Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 20

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Ronina sanatate multa

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_F_79 spune:

monna3 am activat PM. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Monna: multu'
Daniela: mi-am amintit ca ai intrebat de spanac, eu asa stiu ca se da dupa 8 luni deoarece contin nitrati.

Am incercat azi iar sa o adorm pe Bianca mai devreme sa mut putin ora de adormit seara mai catre o ora normala, dar evident ca in 20 min s-a trezit Macar am apucat sa mananc si sa beau un ceai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

eu i-am dat spanac Alexiei. vreo 2 lingurite i-am pus.. amestecat cu cartof si carnita. apoi am aflat ca e mai ok de combinat cu ou decat cu carnita.. si nu se da sub nici o forma si a 2a zi din el.
eu l-am inabusit putin in ulei de masline si am blenduit cu cartof fiert, carnita si iaurt.
i-am si cumparat 2kg proaspat si i-am pus la congelator.
ronina, sanatate maxima si distractie placuta la nunta!
dara, unde esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Vai, am descoperit America! I-am dat azi borcanas Hipp cu vita (4luni+) si ar fi vrut sa-mi manance si mainile daca se putea.. a ras 125gr in mai putin de 10 minute. Insa l-am parcat la mama azi si maine ii va da ea legume "chioare", sper sa nu faca figuri.

In alta ordine de idei, m-am cam saturat sa-l tot vad marait si cu duereri de gingiute, sper sa-i apara dintisorii aia cat mai repede ca altfel plang langa el si ma ia depresia pana la urma.

Fetele care alaptati, vum va sunt sanii de cand cu diversificarea? Noi am inceput sa sarim peste mese, de la approx 9 dim pana pe la 5-6 seara nu-i mai dau san si imi sunt umflati si cu galme ca la inceput. Mai bag pompa dar mi s-a luat si de atata muls. Voi e faceti?

Pup gagicile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Daniela ai PM . Eu inca nu i-am dat spanac.
Dana noi sarim peste lapte la masa de dimineata (legume) si una dupa amiaza (fructe) deci lapte papa dimineata cand se trezeste, apoi pe la 2-3 si apoi seara inainte de somn. Sanii ii simt putin mai umflati dar nu foarte tare. Am scazut treptat cantitatea de lapte de dupa mesele solide si cred ca s-au obisnuit sanii si nu mai produc asa mult. Eu cred ca daca bagi pompa ii tot stimulezi... nu stiu... Cu dintisorii suntem cam in aceeasi oala, numai ca vad ca de 3 zile nu mai are nimic, dar nimic absolut (nici maraiala, nici gingiute umflate, nici rosii, doar balit la greu si bagat tot ce prinde in gurita) dar nici semn ca i-ar iesi vreunul asa ca nu stiu ce sa cred, sper sa nu fie linistea dinaintea furtunii



Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Buna fetele,

Fimiu si-a facut somnul si s-a trezit la 03.00 ...cred ca vrea in club sau undeva ca asa are o energie si mie asa imi e un somn de vad bine.... i-am dat drumu la televizor pentru Ducky Dream...muzica aia linistita ma adoarme pe mine ... Edu in schimb e fresh...in ritmul asta mai adoarme la 10.00
Bine ca azi nu avem kineto ca la ce program si-a facut nu stiu cum o scoteam la capat...oricum deja fac niste artificii de mama mama ca sa ajungem acolo in regula... mancati, dormiti, fara kaka ..ca altfel fimiu nu are chef de gimnastica( lenes ca masa).

Intr-o nota pozitiva...ieri am cunoscut-o pe Dorinutza si pe Maria in parc(alt parc decat cel in care mergem de obicei..nici daca ne dadeam intalnire nu ne gaseam asa)... Am stat o bucata pe banci fata in fata. Maria e o adevarata domnisoara...miniona, slabuta, imbracata cochetcu gust numai buna de pus in revista. Edu al meu era mai din popor..(DANA parca tu intrebai de transpiratie, fimiu transpira imediat ce da de caldura sau daca e in contact cu orice sintetic si evident la masa) era doar in body fara nimic altceva... incep sa ma intreb daca nu-l tin prea dezbracat??
Oricum desi sunt de varste apropiate..exista o diferenta de gabarit...Edu arata ca un urias pe langa Mariuca si va spun si de ce..ieri masurat si cantarit avem 8.900g si 74 cm. Doamna de langa mine de pe banca..ma intreba ...dar nu isi tine singur biberonul..i-am zis stai cucoana ca are abia 5 luni si 3 saptamani(in sufletul meu insa... imi venea sa zic...nu tine nimic in mana si tu vrei biberoane)

va pup..revin cu vesti dupa amiaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Chito: esti superba mamica atunci cand povestesti. Nu stiu de ce dar mie Edu , imi este asa drag si dulce mai ales in poza asta desi probabil e mai veche. Ce ma bucura e ca desi ai destule probleme, mergi mai departe cu forta. Pupam si multa energie si de acum incolo!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Pe http://www.clothingattesco.com sunt reduceri de 20% la toate hainele azi. Trebuie introdus un cod inainte de a finaliza comanda, tine pana sambata noaptea. codul e WRAPUP. Sunt seturi de 5 body-uri cu 5 lire, sau 3 pijamale intregi cu 6 lire (din care se scad 20%) si tot felul de alte hainute faine si ieftine. Transportul e 10 lire, dar daca va combinati mai multe mamici din Bucuresti, impartiti. E cam tarziu, dar poate aveti timp pana deseara sa va faceti planuri. Atentie la marimi! Hainele sunt mai mari. Consultati ghidul marimilor inainte!

Anca, mamica Nataliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Anca e super site-ul! tu te-ai logat undeva si primesti codurile de reducere? nu pot sa iau acum nimic, dar pe viitor chiar o sa cumpar de aici.
multumim de info

Mergi la inceput