Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (10)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Neatza!!! saruman de kafia...Virgi da mai ai oleaca maika si scapi si de cumatrie:).Tudor e tare tare vesel:)) sincer nu am mai vazut asa kopchil vesel sa rada toata ziua:)) intinde mainile dupa orice ca sa bage in gura orice baga :)) pe gingia de jos unde sunt incisivii sunt multe punctulete albe:) sa speram ca is dintii ca tare mofturos e..macar nu se trezeste noapte sa urle inca se trezeste din alte motive.
Am luat si eu chaomilla de la o farmacie homeopata..a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Numai eu pot sa dau enter asa a prost:)) sa continuam...albinutzo de unde le-ai luat ? cat ai dat? si cate granule ii dai pe zi?
Anitta tare frumu e iulica ta:)
Va lasa sa bag ceva in fizic niste chek cu lapte:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Virgi, ma tin sa te intreb de saptamana trecuta ceva legat de dinti:
Lui R i-a spart gingia jos un dintisor asa cum va ziceam saptamana trecuta, insa dandu-i cu Pansoral in gura am mai simtit la palpat un alt coltisor micut in partea stanga jos, dar intr-o parte..Nu stiu daca explic bine, insa ma surprinde ca i-a iesit intr-o parte, in zona caninilor sau dupa si nu in fata. M-am uitat cum am putut, ca evident nu ma lasa si tine limbuta acolo, insa e coltisor iesit in toata regula. O fi ok? Nici pediatrul nu cred ca l-a vazut pt ca s-a uitat doar in fata la gingie..
Off..sper ca ai inteles ceva din ce am explicat...

mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui onutza83

Numai eu pot sa dau enter asa a prost:)) sa continuam...albinutzo de unde le-ai luat ? cat ai dat? si cate granule ii dai pe zi?
Anitta tare frumu e iulica ta:)
Va lasa sa bag ceva in fizic niste chek cu lapte:)

[url="Mami de Piti[/url]


Onutzo, le-am luat de la Helpnet, am gasit concentratie 15, adica Chamomilla CH15, initial am pus 3 granule in 10 ml apa si le-am lasat sa se topeasca singure-nu se agita!! si i-am dat de 2-3 ori pe zi. In alta zi am pus 4 granule ca era fff marait. De la pediatru am inteles ca se administreaza calculand jumatate de granula/kg .Cred ca afost vreo 6 RON tubul..O sa mai intreb sotul.

mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

eu am luat ieri concentratie CH9 era si CH5 dar am zis ca na sa incep cu 9...deci 1 granule pe kg.eu am dat 5 lei.nu am stiut ca nu se agita:)) de acu le las si eu sa se topeasca asa...se da numai 1 data pe zi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Onutzo, deci jumatate de granula per kg, adica la 7 kg ale copilului vin 3-4 granule. I-am dat de 3 ori/ zi intre mese.
Eu am vrut sa-i iau CH9, dar nu aveau. Pediatrul a zis ca e bine CH 15.

mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Albinutza,nu cred ca are puiu mic vreun canin,pur su simplu gingia nu e perfect neteda,mai are anumite zone mai reliefate,pe care le simtim la palpare mai ca niste punctulete,mai ca niste liniute.Daca nu ma insel Onutza si Shosho,credeau ca le erup caninii piticilor lor.Si uite ca nu-s.Focuseaza zona celuilalt central ca acusik apare si el.Mai e muuuulta vreme pan la canini..
Si inca ceva,nu e obligatoriu sa se vada vreo umflatura la locul eruptiei,cel putin nu la centralii inferiori.sunt cei mai mici dinti pe care-i are omul,de unde atata umflatura.in schimb o sa vedeti diferenta cand vor iesi incisivii centrali superiori,care sunt mai latuti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza mamici de pui mici!
Eric aseara s-a pus pe stranutat/tusit si era cam moale, ii iau febra 37,6. Inainte de culcare avea 36,7 si dimineata 36,8. Ii pun ser in nasuc ca mai si muceste un pic si oscillo si ma rog sa scape ca tacsu' a fost lovit rau de raceala.
Si Eric are sus zona caninilor mai proeminenta, dar cred ca e normal. Acu sper ca n-o semana cu vampiroaica de mine care a avut caninii crescuti peste premolari si am purtat bracketi toata facultatea ca sa mut premolarii inaintea caninilor, da macar am toti dintii in gura.
ca urla a atentie si joaca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Virji, vin' la baba sa te pup, ca mi-ai adus aminte de homeopata! Am sunat ieri, dar nu mi-a raspuns, de obicei ma suna ea inapoi, dar nu m-a sunat si mi-a fost nu-stiu-cum s-o mai sun. Noroc cu tine acum, ca am uitat azi sa reiau telefonia. Am sunat aku', mi-a zis sa-i scriu mail cu multe date (cum a fost sarcina, cum am nascut, un mic istoric al vietii fetei), ea imi raspunde, imi mai scrie niste intrebari, eu ii mai raspund si ne intalnim joi. Bre, cum tai tu pofta de branza cu 'par de babe', ai ai ai!!! Nu gasesti si tu una mai curatica, asa? Numa' babe cu par is in zona aia? LOOOOL
Homeopatele pentru bebici se dizolva in putina apa plata, in pahar de unica folosinta. De obicei se pun 5 granule, dar pt bb numai 3, cum zice si albinuta. Din apa aia se poate bea pe tot parcursul zilei, cate o gurita. Bebelusului se da cu seringa, varful careia nu trebuie atins cu nimic altceva decat cu gurita.
Virgi, n-am dat clatite ca le-am terminat, dimineata am mancat paste cu telemea de capra (din Kaufland, fara par)si ulei de masline, nu stiu daca sunteti amatoare de asa ceva.
Onuta pup razaciozu' stirb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Asa e, Anitta! Granulele nu tb atinse cu mana..La Chamomilla se pun in capac si apoi se dizolva in apa. Eu le pun in bibe sterilizat, pe care il folosesc doar atunci cat bea si apoi il sterilizez iar. Uitasem partea asta ca nu trebuie sa le atingi cu mana. Si daca tot mi-ati adus aminte, nu trebuie sa le dam in perioada aia nimic cu menta bebeilor- ceaiuri sau mai stiu eu ce altceva..

Pup!

mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput