Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *447*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Gina, multumiesc si trimit inapoi si eu 100 de pupici :)

Hihi, bebe, eu DPN-ul la Pisilinca l-am avut pe 25.03, asa mi-a amintit chestii DPN-ul tau



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

Multumesc pentru urari

RAMONA, sa ai parte de un bebelus sanatos si adaptarea sa fie usoara

Eu butonez pe aici, aleg poze pt pliant si pentru catalog, ma gandesc si la un pdf de prezentare si in paralel incerc sa imi organizez capul si pt un proiect pe comunicare si pt atelierele pe care vreau sa le fac. Am constatat ca am nevoie de cineva sa ma organizeze, ma cam pierd de capul meu

Azi ma duc sa predau totul, sa inchid. Mi-e groaza si tot aman momentul. Am si eu nevoie de un gand bun in sensul asta

Si noi facem balet, a fost la trei sedinte pana acum si e f incantata, deja ne arata scheme prin casa. Doamna este tare draguta, mi se pare ca empatizeaza tare bine cu picii si ii atrage, le face sa le placa. Ieri am aflat ca vor face si la gradi balet optional, ceea ce ar fi f comod, nu tu drum, 40 lei mai putin/luna si fara stres cu programul si traficul - baletul e la ora 16:45 si trebuie sa o iau devreme, eventual o scoala din somn, traversam tot centrul, in fine, complicat. Daaaaar, e asa draguta doamna, ca am zis ca o mai las o luna aici si pe urma, la iarna, poate facem rocada la gradi.

A, nici nu m-am laudat : am primit de ziua mea de la sot & Prieteni (Mada, Gaza) un super smecher de telefon, HTC one S. Usor cam prea smecher pt posesor, drept pt care imi cam prind urechile. Dar e asa frumoooos

Apropos de cadouri, NOVUS, ieri am imbracat camasuta, imi vine tare bine si e asa comoda. Doar ca afara erau 35 de grade, m-am copt, dar nu m-am lasat

O sa pun 2-3 poze de sambata si de ieri, nu am prea multe, dar asa, cat sa ma vedeti.

Va pup!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Noi am avut un week-end relativ linistit. Sambata l-am sarbatorit pe husband cu prietenii, iar ieri am iesit putin in parc si ne-am grabit sa venim spre casa pentru ca eram terminati de oboseala, toti trei. Si trebuia sa ne pregatim si pentru noua saptamana de gradinita.

Azi dimineata l-am lasat tot plangand la gradi... Daca nu m-ar asigura educatoarea ca se linistete relativ repede si apoi n-are nicio treaba... m-as panica. Avem 2 saptamani de cand plange in fiecare dimineata. Sper sa trecem si de faza asta. Caci mai putin problema diminetii, pare mult mai incantat de gradinita asta, decat cea privata de anul trecut.

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Am avut si un mic accident in week-end. Calin a alunecat pe covorasul din fata patului din camera lui si a cazut cu urechea dreapta de marginea patului. I s-a umflat instant... de vreo trei-patru ori mai mare (pavilionul) si acum este posesorul unei frumoase vanatai. L-am tot intrebat/pipait sa vad daca il doare mai mult, inauntru sau in jurul urechii... tot zice ca nu. Iar vanataia (care e oribila) are doar vreo 2 cm. Bine ca a cazut pe ureche si nu cu tampla sau cu ochiul...

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisik , astept pozele cu nerabdare !!
Si suntem alaturi de tine ! peste o vreme o sa le multumesti ca te-au ajutat sa faci pasul, stiu ca acum nu e usor


Gina sa treaca vanataia lui Calin si tu sa-ti patrezi tonusul bun pe care il simt






Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Si eu as vrea sa-l pastrez Novus... !

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Salutare tufete!

Mai aveti cafea pt intarziati?

Tocmai ce-am vorbit cu Ramona, bebe Natalia a venit pe lume bine sanatoasa, 3500 kg, nota 10 Mami e la terapie, incepe sa-si revina si abia asteapta sa-si cunoasca comoara





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Iuhuhu, bine ai venit pe lume Natalia !! sa fii sanatoasa !!

Ramona,
refacere rapida si mult laptic !!


Alexandra, am pus de inca o cafea , mai beau si eu una sa nu te simti singura


Ies la plimbare ca e prea frumos afara si e vremea pauzei de masa !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Asa m-am bucurat pentru Iulia, slava Domnului ca a trecut cosmarul ! Sper ca dupa ce incheie episodul asta sa nu mai calce mititica prin spitale decat in vizita!

Vazut si pozele plimbaretilor, frumoase tare! Bianca mare curaj ai sa te aventurezi asa cu masina in lumea larga! Esti de admirat! Si ma bucur ca am reusit sa le vedem cu ocazia asta si pe Ada si pe mamica ei cu care sunt mai mult ca sigura ca v-ati simtit tare bine!

Felicitari si lui Phiphi pt dezpamparsire Tare bine ii mai sta in rosu, e dulce dulce dulce

Pisik, fruntea sus si du-te si incheie socotelile vesela si optimista! Pai cu asa telefon nou nici nu se poate altfel, nu?

Pupam si urechiusa lui Calin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Welcome bebe Natalia !

Eu azi am lasat-o pe Ilinca la gradi....a plecat ca din pusca, nici pa nu mi-a spus, ce pupici, ce alintat, ce ....uof. Ma bucur ca se bucura si-i place, dar tot am o strangere de inima cand ma gandesc ce plicticosi trebuie ca am fost in weekend de a fost atata veselie pe capul ei cand a scapat de noi :))

In rest...am facut powerpointu' pt miercuri, sunt racita cobza, mi-e somn, as manca nonstop desi nu mi-e foame propriu-zis (si dup-aia ma simt rau, desigur) si cam atat. Astept sa se faca 14, sa ma duc sa recuperez plodu de la gradi (si sa dau banii pt mancare luna asta si pt rechizite pt semestrul/anul acesta) si sa ma tolanesc si eu un pic in pat ca-s cam tehuie...



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 28+

Mergi la inceput