Clasa PREGATITOARE 2012-2013 (9)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Burtocika

Catrinik si celelalte fete carora li se pare ca fac prea multe, vi se pare ca sunt prea multe lucruri in raport cu programa sau asa, in general ? Ca totusi exista o programa si trebuie respectata ...

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">Lucrusoare frumoase pentru bebelusi, accesorii, cartile copilariei mele



Cred ca asa ... in general.
Nu stiu ... dupa parerea mea clasa asta chiar ar trebui sa fie de acomodare. Si nu o alta clasa I.
Sau sa preia materia din cls I.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui riloasa


La noi este un chin cu temele acasa.Are 6 pagini de liniute pe caiete.


Wow, 6 pagini? La noi nu se dau teme pt. acasa, lucrez eu cu ea ca sa nu uite si ce mai stie.... cam 3 randuri zilnic insa corect facute.


PS: La Multi Ani pt. ca e prima mea postare in acest an! Sanatate si impliniri tuturor in noul an!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Buna fetele si La Multi Ani!
Sa aveti un an prosper si incarcat cu bucurii!

Spuneti-mi va rog, copiii care implinesc acum asta pana-s septembrie 6 ani si merg in prezent la clasa mare/gradi, au vreo posibilitate de a fis inscrisi direct la clasa I in toamna (cum alte cuvinte sa sara peste clasa pregatitoare)?

Multumesc.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Liviana, nu se mai fac inscrieri in clasa I la anul, se formeaza doar clase pregatitoare. E ca si cum pe legea veche ai fi vrut sa-l incrsii direct in clasa a II-a.



www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Parerea mea este sa nu sariti peste clasa pregatitoare , mai ales daca copilul nici macar nu are varsta pentru clasa I.
Cu toate ca am plecat cam sceptica la drum la inceput de an scolar, mai ales ca baietelul meu nici nu implinise 6 ani, acum sunt foarte multumita ca am facut alegerea potrivita. Am avut noroc si de o invatatoare buna.
E foarte adevarat ca pregatirile pt clasa pregatitoare au lasat muuult de dorit. E adevarat ca anul acesta s-a creat din aceasta cauza un adevarat haos, dar tot la fel de adevarat ar fi ca daca anul viitor clasa pregatitoare ar trece din nou la gradinita haosul ar fi si mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Fetele, multumesc pt raspuns, insa azi am dat peste acest articol:

http://www.time4news.ro/educatie-cultura/locurile-in-clasa-intai-se-vnd-la-negru-cum-decurge-tranzactia-dintre-parinti-si-directori.html

din care deduc ca totusi in martie se vor face inscrieri si la clasa I?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui lbelciug

Fetele, multumesc pt raspuns, insa azi am dat peste acest articol:

http://www.time4news.ro/educatie-cultura/locurile-in-clasa-intai-se-vnd-la-negru-cum-decurge-tranzactia-dintre-parinti-si-directori.html

din care deduc ca totusi in martie se vor face inscrieri si la clasa I?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
JUCARII SH de vanzare


Deducem ca autorul articolului ar trebui sa citeasca pe site-ul ismb adresa prin care directorii sunt rugati sa trimita macheta prin care sa prognozeze cate clase pregatitoare vor avea in toamna si unde NU scrie un cuvant de clasa I
Legea este IN vigoare INCA, nu s-a modificat nimic in ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Liviana, uite aici ultimele informatii pe tema asta:
www.gandul.info/interviurile-gandul/anuntul-ministrului-educatiei-despre-camerele-video-la-bac-2013-si-despre-clasa-pregatitoare-remus-pricopie-la-interviurile-gandul-10452262" target="_blank">Clasa zero. Se pare ca singura schimbare va fi la nivelul metodologiei de inscriere, in rest totul ramane asa cum spune legea in vigoare.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

uite de asta ziceam la un subiect ca e bine sa lucrezi cu copilul din timp ,inca de la gradinita sa invete liniute ..eu am primit reprosuri ca pun copilul acasa sa faca dar asa s-a obisnuit,chiar daca nu le face corecte macar isi obinuieste mana si capata putina rabdare ..
sora-mea spunea ca lucreaza cate 3 ore cu ea ,pe zi,3 ore nu-si ridica capul din carte ,e in cl 2 si se cunoaste .

mai vroiam sa zic ca cei care implinesc anul acesta 7 ani merg direct in cl 1

Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).
http://s878.photobucket.com/albums/ab348/oanap85/

Mergi la inceput