Strugurasi de sept-oct 2011 *70* LMA !!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Sei imi pare atat de rau sa va faceti bine


Fetelor haideti la apel


Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





PREZENT!

Eu sunt plina,am mancat mult azi ,am facut pui cu legume : morcov,varza de bruxels ,ceapa,sos homemade de rosii,sos homemade de ardei, busuioc, cimbru, foi de dafin si la sfarsit usturoi. A iesit demential! Am facut si o prajitura cu gris , si a adus si socrela ardei umpluti... Pfoai,acum omori pureci pe burtile noastre! Acum ma delectez cu niscaiva struguri din via socrelei .

O sa revin cu laude pentru fiecare,acum mi-am lauta burta , ma pun sa ma odihnesc putin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Buna seara,

Lali ,harnicuta ai fost si azi...sa-ti fie de bine!Sarmalute am mancat si eu ,si multe la numar ca erau tare bune


Seidana-imi pare rau ca nu sunteti bine,poate un consult la medic te-ar linisti mai mult...si noi am ajuns vineri,am suspectat-o de rosu in gat fiindca nici titi nu mai vroia noaptea...in schimb principala cauza a nenumaratelor treziri ar fi dintii. Elenei .

D-bunny -chiar de ziua voastra aveti revizie?Succes,sa decurga totul bine!Si eu am vrut sa -i iau Elisei bicicleta aia,pe langa ca pare f practica e si simpatica.Dar Dani cum e cu scoala?


Zubi ,oare ce ai vrut sa ne zici,intrebi?

Alayana-m-am uitat la pozele din album ,foarte reusite,iar Nourah e tare dragalasa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Pinkisor - oare puteti veni maine in parc?Noi vom fi acolo de la 17.

Merg sa mai vad strugurasi "copti" pe grup...asa au crescut si sunt asa dulci!

de noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

creola Dani la scoala e de groaza! le dau cate 1 ora de teme! sunt zile in care si 1,5 ore tre sa stea cu pixu in mana, si inca n-au intrat(cica) tare in ei cu limbile straine, fiindca e colegiu bilingv, si inca n-are nici 6 ani

sei multa sanatate micutei, stimuleaz-o la fundulet cu ceva, sa faca caca si Noa e plangaciosa daca nu face 1-2 caca pe zi.

aici las mostra cu Noa; cum se foloseste ybike-ul :http://www.youtube.com/watch?v=Z1ASikRfPuU&feature=youtu.be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

salut

sanatate Elei Sei

Creola este si in ro asa bicicleta?

Noa, e adorabila

Mamici faceti-va stocuri http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/japan/9577127/Global-nappy-shortage-fears-after-factory-explosion.html !
Noi suntem norocoase nu avem nevoie :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Salutare fetelor!

Noi am avut un weekend plin, am avut musafiri incepand de vieri a trecut repede timpul. Dani a mai primit jucarii. A facut mari progrese la mers, merge singur pe distante mici, iar prin toata casa merge cu acel carucior, eu cred ca l-a ajutat f mult la mers.

A avut febra intr-o seara, poate a fost efect de la vaccinul ror dar a doua zi nu a mai facut.

Sei, imi pare rau ca e tot bolnavioara Ela Sper sa se faca bine repede!

Dbunny, foarte frumoasa petrecere! Noa e asa draguta!

Creola, eu as vrea sa venim maine, te sun pe la 16 sa-ti spun sigur

Alayna, ce poze frumoase ati facut! Nourah e tare fotogenica!

Nana, ce draguta e Inez ca a facut asa progrese la mers! Imi pare rau ca tot asa se trezeste, sper sa isi scoata trezirea de dim curand!

Zubi, foarte frumos l-ati asteptat pe tati!

Noi plecam in nov cateva zile in franta, abia astept! Mergem cu Danny, sper sa ne descurcam bine pe acolo!

Noapte buna fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Rachel:Multumec de primire!!!
Despre mancare blenduita:eu ziceam k este prea mare ... dar nu vrea altfel...isi face scirba si vomita!
Seidana:testul????
Jade si T. papa blenduit????

Noi am facut vaccinul de 1 an...dar noi am mers pe varianta platita de la inceput si a fost OK ...

Pusi si o saptamana faina!!!

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Va multumesc tuturor de primire!!!!

Sei:noi am avut asa ceva inainte sa implinim un an ... papam tot si exact fix la doua ore vomita tot in jet + diaree...am ajuns la urgente dupa vreo 4 zile de chin...s-a deshidratat tot si am ajuns la perfuzii si metroclopramid injectabil...a slabit 1 kg in 4 zile ... cik era o viroza luata din parc

Fetele m-am uitat la poze sunt cei mai frumosi copiii ... am sa pun si eu poze sa ma laud!!!
Pusi


Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor. Sa aveti o saptamana usoara

Seice mai face pitica? E mai bine?
Si eu am avut un week-end plin. Am fost pana la tara la sotul meu si cu greu a stat piticul in masina, noroc la la intoarcere era obosit si a dormit tot drumul.
A facut ieri si primii pasi singur, merge din colt in colt , zici ca e beat si cred ca de bucurie nici ca mai vrea sa mai doarma. Asa ca iar am stat treaza pana la 5 dimineata iar la 6 am plecat la munca. Asa ca astazi sunt super "odihnita" .

Pupici.

mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

si noi avem nopti albe ... ne ies maselele si canini
E groaznic!!!!

Pusi

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput