Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (10)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bytzza spune:

Despre diversificare....

noi am inceput asa timid sa bem suculet de morcov dar cu lingurita ca sa se invete pentru cand trecem la supite el...mititelul suge lingurita cel mai mult a papat 30 ml, am inceput asa ca sa se mai obisnuiasca stomacelul si cu altceva nu numai lapte si tranzitul e ok ca ii dau o zi da una ba si nu il fortez...de la 4 luni jumate cred ca trecem la supite si restul nu stiu inca ce si cum dar suntem optimisti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzza spune:

Felicitari pentru primii dintisori ai Odiseei, si Virgi multa bafta pe ultima suta pentru petrecerea micutului LC, o sa fie bine si sunt sigura ca o sa va distrati maxim

Anitta asa este produsele de la amway sunt foarte foarte bune am incercat mai multe si sunt super, e drept preturile sunt destul de piperate dar merita ca tin mult produsele....de exemplu am luat solutie pt vase de spalat...se cobina cu apa.....un an m-a tinut....acum din pacate nu mai stiu pe nimeni reprezentant sa mi cumpar am sa incerc pe site ul lor....multumim de pont...deja am babetele facute varza de la suculetul de morcov...
va pup plecam la plimbare ca s-a trezit Iusti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Buna dragele mele,
Acum sunt in maree graba dar promit sa revin mai dupa amiaza .
Am si eu o rugaminte mare mare.. trebuie sa cumparam scaunul de masa si m-am pierdut in multitudinea de modele . Voi ce scaun ati cumparat? Am nevoie de unul care are mai multe nivele, se strange sa nu ocupe loc mult ( stam tare prost cu spatiul).. multam fain
Revin in cateva ore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Bytzza, am si solutia de spalat vase. Tine foarte mult, intr-adevar si e fain ca e ecologica, daca se intampla sa nu clatesti bine vasele nu-i problema. Mai am o crema pentru curatat inoxul, tot asa, foarte-foarte buna, nu ramane nici o pata pe chiuveta si oale. Dar solutia de curatat geamuri si aia de covoare nu m-au incantat. Ce mai e fain - buretii de sarma, sunt foarte gentili cu pielea, nu te inteapa, nu te zgarie si in acelasi timp fermi cu oalele.
Eva, eu am un scaun de masa primit cadou, dar am observat ca sunt la moda si faine scaunele din lemn, genul asta:
http://idealbebe.ro/osann-scaun-de-servit-masa-din-lemn-sunny-p-2139.html?osCsid=5e82916550d6f92654d3b880c888c3c0
Mai sunt si scaune care se ataseaza direct la masa:
http://idealbebe.ro/jane-scaun-de-masa-optima-evo-p-1848.html
sau asa:
http://idealbebe.ro/bebe-confort-scaun-de-prins-la-masa-reflex-p-495.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


va pupam si noi! suntem pe aici.
Iar ma termina noptile, nu doarme, se foieste incontinuu, geme in somn. Ufff...nu vad nimic la gingiute, chiar nu stiu ce are.
SI eu va citesc, dar cand sa postez, parca e un facut si se intampla ceva....se trezeste M, suna telefonul, vine cineva, etc.
Asa ca citesc, si pana sa postez, uit ce am citit!

Promit sa-mi fac azi timp, sa va scriu mai multe.

Eva am tinut minte ca m-ai intrebat de saltea.
Ufff, asa nervi mi-am facut cu ea.
Vreau Confort sandvici cocos-burete-cocos de 120X60X12 cm...ei, si am comandat pe 3-4 site-uri, cred.
Pe site e disponibila, si dupa ce fac comanda ma suna sa-mi spuna ca de fapt, nu o au, ca trebuie sa o primeasca saptamana asta...cealalta...naiba stie cand.
Deja sunt super enervata de fazele astea. Nu pricep de ce trec produsul disponibil pe site, daca nu il au. Ce tampenie.

In concluzie, nu i-am luat deocamdata nimic, mai astept...sa vedem ce primesc, ce mai vreau eu cand or primi ei si tot asa.

Si mai vreau sa-i iau minge magica de la Vtech...de Craciun, pentru ca o sa fie si ziua lui de nume, Sfantul Stefan.
E cam scumputa, dar am inteles ca e foarte iubita de copilasi.

Puuuuup si revin!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Elly, poate te trezesti cu 4 saltele!Loooool!
Pt jucarii zic sa mai astepti putin, paote vin ceva reduceri. Aboneaza-te la Noriel, Dinoland, ei mai afiseaza reduceri din cand in cand.
N-am mai ajuns la Lidl, am fost in Mall la Noriel si am cumparat o jucarie pentru o fetita mai mica decat Iulia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Buna ziua si de la noi dupa vreo 3 saptamani de pauza.Incerc sa recuperez din urma ce ati scris pentru ca noi am fost plecati la mama unde nu am avut internet.
Pentru cojite mie mi-a dat doctorita reteta cu unguent cu acid salicilic 1% si in ungeam in fiecare seara dupa baie, a 2-a zi dimineata il pieptanam, seara il spalam pe cap si il ungeam iarasi si tot asa pana am scapat de ele.
Anitta mersi de aprecieri la adresa tortului: era cu blat de cacao, crema de vanilie cu unt si fructe de padure.

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza!
Intru rapid sa-i raspund Evei cu scaunul de masa:
Eu am avut in plan sa iau Chicco Polly 2 in 1, dar nu il mai aveau si nu stiau cand il primesc, dar am luat Prima Pappa de la Peg Perego, asta mi-a placut ca e f stabil, are o bara pe mijloc intre picioare, se regleaza sus-jos si se da si spatarul pe spate, are opritor intre piciorusele lui bb, care se poate si scoate si are 2 tavite una peste alta pt masa si joaca, dar e mareee, de fapt toate sunt mari.
Mai pusesem eu ochii pe un Stokke, dar pt noi care peste un an max 2 plecam peste ocean nu se merita investitia, oricum mi se par scumpe, am dat 600 lei pe scaun si era redus de la 700.
Va pup, va scriu pe seara cand e sotul acasa ca-s in fuga rau, nici de pranz n-am apucat sa pap.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzza spune:

seara buna mamici...
cum va ziceam de pui ca a tot fost cu febra am fost la nea' doctorul si concluzia finala e ca a luat un microb de la cineva care dupa febra mica se lasa cu scaun moale( e drept ca el de la un kk pe zi azi a facut 3 mititelul) nu rele dar cica ar urma plus febra de 40 cam asa isi face de cap microbul..de acu analize sa vedem concret ce are dar partea cea mai proasta e ca ne a intrerupt lapticul(LP) si bagam mucilage ne a grabit diversificarea(si eu care credeam ca mai boieresc vreo luna) si azi a papat supita de morcov, bagam ceai de menta la care s-a strambat de numa ....m a cam luat pe nepregatite sincer...peste zi am fost tare dar acu seara cand am pregatit mucilagiul imi venea sa urlu nici nu stiu daca il va primi,acu doarme dupa o repriza de plans nervos...oricum trec prin toate numai sa redevina I puiul ala voios care ma trezea si era cu zambetul pana la urechi,,,ieri si azi a fost numa plans eee asta e trecem noi si de asta...
elly nu vreau sa te dezamagesc dar i am luat nepotului de craciun mingiuta si sincer a fost incantat maxim o luna...acu sta aruncata pe la mama nici nu se uita prea mult la ea....dar normal fiecare copil percepe diferit jucariile...unele ii atrag altele nu...

Noapte buna si linistita...sper sa treaca cu bine noaptea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Fetelor, nici nu stiu daca sa ma bucur sau nu, imi e si teama... Iulia s-a simtit bine azi, n-a mai plans asa ca zilele trecute! Acum e linistita in patutul ei, vorbeste cu caruselul. Nu-mi vine sa cred! Doamne, ca mai aveam si eu nevoie de un pic de pauza, macar o zi. Aseara am plans si m-am rugat lui Dumnezeu sa ma ridice ca nu mai pot, imi venea sa fug si sa o las singura pe pat sa planga cat o vrea, desi stiam ca plange de o suferinta pe care n-o pot eu rezolva. Dar ajunsesem chiar la limita, sotul meu nu e acasa, n-am cui mai pasa pisica.
A facut kk de 5 ori azi, cu usurinta, aproape fara sa-mi dau seama. Nu s-a zbatut la san decat foarte putin. Cand ii era foame nu plangea, ci doar tocaia buzele. Am pus-o la san si surpriza! a supt. In seara asta chiar am reusit sa fac niste gogosi, cu ea in bucatarie, in scoica. A inghitit in continuare goluri intr-alea de aer, dar n-a mai plans, a ragait normal. A vomat numai de maxim 10 ori.
Bine, tot in brate a vrut in cea mai mare parte a timpului, dar fara plansetul ala urlacios.
Scuze ca va impoi capul cu ale mele, dar sunt asa de bucuroasa!!!
Iar de ieri, deci la 4 luni si o zi, a descoperit ca are picioare! Azi incerca sa si le bage in gura si erau prea scurte. In seara asta, cand o schimbam, eu eram ocupata cu stersul, cu scutecul, iar ea si-a scos soseta si o molfaia.
Bucurie pentru toata lumea am acum, vreti de la mine?

Mergi la inceput