decat daca imi place mie ceva in mod deosebit. Eventual voi avea nevoie de o salopeta groasa de iarna, ca aia nu am, dar nici nu-mi trebuie acum. Poze de la ziua Andreei sunt pe picassa in albumul meu.
Acum nu-mi mai ramane decat sa ma apuc de spalat, calcat si aranjat hainute

Bubu si Onutz super achizitii aveti voi si sunt total de acord cu voi in ceea ce priveste nasii. Andreea si Sofia vor avea aceiasi nasi pe care i-am avut si la casatorie, sunt de varsta parintilor mei si ne sunt super dragi si i-am ales strict pentru cat de mult ii apreciem si cat de mult ii consideram parinti spirituali si modele de urmat in viata. Din start am stabilit impreuna ca nu va fi o relatie nasi-fini plina de obligatii si toate cadourile pe care ni le facem cu diverse ocazii vin din suflet. La noi e obiceiul ca la iesirea din spital hainutele sa le cumpere moasa, dar am vorbit deja cu verisoara mea (mnoasa Sofiei) si i-am spus ca nu trebuie sa se cheltuie sa cumpere, ca am hainute, dar ea vrea sa ii cumpere si ea ceva, chiar daca nu va fi trusoul complet. Pur si simplu vrea sa ii faca si ea un cadou de bun-venit mititelei mele. Asa sunt de acord, insa nu as fi vrut sa o faca din obligatie. Bubule pur si simplu ador patutul tau! Asa ceva mi-as fi dorit si eu!

Va imbratisez pe toate cu multa dragoste, va pup dulce burticile si va doresc nasteri fara evenimente neplacute si bebei care sa pocneasca de sanatate!!!!

Gina 34 + Sofia Maria si mami de Andreea Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Sunt inca socata de vestea de aseara... Ma doare sufletul pentru ca asta se poate intampla oricui si imi e teama. Azi noapte m-au trezit niste dureri cumplite. Dupa pastilute m-au slabit un pic si am adormit. M-am visat in cada plina de sange iar de la robinet curgea tot sange. Inca nu sunt foarte bine. Inca am dureri. La 12 o sunt pe dr sa ii zic...

Va pup si imi doresc din suflet sa nu mai primim vesti urate.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 25+ cu Eduard

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Dumnezeu sa o intareasca pe Vali si sa ii dea puterea de a merge mai departe.
Sa spunem toate o rugaciune pt ingerasul plecat la cer si pt familia lui.



Ina mamica fericita de nazdravan Robin Sebastian 15/03/2010
asteptand inca o minune 33+ s.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

vali, suntem alaturi de voi...stiu cat de mult suferiti amandoi acum...stiu ca nu avem cum sa te ajutam , dar sa stii ca toate ne gandim la voi ...te inteleg perfect ca nu poti sa vb acum, nu e nevoie..voi acum doar concentrati-va pe voi..de trecut peste durerea asta , o sa treceti..asa trebuie...viata nu o sa stea in loc pt nimeni...durerea o sa ramana...dar o sa invatatti pana la urma sa o acceptati...durerea trebuie acceptata , traita..

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannnah spune:

Valicutza, ...n-am cuvinte

mamica de Mara - 3 ani si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Am ramas socata cand am citit despre Valicuta noastra. Imi pare enorm de rau, n-am cuvinte, nu inteleg ce s-ar fi putut intampla si stiu ca orice as spune nu poate alina durerea asta mare. Dumnezeu sa aiba grija de sufletelul cel mic si sa te intareasca pentru fetita voastra care te asteapta acasa, sa va dea putere sa treceti peste acest mare necaz .


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
28+

Mergi la inceput