PINGUINII delibereaza - capitol interimar(3)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui kariguld



eu nu va raportez nimik! va spun doar ca traiesc! inca traiesc!

deocamdata am voie la pc doar cu programare, asa ca...



Kari, programare la cine draga ? Zi-mi ca eu oricum fac toate programarile in familia mea, nu ma doare mana sa te programez si pe tine, numai sa te mai vedem de dupa canapeaua aia



ok, atunci te astept la mine maine dupa-amiaza cu agenda. asa ca de inceput am nevoie de ceva timp liber in program. cea mai urgenta nevoie, un instalator sa mestreasca un calorifer care mai picura.

acum incerc sa pun o poza noua la avatar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Fetelor,fiica-mea are un "prieten"....un baiat din grupa langa care sta la masa,care ii opreste scaun langa el dimineata si a cerut sa doarma in patutul din acelasi rand cu ea....mi-a povestit alaltaieri despre el,aseara mi-a spus cum il cheama.....ea dimineata inca mai miorlaie dar cum intra,Vladut o striga"Eva ,vino langa mine",mananca impreuna si ea,care e responsabila de impartitul bulinelor,ii da tot timpul numai rosie.......
Luni se uitau inpreuna,pe acelasi patut la niste desene,dupa ce s-au trezit,ca sa nu-i scoale pe ceilalti....si chicoteau....mai ,ma umfla rasul pe bune........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mie imi plac "indragostelile" astea de gradinita.

Ei ii placeau blonzii si nu scapa nici o ocazie sa-i tina de mana si sa-i traga dupa ea. L-a ales pe cel mai blond si l-a cerut de barbat de la bunica-sa.
El s-a speriat si de cate ori o vedea pe ea se facea rosu-rosu.
La serbarea de terminare a gradinitei, Ea intr-o rochie vaporoasa bleu, dansa cu el in blugi si tricou.
El statea cu capul intors vadit stanjenit si ea, cu manutza, ii tot intorcea capul.
El s-a dus la o scoala si ea la alta.
Bunica lui i-a fost ei profesoara de muzica. La serbari il chema si pe el sa cante la pian.
Ea, nu pierdea nicio ocazie sa se aseze langa el.
El se foia.
Ea i-a amintit de cerere. Radea si fata ei stralucea.
El a plecat in Canada.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

oh Viv... ce experienta frumoasa are fiica ta



Si eu imi amintesc cu ft multe amanunte de prima mea 'dragosteala'
din vremea gradinitei.
Aveam patutul langa o planta cu frunze mari si ii explicam printului avantajele vecinatatii cu patutul meu..
Il convingeam ca e cel mai interesant loc din tot dormitorul..si ne bagam sub plapumioare si ne sopteam complice 'secrete' importante
Imi mai amintesc ca guma de mestecat (tiptip cu surprize..asa se chema!?) era la mare cautare si daca unul dintre noi avea, o impartea cu celalalt.
Si cerseam impreuna cirese la gard de la o vanzatoare ambulanta, careia desigur i se facea mila de noi si ne dadea printre zabrele cate un ciorchine pe care de asemenea, il imparteam

Printul s-a pierdut undeva in zarea timpului, dar amintirea primei indragosteli ma induioseaza de fiecare data cand imi revine in minte



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Ah, si cu canapelele. Am umblat ieri de mi-au sfarait calcaiele. Zau daca am gasit ceva pe placul meu. Urate nene! Toate!


Haha, pe langa culori, mai avem si acelasi parcurs la mobila
Abia am terminat ieri de dat ultimul strat de lac pe parchetul raschetat iar azi am adus canapeaua.

Modele dragutele sunt la Mobexpert (si nu f scumpe), eu pana la urma am gasit o firma care face mobila la comanda. Dar de calitate, moderna, cu modele noi, nu chestii din alea babesti sau cu salteaua taiata in onduleuri Stofa, rosu inchis, groasa, un material ff bun, a fost 260 lei - 8m. Total, 1260 pt canapea si a iesit exact cum am vrut. Not bad

Poate gasesti si tu niste 'confectionari'?
Stofa am gasit-o la "materiale la kg". Chiar e ff frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Oh, Rall spune-mi repede firma la care ai facut canapelele.

La Mobexpert am fost si eu, insa modelele ce mi-au placut ori sunt prea scumpe (13.000 lei) ori prea inalte ori prea lungi.

Locul unde stau canapelele are un design atipic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Firma 'mea' e in Galati :|

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu nu imi aduc aminte nimic de gradinita ...dar prima mea dragoste a fost in clasa a 2 a ... il chema Horia, era baiatul unei actrite, blondutz si frumossssssss. Fireste, nu ma placea pe mine ... pe mine ma placeau 2 alti baieti din clasa, Mihai State si Mihai Veltzan.

State mi-a trimis spre sfarsitul clasei a 2 a un biletel pe care scria: I want you, I need you, I think I love you . Doamne, ce cuvinte ...de unde le-o fi scos frate, de prin vreun cantec, precis.
Mi-a luat 1 luna sa traduc ce a vrut sa spuna ca eu nu faceam engleza si nu puteam sa-mi intreb parintii.
Cand am inteles cuvintele, i-am trimis acelasi biletel lui Horia.
N-am primit niciodata raspuns la el, asa cum nici eu nu am raspuns niciodata acestui mesaj.

Despre Horia am aflat recent, de la un vecin al lui, ca este inca in Romania, insurat, are o fetitza.

De cei doi Mihai nu mai stiu nimic din clasa a 8 a, cand ei s-au dus la Mihai Viteazu si eu la Vianu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Dimineata am facut o prostie. Ma grabeam la serviciu si cu buna stiinta, la un stop, i-am taiat fatza unui BMW alb, frumos ca un armasar. Am contat pe faptul ca o asemenea masina, nu o sa intre in confruntare din asta magareasca, cu un van nesimtzit si murdar ca al meu ... si am avut dreptate.
Nu am contat insa pe faptul ca BMW-ul ala era condus de Directoarea de Credit de la mine din companie ... cand m-a calxonat insistent si m-am uitat in oglinda, am realizat cine e.

Ei bine, sa ma fi vazut fetelor dupa ce am scapat de ea, ca eu am trecut pe galben si ea a trebuit sa ramana la rosu.

Am parcat masina in cel mai obscur loc din parcare.
Am coborat pe scari si nu cu liftul de frica sa nu dau nas in nas cu ea.
La serviciu, m-am asezat pe locul meu si am incercat sa imi iau asa o fatza de super ocupata-concentrata ca si cum venisem acolo si munceam de cel putin 3 ore.
Cand am considerat ca sunt safe, mi-am luat portofelul sa ma duc jos, sa-mi cumpar cafeaua de dimineata, pe care in mod normal mi-o luam la venire, dar acum, fugitiva cum eram , am amanat-o.
Pe drum spre lift, m-am gandit ca daca vine liftul si din el coboara exact doamna cu pricina? ... asa ca am ales sa mai trag putin de timp si sa trec pe la toaleta.
Cand am intrat in cabina, alaturi, i-am recunoscut pantofii .
Am stat acolo pana cand mi-a inghetat "vorba aceea" - nu stiu exact ce facea dansa acolo, dar trebuie sa fi fost ceva lung si greu.
Sper sa fi scapat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Buflea

Eu nu am fost la gradinita.
Eu il placeam pe colegul meu de banca din clasa a II-a, Gabriel. La ziua mea mi-a adus un furou. Asa prost m-am simtit ca nu l-am mai placut. Eu stiam de la bunica mea ca doamnelor si domisoarelor nu le aduci sapunuri si desuuri.

Mai tineti minte cuburile acelea de lemn din care faceam castele? Erau acolo si niste cilindri mici si rosii. Ni i-am lipit pe talpa sandalei sa zicem ca avem tocuri. Am fost asa la joaca sa impresionam niste baietei din blocul de vis-a-vis. Al meu avea ochii albastri si al soru-mi negri.

Eu si cu ochii albastri am tras o ata intre geamurile noastre, la capetele careia se aflau niste cutiute de medicamente gaurite. Ziceam noi ca ne facem telefon.

Mergi la inceput