Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 20

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Buburuza, am retinut ca tu platesti fond de studii sau ceva, imi poti da detalii, te rog? Sau daca mai plateste cineva, ce si cum ati ales? Multumesc. Nu prea am timp sa studiez oferte, imi pare rau.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Citat:
citat din mesajul lui dara76

Lelu, si Miruna are canalul infundat si face urdori mai multe la ochiul respectiv, uscate dupa somn, „ude” in rest. La celalalt nu face la fel. LE: Dar ne-au confirmat 2 pediatri si un oftalmolog.



mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)





Dara, Antonia nu are urdori, insa observ ca nu prea i curg lacrimi cand plange, ea are un plans din gat cumva, nu prea stie sa planga :))))) iar daca adoarme dupa plansul asta se trezeste toata umflata, mai ales la un ochi, ieri zici ca primise un pumn in ochi, asa arata ... si dimineata e umflatica.
De asta banui ca ar avea un canal infundat. Tu faci ceva in privinta asta?,masaj sau ceva tratament?
mersi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Hello
Dara,sper ca esti mai bn. Monna, multumim de urare
Despre noi: joi dimineata a aparut primul dintisor, asaaa , timid. Joi seara, febra 39. Supozitoare cu paracetamol din 6in 6 ore, vineri dimineata dispare febra si apare rubeola. Deci, ne laudam cu primul dintisor si prima rubeola. E marait, nervos, offfff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Aoleu, Niko, ce de probleme. Cat de repede trece asta? Pe unde i-au aparut bubite? Si ce tre' sa faci ca sa treaca? Sau nu faci nimic, astepti?

Lelu, da, fac masaj cu degetul la coltul interior al ochiului si trag in jos spre nas. Pediatra imi aratase sa fac pe arcade, cea de sus si cea de jos, insa oftalmologul mi-a aratat sa fac in coltul dinspre nas si sa trag in jos pe nara aia cu degetul. Si stergem ochiul intruna cu Optiserum cand face cah-ul galben.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Si sa nu uit. Vineri, i am palpat sieu ganglionii de pe ceafa si erau umflatei. Acesti ganglioni de pe ceafa sunt barometrul starii de sanatate a copilului. Si la Alex e la fel. De cate ori a avut vreo infectioasa sau vreo raceala sau o infectie in corp, se inflamau imediat ganglionii de pe ceafa. Chiar unul din ei a ramas si acum un pic mai mare, dar ma facca nu l vad. Se face si mai mare cand e bolnav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

oh Niko cum s-au gasit dintisorul si rubeola la un loc!?
Daniela ai aflat de la ce a afcut febra Betty?
Dara poate m-am exprimat eu gresit si in orice caz n-am facut paralela la ce ai spus tu, nu intentionez sa le satisfac toate mofturile, dar privind in urma strict la experienta mea nu simt ca mi-a ajutat faptul ca ai mei nu mi-au satisfacut nici macar o dorinta (chiar nu-mi aduc aminte de vre-una). E adevarat ca aici intram in zona de extreme de care ziceai. Incerc si eu sa pastrez o limita, ma ajuta si bugetul uneori , dar nici daca as avea toti banii din lume nu as incerca sa le dau chiar totul pe tava. Sunt f de acord cu necesitatea invatarii limbilor straine si mai ales daca e facuta natural, usor, in joaca. In rest, parca sunt la panda, sa vad ce inclinatii au pt ca imi doresc mult pt ei sa ajunga sa faca/ sa-si castige existenta din ce le place.
Gabriela sa ne spui ce rezultate primiti.
Si eu sunt putin speriata ca in ultima saptamana nu a luat NIMIC in greutate (asta dupa ce in ultimele 2 luni cumulat a aluat abia 700g). Si desi avem deja peste 10 zile de la start diversificare nu reusesc sa o conving sa ia macar o lingurita . Sunt mai mult decat distrusa, sunt chiar speriata.
JD ce tare ca stii atatea limbi straine si nu usoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Dara, bubitele apar first pe burtica, apoi in spatele urechilorsi pe fatuca. Nu faci nimik, controlezi temperatura, nu i dai painica( nu e cazul la varsta asta), un pic de regim, si trece in 7 zile. E oricum o forma foarte usoara, asa ca probabil o va mai face o data (popular se cheama pojarel). A lex a facut o data la doua luni si a doua oara la un an jumate. Problema este ca e marait si nervos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

Dara, Academica de la ING

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Tala, pai sunt de acord, daca nu-i satisfaci nicio dorinta, poate mai ramane si cu ideea ca nu merita nimic, nu-i destul de bun(a) sa merite ceva, nu stie sa obtina, etc. De ex. cam asa a ramas DS cu ideea, ca si-ai lui cam la fel faceau. Plus ca nu-i duceau niciodata nicaieri, adica nici in parc, doar daca mergeau cu vreun unchi/vreo matusa.

Multumesc Buburuza, Niko.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput