Clasa PREGATITOARE 2012-2013 (9)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelinus spune:

buna seara, la noi la pregatitoare se cere mult dupa parerea mea,spre ex sa stea in banca nemiscat si fara sa vorbeasca i se pare un chin, se lucreaza foarte mult la clasa se cere sa se faca cifrle si literele perfect,am inceput sa si citim bineinteles cuvinte formate din literle pe care le-am invatat pana acum, au sase caiete speciale si se lucreaza pe toate plus fise separate care le primesc ca un test o data pe saptamana, se evalueaza copiii la nivel de clasa dar si individual la cererea parintilor,sunt foarte multumita de aceste lucruri pana acum dar mai ales ca se lucreaza foarte mult la disciplina si responsabilitatea elevului dar si sa comunice mai bine si mai frumos, de siguranta nu ne plangem pt ca s-a gasit cumva o modalitate la nivel de scoala pt ca cei de pregatitoare sa tina cursurile in cladirea gradinitei care tine de scoala noastra nu stiu daca ebine sau nu, dar tind sa cred ca sunt mai in siguranta acolo decat in scoala care are 4 nivele!succes in continuare tuturor....mamici si prichindei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Mie mi se pare cam mult ce fac acolo.
Mi se cam pare materie de cls I.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Catrinik si celelalte fete carora li se pare ca fac prea multe, vi se pare ca sunt prea multe lucruri in raport cu programa sau asa, in general ? Ca totusi exista o programa si trebuie respectata ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Citat:
citat din mesajul lui Burtocika

Catrinik si celelalte fete carora li se pare ca fac prea multe, vi se pare ca sunt prea multe lucruri in raport cu programa sau asa, in general ? Ca totusi exista o programa si trebuie respectata ...

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">Lucrusoare frumoase pentru bebelusi, accesorii, cartile copilariei mele

Eu cred ca invatatoarele lucreaza la nivelul la care sunt copiii din clasa.
La fiica-mea invatatoarea parcurge programa dar a spus ca nu se poate limita la ea deoarece asta ar insemna un regres pentru copiii din clasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:


La noi este un chin cu temele acasa.Are 6 pagini de liniute pe caiete. Nu vrea sa le faca, zice ca nu ii plac temele. Nu pot sa imi dau seama daca este prea mic sau e puturos. Este la pregatitoare, face 6 ani pe 31 martie. Il mai las un an, sper sa pot repeta inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

6 pagini de liniute? La noi cea mai lunga tema a fost de 5 randuri. In vacanta de iarna nu au nici o tema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

6 pagini de pe o zi pe alta ???? Cred si eu ca i se pare mult !

Nici noi nu avem teme pe vacanta de iarna.

Din cate stiam eu nu se dau teme la pregatitoare ... Acuma cred ca depinde de nivelul scolii si de invatatoare, eu am tot timpul obsesia ca nivelul scolii e scazut ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:


6 pagini in vacanta. De exemplu bastonasele aproape ca nici nu poate sa le faca. Nu are rabdare, in schimb altceva vrea sa lucreze, dar nu liniute.Dupa asta mi-am dat seama ca este mic, ceilalti fiind mai mnari au rabdare sa isi faca tema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Nu mai zic ca majoritatea copiilor clasa 1 au aproape de 8 ani. Foarte putini parinti mai dau copii la 6 ani si ceva. E greu si la concursuri, fiind diferenta mari intre ei, e greu sa concureze cu cel care are aproape 8 ani.Sper sa mai pot face inca o data pregatitoarea, ca nu pot sa il dau clasa 1 ca imi este mila de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Pina acum fi-miu a avut doar de 2 ori teme.
Si alea doar niste fise.
Pt vacanta nimic.

Nici vorba de bastonase. Alea il mai pun eu acasa, dar iese circ cu ele, nu-i plac.

Mergi la inceput