Strugurasi de sept-oct 2011 *70* LMA !!!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

LA MULTI ANI NOA!!:

SEI ce face Elena? Mai bine?

Noi facem zilnic progrese cu mersul
Azi e prima zi cu bona. Momentaan se descurca. Piticul e sociabil. Abia astept sa termin programul sa ma duc acasa!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Multumim frumos tuturor pentru urarile frumoase de LMA (si pentru comment-urile de la poze)!

Sanatate puiutilor bolnaviori!

Noi am avut o zi de nastere simpla, doar cu nasii, care au si ei un baietele de 2 anisori. A fost frumos, doar ca A a fost super obosita, nu are nicio poza in care zambeste macar, a stat tot de gatul meu toata dupa=masa ;)). La noi in zona nu se taie motul, eu prima data la voi am auzit de treaba asta.

Sei, scuze ca iti raspund asa tarziu, in legatura cu calutul Rody, pana la urma am luat de la noi chinezaria de 35 de lei. Oricum fie-mea nu prea se uita la ea, inca .

Site-ul de unde am trimis link-urile cu jucarii nu face livrari in ro, eu doar le aleg de acolo si pe urma le caut, le-am gasit pe mytoys.de.

Inca nu am fost la vaccin cu Antonia, a fost racita, acuma e ok. Saptamana asta o duc, desi si eu stau putin cu inima stransa din cauza ror-ului.

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

am venit de la revizia de sfarsit de anisor.
Avem 78cm si 10kg. facut 2 vaccinuri in picioruse, meningococ C si triplu viric. mi s-a spus ca poate face reactie si la 10-15 zile departare...

pupam ca n-am facut inca nimic de papa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Mihaela noi ii dam Vigantol de la nastere,nu i l-am oprit nici macar vara ,noi stam mai in N si vara nu e ca in Ro cu temperaturi de peste 30 C

Sei imi pare rau ca va tot chinuiti

Lali ioi cata mancareeeeee , nu stiu cand ai timp !!!!

Creolamultumim

Pinky multumim mult ! Lasa ca o sa fie bine in Franta , Dani e baiat mare si cuminte. Stati la hotel sau in vizita?

Raluca felicitari pentru primii pasi ai baiat mare

Bunny frumoasa petrecere ati avut ce grasuta si mare e Noa Happy Birtday buburuza mica !






Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Salutare!

La multi ani Noa! Sa cresti mare, frumoasa si cuminte!

Alayna, stam la hotel, mergem de fapt la botezul baietelului nasilor. Am fi stat la ei dar fiind multa lume nu avem cum si deci stam la hotel... sper sa ne descurcam, oricum mai este pana atunci

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Buna seara,

D-bunny- incet, incet isi va intra in ritm ...ddar chiar asa multe teme primesc deja sau trage el de timp ?
(cum face mata mea cand isi face temele cu mine)Spaniola si engleza?

Noa!Multa sanatate ,noroc si fericire!

Lena C-la Carrefour am vazut si testat.(unde sunt articole sportive)

Raluca 050- asa-i cand fac noi achizitii... chiar nu a dormit deloc toata noaptea?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata mamicilor si bebeilor.

Pinkysor e bine ca ai curajul sa pleci cu bebe din tara, e totusi distanta chiar daca mergeti cu avionul, alt mediu..... Eu nu m-as incumeta cu al meu pentru ca am vazut cat este de agitat la drum lung din pacate.

Creola nu sta treaz toata noaptea, se trezeste des si pana nu ma duc la el sa-l legan cu patutul nu readoarme la loc, se ridica in picioare si incepe sa planga. Am incercat sa dorm cu el in camera dar la fel face.

mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza...

La multi ANI NOA!!!!!!!!!!!!!! scuze intarzierea

Eu sunt racita cobza..

ELENA.. azi noaptea febra 38,3 axial, am stat 2 h (de la 12.30 la 2 30) sa-i pot dat putin nurofen, pana la urma i-am pus in suc tedi (ca aveam in casa) si a baut cu paiu..., dimineata nu mai ardea..

La urocultura a iesit >100.000 escherichia coli .. deci clar e infectie urinara... se pricepe cineva? pe net nu gasesc nimic... si pana la 2 cand ma vad cu dr e mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

la multi ani NOA ... scuze intarzierea!!!!


Sei ... in legatura cu urocultura ... este clar infectie urinara dar va trebui sa astepti sa faca antibiograma sa vezi la ce antibiotic este sensibila bebelina

Pusi

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Seidana- imi pare rau pentru Ela ,uite ce am gasit despre infectia urinara:http://www.pediatrucluj.ro/2011/05/11/infectia-urinara/

Din cate stiu eu sunt pacatoase,dar cu toata dragostea de care e inconjurata va trece cu bine

Mergi la inceput