Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 20

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annadisi spune:

Cristina imi poti spune de unde ai comandat mei tai-ul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Citat:
citat din mesajul lui annadisi

Cristina imi poti spune de unde ai comandat mei tai-ul?


bineinteles, de pe meitaibebe.ro, se face la comanda, la mine a durat vreo doua saptamani si ceva pana a venit. Cu tot cu saculet si transport am dat 124 lei. Mai inainte am iesit iarasi afara cu el, de data asta l-am pus in mai putin de 1 min afara a adormit imediat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Miha, a mea bebe n-are, dar a avut Andrei dupa ureche acum cateva luni si n-a fost de bine, avea o infectie in corp, nu stiu ce sa zic, ca nu ma pricep..

Daniela, ai fost tare cu bebelusii de 7 ani . Fiecare copil cu ritmul lui..

Va ziceam mai demult ca fata mea merge in parc in carucior, dar la intoarcere miorlaie si din cauza asta ma duc aproape, in spatele blocului. N-am mai fost prin IOR. Dar azi am luat si manduca cu mine si am pus-o la intoarcere, a fost tare bucuroasa .

Am fost in parcul national azi, e targ acolo zilele astea, eu eram nemancata saraca de mine si cand m-au izbit mirosurile de afumaturi, branzeturi si alte alea, sa lesin, nu alta! . In alta ordine de idei, am cumparat polen crud sa-i dau lui Andrei, cica ajuta la imunitate. Poate mananc si eu.

Pt cine n-a vazut deja, am pus pe facebook poza cu purcelusa mea dupa masa de azi de la pranz..n-a vrut sa deschida gura decat daca ii dadeam sa apuce lingurita cu mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

pai si a mea la fel face... au personalitate astia micii :))) daca ii dau ei lingurita, deschide gurita, daca nu, nu! o sa o pozez si pe a mea la masa sa vedeti purcelus in toata regula...

Mara nu transpira, Serban transpira rau de tot.

si mai vroiam sa zic ceva si am uitat...

vedeti ca am pus pe grup pe FB link la blogul meu unde am postat ordinea noastra de introdus alimente pe fiecare luna de la 6 la 12 luni. e "productie proprie" caci doctora copiilor mei nu s-a deranjat sa imi dea ceva la mana. imi zicea la vizite asa in mare si bineinteles ca pana iesem din cabinet uitam tot ce balmajea ea acolo...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annadisi spune:

merci Cristina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaang spune:

Irina dragutza de ea, ce curat si elegant a mancat, seamana cu Giuli.
Bubu deja am si listat-o , merci, mi-am mai facut o idee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_F_79 spune:

exista si un cont de FB al grupului? pot sa il vad si eu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_F_79 spune:

Ati dat pana acum bebeilor spanac? Cum l-ai pregatit? Cu ce l-ati combinat? As vrea si eu sa ii dau de maine, dar nu prea stiu cu ce sa i-l combin....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Daniela_F_79

exista si un cont de FB al grupului? pot sa il vad si eu?


Mami de Beatrice Ioana - 5 martie 2012


iti trimit imediat pe PM parola de la google docs si picasa (ai detaliile despre cum intri si ce poti face acolo pe prima pagina a capitolului). intri in google docs si completezi in fiserul date de contact datele tale si iei din lista aia numele meu sau al Darei si ne adaugi la prieteni pe FB si apoi noi te bagam in grup

le: activeaza-ti pm ca sa-ti pot trimite parola (gasesti pasii tot pe prima pagina)

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetele!

Happy, Miha, Dia, Monna: ma bucur ca vi-au placut pozicile
Meg: la noi a incercat deja si tati sa-i dea papica, nu merge nici la el
Lady_X: avand in vedere ca de 6 sapt nu am progres cu mancatul ma cam indoiesc ca in urmatoarele cam 3 sapt pana face 8 luni se va schimba mare lucru Eu am jumper din asta http://www.ibebe.ro/products/Jumper-X-Factor.html si e destul de ok, doar ca Bianca inca nu stie sa sara in el.
Dana: Gaza accepta biberon ca a mai mancat din el dar la Bianca nu merge ca ea refuza biberonul si daca e laptele meu muls in el, daramita pireut. Si Bianca transpira pe capsor cand papa.
Miha: eu n-am gasit nicio galma in spatele urechiuselor. In Antalya am fost la hotel Delphin Diva, am fost f multumiti de confort.
Daniela: Bianca are 7+ luni si inca nu sta in fundic nesustinuta mai mult de cateva secunde si o ia la vale. Deocamdata eu sper ca inca e in grafic. Iar legat de papa, cred ca eu o sa fac chef cand o sa manance 80 grame legume.
Irina: mare like la pozica

Multa sanatate strengarilor bolnaviori si mamicilor racite, si pe mine m-a luat raceala din pacate, prea m-am obosit zilele trecute si mi-a scazut imunitatea In plus, de cateva nopti se trezeste mai des Bianca si nici nu tare-am mai dormit. Nasol e ca maine am de mers la o nunta, n-as contramanda asa in ultim moment.

Mergi la inceput