Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (10)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabiko76 spune:

Buna,
Am facut vaccinul de 4 luni sambata si din fericire Rares nu a facut febra, doar s-a umflat si inrosit locul injectiei, am pus comprese cu rivanol.
Luna asta nu a luat asa mult in greutate, doar 600 grame, are 6,670 kg si 65 cm. Pediatra mi-a recomandat sa-i dau cereale (orez Milupa sau Humana, 2 masuri pe zi)dar m-am hotarat sa nu-i dau totusi, pentru ca 600 g e ceva nu e ca si cum ar fi luat 100 g, plus ca Rares mi se pare destul de grasut, a luat in prima si a doua luna mai mult de un kg asa ca acum se compenseaza, zic eu. Sper sa fie ok.
As vrea si eu va rog parola de la picassa, nu o mai am, nu am mai intrat demult.
Mercic, o zi minunata!
Gabriela mami de Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

gabiko ai pm

mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Eva si chamomilla ch e tot de la Boiron.
Elly, cu placere! Suntem ok, mai greu cu timpul liber, dar ne descurcam!

Virgiiii....ce faceti??



mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Albinuta multumesc mult pentru doc-urile despre diversificare, f utile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Seara buna!
Aici sunt Albinutzo!la raportul de seara
In primul rand La multe lunite inimosilor nostri ,Iulica si Mirciuc!
Tot in primul rand,bun venit Mamiiiiitaaaaaaa!Bafta indienilor mici si mari!
Eu sunt rupta de somn(puiu mic se trezeste de 6-7 ori pe noapte in continuare urland,se culca la loc si apoi mai dormi mami).rupta de oboseala,mai nou rupta de emotii legat de cumatrie,plina de bube pe fatza(ca tre sa-mi vina ciclu...daca mi-o mai veni).Si uite asa ma distrez eu in acest minunat si calduros inceput de octombrie.Cred ca soarele ma tine in viata,ca eu is ursuza rau cand vad ca-i intunecat afara. A,si ma doare gatu ingrozitor de 2 ceasuri
Elly,eu nici nu-mi aduc aminte de care saltea am cumparat(daca are 2 starturi de cocos sau doar unul,cert e ca are.Oricum nu doarme bebe acum pe ea,ca doarme pe salteaua noastra ortopedica
Dau fuguta sa vad ce ati mai pus pe picasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Am uitat sa va zic de Lucas ca a papat la gustarea de la ora16 si ieri ,si azi cate o jumatate de banana cu o cutiutza de Danonino branzica natur,pe care am descoperit-o intamplator la supermarket.Luat,testat,trecut proba,apoi testat de catre bebe,indragostit pe loc.Plescaie de incantare.Nici noi n-o sa facem branza calcica.Am facut la Ioana si mai mult radea soacra-mea de cashul meu de branza,decat manca ploada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Neata natiune! Coffee?
Virgi, tot cu voi doarme Lucas? Ma mir, de obicei copiii care nu-s alaptati se muta mai usor in patutul lor. Frumusete de patut alb sa ramana gol... Auzi, da' danonele ala branzica nu-i plin cu porcarii de E-uri? Nu mai bine iti gasesti o tanti care sa-ti aduca branza facuta de ea de la vreo vaca reala? Iulia-i in curu' gol, arata o papusica Minnie oglinzii. Are in pat o oglinjoara, vorbeste cu sinele propriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Neata!!
Buna cafeaua, Anittule!

Elena, cu multa placere! Eu zic ca se poate adapta daca nu ne place ceva sau daca bebe refuza vreun aliment de pe acolo. Eu i-am dat ieri piure/supa crema de morcov si cand i-a simtit gustul dadea disperat din manute si picioruse sa-i dau mai repede.

Virgi, da' stiu ca ai activitate intensa, nu gluma! Azi-noapte am dormit si noi mai bine pt ca s-a culcat piciul la 9.45 si s-a mai trezit la ora 2 sa pape si apoi la 6.15. Bebe LC o fi iar cu dintii ca prea se trezeste des.

Mamitule, bine ai revenit!


Josefine si Rares are niste mucisori uscati si acum ii dam de vreo 3-4 ori pe zi Sterimar - spray- ca serul fiziologic din fiola nu-i place, da disperat din maini cand vede ca desfac fiola..Asa la spray avem pulverizator si-l pacalesc mai usor

mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Neatza trupa!
Saru mana pt cafea,Anitto!Ce nevoie am.....Azi nici o clatita ,placinta nik cu vo dulceata buna de-a ta?.
Care va sa zica Iulik se pregateste pt vo sedinta fotoM cum se mai simte? Lucas se vede si el un fel de Narcis in oglinda.
Despre branzica:
Clar as folosi branza de casa ,daca as avea incredere in femeie,in vaca,in curatenia si igiena vaselor,transportului......prea multe.Eu am vazut copii cu aftoza dupa ce au consumat lapte si produse din lapte nepasteurizat si sunt terorizata de imagine.Si doar ideea ca as putea gasi par de baba sau de animal in mancarea plodului ma oripileaza.Acu, cautand sa citesc cate ceva despre branzica asta noua de la danone am vazut ca avem si pe DC,un concurs pe tema asta.Pe mine,ma incanta lipsa zaharului adaugat,conditiile de lucru pt obtinerea produsului,contine Ca,vit D,probiotice.Si e la indemana.Din nou,e o solutie convenabila modului nostru de viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Da,Albinutzo,cu dintzii ne freaca juniorul.Primul a iesit complet de sub gingie,cel de-al doilea sta sa plesneasca si el,...dintzosu lu mama!
Anitto,nu te-am intrebat daca ai fost cu fata la homeopat,ce zice?

Mergi la inceput