Alaturi de Valicutza- Minuni de Nov-Dec 2012 (32)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IuliaCospy spune:

La multi ani Gina si Irina pt. printesele voastre mai mari! Sa fie sanatoasa si sa va umble sufletele de bucurii!

Bubu tinem pumnii sa fie toul ok la morfologie! Te asteptam cu vesti repejor!

Angelique, mie mi se pare ok mesajul. Intrucatva sunt de acord cu Bubu ca poate ar trebui sa o lasam sa se regaseasca. Pe de alta parte cred ca si ca i-ar face bine sa stie ca ne gandim la ea, pur si simpul.

Mena, stiu ca vestea ne-a zguduit cumplit pe toate! Te rog insa sa te gandesti la tine si la puiul tau acum. Din pacate nu putem face nimic sa aducem ingerasul inapoi si cu atat mai putin e util vreun sacrificiu. Ai grija de puiul mic si de tine!

Eu am fost azi la control si la masurat IR-urile. BB e bine, a mai recuperat, caci la ultimele eco era mai mic cu vreo zi, doua, acum e mai mare cu aproape 2 sapt. IR/urile insa nu sunt minunate. Una a mai scazut, cealalta f putin. Cele de pe arterea ombilicala sunt bine. Totusi dr. mi-a dat tratament cu clexane de 0,4 + sa continui cu aspenter. Medicul meu de familie pe care l-am sunat pt reteta m-a intrebat in contextul asta cand am de gand sa intru in prenatal, din pricina riscurilor de hemoragie. Fetele care faceti deja clexane voi ce stiti de asta si ce ma sfatuiti sa fac?

Va pup pe toate!

Iulia, mami de Sara Andreea si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Mie mesajul mi se pare perfect



Onutz 33+ cu Inghiontila Sughitzescu Lucian

Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelique_19

Cu toate ca nimic nu iti va alina suferinta fetele de la odisee si nu numai m-au rugat sa iti spun ca suntem alaturi de tine cu tot sufletul nostru si te asteptam cu drag atunci cand vei fi pregatita.Daca ai nevoie de ceva, orice nu ezita sa ne ceri ajutorul ti-l vom oferi cu cel mai mare drag.Scuze de deranj dar am vrut sa stii ca esti prezenta in gandurile si rugaciunile noastre.Multa sanatate

Asa suna mesajul,l-am salvat in ciorne astept sugestii si daca sa il trimit sau nu.Va pup

29+ cu Stefan Lucian



Este perfect mesajul.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 25+ cu Eduard

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Angelique, de acord cu Onutz,mesajul acesta, asa cum l-ai scris, nu o sa o zguduie, ci o sa o intareasca.Important este, da, sa stie ca ii suntem alaturi din toata inima.Ii va prinde bine.
E un mesaj foarte frumos si cald, draga Angelique.Multumim.

Popi, buricul meu nu inca in afara deloc, doar ca s-a strans tot, asa, acolo si e oarecum plat acum, probabil ca evidentierea urmeaza?

Iulia, multumesc
Tu cat mai ai de gand sa te duci la job, in situatia in care asta incepe sa reprezinte, dupa cate inteleg, un risc?

32 + cu Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Azi m-a mancat undeva si am fost in clinica (la servici) pentru ca aveam ceva de discutat cu dr ginecolog si primesc o mega veste: pentru a doua jumatate a lui septembrie nu aveam scris concediu medical. Dr mea uitase si nu putea sa imi dea retroactiv. M-am agitat, ma luasera deja durerile si contractiile dar am rezolvat si bine ca am rezolvat ca ramaneam neplatita si fara nicio vina pe perioada aia. Medicii de garda,care m-au vazut la internare, nu imi dadusera niciun CM, dr mea cu care o sa nasc nu a scris niciun CM iar eu a trebuit sa alerg peste tot ca sa rezolv .
Gata, acum stau cumintica si nu mai fac obraznicii.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 25+ cu Eduard

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Ok l-am trimis,sper sa o mai intareasca putin.

Bubu super dulapul si patutul imi plac enorm.



29+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Buna ziua mamici!
Imi cer scuze ca dau buzna in casuta voastra, vroiam doar sa va spun ca am un carucior 3 in 1 de vanzare, in stare foarte bune. L-am folosit foarte putin pt puiul meu, care acum e deja maricel, are 8 luni jumatate si am trecut la carucior sport.
Daca va intereseaza, va pot da detalii de pret si poze pe PM.

Multumesc, sarcini usoare in continuare, nasteri la termen si bebelusi sanatosi sa aveti!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

"Va multumesc din suflet tuturor.asa a fost voia celui de sus.va pup pe toate si aveti grija de burticile voastre sa fie toti bebelusii sanatosi.o sa intru cand o sa mai imi revin sa va povestesc.multa sanatate tuturor!"

Asta e raspunsul Valicutzei

29+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Angelique, si mie mi se pare foarte potrivit mesajul asa cum l-ai scris.
Angelique si Mena, aveti grija de voi, pe toate ne-a afectat vestea astea, dar trebuie sa avem grija de bebeii din burtica in primul rand. Sa fiti sanatoase, sa dea Dumnezeu de-acum incolo sa avem numai vesti bune!
Bubu, .
Iulia, eu n-am avut probleme cu hemoragii de la Clexane, dar e adevarat ca eu nu l-am asociat cu Aspenter (am inteles din ce am mai citit pe topicul de trombofilie ca aceasta combinatie predispune mai tare la hemoragii). Oricum, tu cat mai iei Aspenter? Ca eu intelesesem ca in trim III nu prea mai e recomandat. Despre concediu nu stiu ce sa zic, eu una cel putin acuma nu m-as mai simti in stare sa merg la serviciu, dar nu din cauza injectiilor (o sa mai lucrez cel putin o saptamana dupa saptamana asta de concediu, dar lucrez de acasa).
Popi, si mie mi-au zis acelasi lucru de la Medlife, dar stiu eu ce sa zic? Ar fi bine daca ar mai intra Geani pe aici, ca ea a mai nascut o data la Medlife si ne poate spune din experienta ce si cum.
Azi am incercat sa dorm putin la pranz, sa profit de prima zi de concediu, dar n-am reusit deloc. Ma gandesc la ce i s-a intamplat Valicutzei si nu reusesc sa-mi revin.
Sanatate tuturor si sa dea Dumnezeu ca de acum sa avem numai vesti bune!


Andreea 33+ cu Emilia
http://lmtf.lilypie.com/Vsxsp3.png

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI-1 675 4G homozigot
Tratament: Clexane 0.4, Femibion2, Cetebe, 2 MagneB6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Oooooofffff......



Onutz 33+ cu Inghiontila Sughitzescu Lucian

Vali

Mergi la inceput