PINGUINII delibereaza - capitol interimar(3)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Nu vreau sa stric Happy vizita.

De aia scriu aici.
Exista si lucruri mai nefericit expuse. Pliantele de la pompe funebre ce le tot primesc.
Oferte 2 in 1 sau all insclusive.

Rog lasati imaginatia sa zburde la oferta 2 in 1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Esti delicata Buflea, fii-mea nu-si da ochii peste cap, foloseste doar sonorul.
Sunt enervanta, nu stiu nimic, nu inteleg nimic si scopul meu e sa fac totul impotriva ei ca sa-i ruinez viata.
Asta-i prima faza.

Urmeaza remuscarile: vai mami ce mult te iubesc, ti-as cere scuze da' cred ca esti satula de scuzele mele. Esti?
Asta fuse number 2.

Faza 3 e faza in care sta si rumega ce-a zis. Isi ia avant si isi promite marea cu sarea si se autoconvinge ca se va schimba. Isi face promisiuni si scrie in jurnal. 2 randuri in care-si cere scuze ca n-a mai scris de mult.

Faza 4: se intoarce la faza 1.














Viviana,iarta-ma,dar nu m-am putut abtine!prea tare copila!
Fiica-mea le face pe ambele,isi da si ochii peste cap,dar si cu sonor...verbal si trantit de usa...nici macar,nu-si cere scuze...

Eclar,trebuie sa mai lucram la asta!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Nu vreau sa stric Happy vizita.

De aia scriu aici.
Exista si lucruri mai nefericit expuse. Pliantele de la pompe funebre ce le tot primesc.
Oferte 2 in 1 sau all insclusive.

Rog lasati imaginatia sa zburde la oferta 2 in 1.

Dar la all inclusive are voie sa zburde imaginatia? Breakfast-ul dupa prima noapte, ceva masaj, comprese cu lipitori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Nu vreau sa stric Happy vizita.

De aia scriu aici.
Exista si lucruri mai nefericit expuse. Pliantele de la pompe funebre ce le tot primesc.
Oferte 2 in 1 sau all insclusive.

Rog lasati imaginatia sa zburde la oferta 2 in 1.

Dar la all inclusive are voie sa zburde imaginatia? Breakfast-ul dupa prima noapte, ceva masaj, comprese cu lipitori...

Pai sa=i punem in legatura - aia cu oferta si maseoza mea din Coreea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Fetelor, sunt ingrijorata.
Lumea spune pe aici ca in weekend vine nu stiu ce uragan din sud, care se amesteca cu nu stiu ce val de aer rece de la Aqai si o sa dea nastere la furtuna Frankenstorm. Nu e gluma, cica vine si loveste cel mai tare zona unde stau eu.

La naiba, anul trecut pe vremea asta am stat 1 sapt la hotel cand in urma unei ninsori s-au rupt toti pomii si au cazut pe firele electrice, lasandu-ne fara caldura si lumina.

Nu mai vreau iar sa dau bani pe hotelul de langa casa.

Si mai am o grija cu pompa aia din basement, care daca nu are curent, o sa lase toata apa din pamant sa intre la mine in subsol.
I-am spus barbatului sa cumparam generator, ACUM, ca dupa furtuna n-o sa mai gasim. Tipic lui, nu crede in prognozele astora, mi-a spus la tel ca "nu poate fi mai rau ca anul trecut"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

buflea sorry, n-am trimis-o eu dar va tin pumnii sa scapati usor si rapid... si fara bani dati pe hotel.

generatorul ar fi bine sa mergi sa-l cumperi, ma gandesc. in cel mai rau caz dati o fuga rapid peste granita, ca am loc sa va gazduiesc

in alta ordine de idei mie imi tremura mainile de nu mai pot, m-am dedicat activitatilor de toamna. avem un artar mare si lat in fata casei si de duminica pana acum a naparlit cu totul. cativa metri cubi buni de frunze am avut de greblat, nu glumesc...

dar cu ocazia asta s-a distrat pruncimea, le-am facut o gramada imensa de frunze si au sarit/topiat/ imprastiat/aruncat/ ingropat in ea pana n-au mai putut. sa nu uit sa va spun ca si in ultimele 4 zile a plouat din greu, deci din 2 copii prezentabili la sfarsitul actiunii aveam 2 mogaldete de noroi de-abia li se mai vedeau ochisorii, da' ce se vedea erau scantei de incantare

partea cea mai tare a fost cand li s-a alaturat catelul unor vecini (o aschimodie din aia de 2 palme)... al' mare se distra incercand sa-l prinda, si alergandu-l in toate partile, al mic are o frica groaznica de catei si racnea fugind in jurul curtii, pana la urma s-a urcat sus pe masina si si acolo urla: heeeelp, heeeelp!

taraboi in toata legea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Soro, dar cand ai tu timp sa aduni frunze in timpul scolii, ca iar ma mushca invidia.
Eu cand plec de la serviciu am minutele numarate ... Iau copiii de la after care, venim acasa si mancam, corectam teme care in 9 cazuri din 10 ori sunt gresite, ori incomplete, apoi spal vasele, citesc toate hartiile venite de la scoala pentru amandoi copiii ... Si cand suntem gata sa ne ducem sus la baie, pac vine barbata-meu Asa ca ii las pe ei sa faca baie singuri si schimb cateva vorbe si cu el, apoi urmeaza coshmarul cititului care daca vreau sa se intample, trebuie sa stau acolo in camera sa mi se citeasca si in jur de 9:30 sting lumina promitzandu-mi ca de maine seara ii culc la 9:00.
Deci, cand sa mai strang si frunze ? Nu ca mi-as dori asta, dar asa, de curiozitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Intreb si io: siropul de artar din ce se face?

Eumada ce ai facut la proces?

Kari, cum iti mai este?

Oh, Mihaela pe asta cu trantitul usii am uitat-o. De cand am reparat zidul cazut am neglijat aspectul.

Buflea, da-mi emailul domnului sa-l trimit sa cumpere generator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Intreb si io: siropul de artar din ce se face?



si mai ales, de ce este atat de scump, la noi in magazine ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai, eram stresata ca nu stiam daca avocata care l-a inlocuit e buna....dar eu ca prostu`ca am foarte multe pe cap,nu am stiut ca e una din cele mai bune...si a demonstrat-o....e o tipa super,extrem de tafnoasa,infipta si desteapta,neasteptat dupa ce finuta e....un fel de pisicuta.
Fereasca sfantul sa o ai impotriva.
Mai mult nu pot sa spun.
Vor mai fi cred unul sau doua termene.

Insa nu stiu ce oi avea,sunt din ce in ce mai stresata.Sau mai framantata.O perioada credeam ca m-am linistit,se pare ca nu.
Ma transform iar in scorpie.Devin mr.hyde.Cum se facea ala la loc in dr.Jekill?Cred ca am sctris gresit,da` ma corecteaza careva pana la urma.

Mergi la inceput