Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (10)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Virgi distractie maine la cumatrie! Sa fii sclipitoare, ca de obicei!

Anitta si eu i-am dat san tot la cerere. La un moment dat stiu ca-l urmaream sa aiba 2 ore intre mese si cam asa avea, rar trebuia tinut un pic de vorba sa nu manance mai des. Apoi a inceput sa manance si la 3 ore, dar eu sunt multumita si daca trec doar 2 ore. Mihai nu prea regurgiteaza. Acum nu-i tin deloc cont la cat timp mananca pt ca si asa mi se pare ca nu am lapte suficient si ca sta tot cu mainile in gura si se agita destul de repede. Asa ca ii dau cat de des simt ca cere mai hotarat. Ca daca e numai si numai dupa el cred ca ar sta in continuu la san. Dar daca il iau de la san si il plimb si ne jucam sta totusi 2 ore pana la urmatoarea masa. Ma gandesc ca nu i-o fi chiar rau foame daca poate sta atat pana la masa. Uf, iar am inceput sa ma plang.

Noi inca n-am facut botezul, cred ca suntem ultimii. Ziceam ca facem weekendul viitor dar n-am organizat nimic. Iar trec printr-o faza anxioasa-depresiva. Am muuulte de facut si de rezolvat si chiar nu pot sa le fac ca inainte de a avea copil. Si atunci uneori ma simteam coplesita, acum nici nu mai vorbesc. Apropo, mai e cineva pe forum care n-a fost in vacanta cu copilul? Cred ca si la capitolul asta suntem ultimii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

Salutareeeeeeeeee!!!Dupa cateva luni de absenta,dar sa stiti ca am scutire motivata de Darius!:)
Sper ca sunteti bine toate,si ca s-au facut puiutii mari!
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Buna seara trupa!
Aever stai linistita, eu am fost la Varsovia ca trebuia sa-i facem actele lui Eric, ca altfel nu ne urneam de acasa. Si cu depresia sunt si eu in aceeasi oala, mai ales ca a venit toamna aici cu 12 grade si vant si ploaie.
Addya bine ai revenit, sa ne spui ce face piticul!
Fetele si acum despre noi, bucurie mare pe spatele meu, caci a venit Manduca. Si lui Eric i-a placut, asa de mult ca a adormit in ea.
De acum o sa pot si eu manca la pranz, ca aveam urechile lungi lungi pana venea sotul seara.
Pupici de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

aever,nu sunteti singurii care nu au plecat de acasa.Si noi suntem in aceeasi oala.In afara de o vizita la bunici,nu am plecat nicaieri.
elena,bebe e bine,ce sa zic,are 6,23kg ,68 cm.a trecut cu bine peste prima raceala,e ok.e un copil vesel si tare cuminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Seara buna dragelor,
Azi bebe Dorian mi-a facut temperatura si nici macar nu stiu motivul pentru ca racit nu e ( nu tuseste, nu stranuta, n-are muci) si parca nici gingiile nu mi se par inflamate.. dar ce stiu eu .
Anyway, cand am vazut ca a ajuns la 38,3 C rectal ,i-am dat un supozitor de Paracetamol, i-am dat sa suga tzitzi f bine si acum dupa o ora si jumatate a adormit si nici fierbinte nu mai este
Shosho, felicitari piticului pentru dintisor. El a facut temperatura?
Anitta,eu nu i-am dat niciodata sa pape la program. Cand a vrut atunci i-am dat si nici probleme cu regurgitatul nu am avut.
Pe timpul zilei este adevarat ca cere cam la 2,5-3 ore , mai des ii dau seara pentru ca trebuie sa fie mancat inainte de baita, apoi dupa baita la vreo 30 mins incerc sa il adorm dar sincera sa fiu , nu cred ca as avea vreo sansa sa ii fac un program. Dorian plange DOAR de foame si de somn si stieee sa se faca auzit , nu gluma
Cat despre autodiversificare, sunt foarte increzatoare ca odata cu el ne vom da si noi pe brazda
Ii spuneam lui Miha ca am reusit sa ajung la kilogramele pe care le aveam inainte de sarcina dar tot as vrea sa mai dau jos vreo 4-5 kg sa fiu happy dar nu ma grabesc.. mai astept o luna jumate . Pana atunci sper sa se repare si sotul cu umarul ca l-a "stricat" la sala si sa incepem toti trei sa mancam ca inainte numai legume la aburi, piept de pui(curcan) pe gratar si orez basmati .
Aever, ar fi fost bine sa faceti botezul cat mai tine vremea frumoasa, sa evitati sa raceasca piticul dar te inteleg perfect in legatura cu timpul asta care este asa de limitat pt noi mamicile
In legatura cu vacanta , si noi suntem in aceeasi oala. Am plecat o singura data, cand avea o luna si jumatate, la 200km departare, la tzara si nu stiam cum sa ma intorc mai repede iar de atunci, mai departe de parc nu am ajuns nicaieri.
Elenutzo, sa stapaniti sanatosi Manduca. Aratati demential
Addya, bine ai revenit dar sa stii ca oi fi fost tu invoita de Darius dar de noi nu . Trei luni jamte te-a lasat pe tine inima sa stai departe de noi,bre?
Sa faci bine sa ne dai mai multe detalii despre cum ii ca mamica si bineinteles ceva poze pe Picasa .. ok ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

Scuze,scuze,scuze!!!Am crezut ca e suficienta scutirea de la bebe dar se pare ca nu este asa.Deci inca o data scuze!!!Oricum ,promit sa recuperez!
Mi-a fost dor de voi,dar am hotarat sa iau pauza pana ma acomodez putin cu puiul meu.Am fost ocupata si cu botezul lui Darius,si a durat putin sa ma obisnuiesc cu schimbarile aparute odata cu nasterea lui.
Ca mamica,ma simt minunat!Ma topesc la fiecare zambet al puiutului meu,la fiecare sunet scos de el.Ma intreb de ce am asteptat atat,de ce nu l-am facut mai devreme,dar asta este,am o viata intreaga sa ma bucur de el.
Am vrut sa pun poze azi,dar am vazut ca s-a schimbat parola,asa ca:pleaseeeeeeeeeee mi-o da si mie cineva?
Multi pupici si noapte buna!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaradoi spune:

Buna, Alma!

am activat mesajele private, dar tot nu pot trimite pm. adresa mea de yahoo e dyana_prim@yahoo.com.

poate reusim cumva sa vb. tare mult m-ai ajuta.

te pup,

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Dianaradoi scrie întâi 10 mesaje pe forum la ce subiecte vrei tu si apoi o sa iti mearg#259; tot, asta e regula.
Sarcina u#537;oar#259;!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Neatza...va invit la o kafia strong cu laptic,niste gogosi de la anitta si ce vom mai gasi pe la virgi prin frigider:))))))
virgi succes azi,sa va distrati la maxim si sa ai odihna pkacuta maine:)
ieri am facut bulion de gogosari.is nebuna:))) mi-o caut cu lumanarea.
va las ma duc in parc cu tudor sa beau si o kafia.sa aveti un wekend slendid

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Neatzaaa.
Virgi, distractie placuta azi, sa sclipesti si sa fii cea mai frumoasa iar copilasii tai sa fie superbi si veseli.
Onutza, ce as mai bea si eu o cafea dar mi-e o leneeeeee.
Povestea dintisorului e cam asa: joi feciorul a fost extrem de nervos, a urlat cum nu a mai facut-o vreodata, nu am reusit sa il linistim deloc- eu, mama si tatal meu( Cezar a scapat ca a fost la servici). Noaptea a dormit sirprinzator de bine, nu a mai plans deloc iar la zambetul de dimineata am vazut o pata alba mare pe gingia de jos. Ca de obicei, ne-am giugiulit si el m-a muscat de deget:doareeeeeee rau tare si el rade. Vineri a avut o stare subfebrila insa a fost un copil vesel, nu a plans, a ras mult si s-a jucat mult, insa noaptea a fost agitat. Acum doarme langa mine, se intinde si o cauta pe Suzi.
Va pupacesc si va imbratisez pe toate, merg sa imi alint feciorasul si sa ne iubim putin

Mergi la inceput