Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (10)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Anitta ms dar momentan chiar am sperante ca E se da pe brazda.
Mi-a rasarit o idee, da nu e stralucita, m#259; gandeam ca poate daca tii un pic de regim cu fructe putine, legume preparate o mai ajuti cu burtica, eu cand nu mananc cruditati si lapte e mai liniste la E mic.
Josefine poate iti faci timp sa uploadezi schema de la mar#539;i-apr ca eu cu dr mea care le bajbaie in engleza numai de retete si bucatarit nu o sa am chef, ea deja ma batea la cap ca dupa 5 luni sa-i dau sucuri de fructe.
Deocamdata ia bine in greutate, deci cu tztz inainte si la noi.
Mai voiam sa zic ceva ... Nu mai retin.
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Hai la cafeaaa! Eu deja o beau pe a doua la birou...

Eu zic ca fetele sunt ocupate cu tzancii ...si de-asta nu mai intra asa des sau nu au timp sa scrie.
Anitta, cum e Iulia azi?

Eu raportez o noapte destul de buna, exceptand pauzele (2) de 5-10 min in care papa. In rest, a dormit pana la 7.50 azi-dimineata.
Am vazut ca este fan piure de morcov..il papa in viteza si se agita sa-i dau mai repede..Aseara mancam un mar si pana nu i-am dat sa puna limba pe el nu m-a lasat in pace. Imi dadea peste mana si se agita incercand sa-mi duca mana cu marul la guritza lui. Am un copil taaare pofticios si curios mai ales

Ma apuc de treaba!

O zi cu muuult ZEN va urez!

mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Neatza!.Poftiti la cafea...n-am mai avut decat un strop de ZEN sa pun in ea,dar vreau sa-l impart cu voi.
Anittule,imi pare tare rau ca ai ajuns la capatul puterilor cu micuta,poate totusi o scoateti la capat cu homeopata.
Joanna,felicitari pt dintzos!
Fug ,ca am o gramada de treaba pe cap,gatul ma doare in continuare tare...O zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Buna dimineata si poftiti la cafea!! Este mult mai sanatos sucul pe care il face Mirela dar necesita ceva timp sa il faci iar cu bebe mic....Numai pana cureti toate fructele si legumele si speli sorcatorul, dar daca mi-l face cineva eu il beau!
Despre mutatul pe fb nu stiu ce sa zic. Recunosc ca eu mai pun poze pe acolo ca e mai usor si mai dau foarte rar cate un like pentru ca la urma urmei acest forum ne-a legat pe noi, nu fb! Dar e alegerea fiecareia si ma abtin!
Si Filip a inceput sa fie marait nu stiu daca de la dinti oricum i-am comandat si eu camilia, sa speram ca va da rezultate. Vroiam sa va intreb cum dorm bebelusii vostrii? Adica cate ore ziua si la ce interval dupa trezire? De asemenea despre diversificare desi Bianca nu a implinit 6 ani am uitat tot! De inceput voi incepe cu legumele iar la fata am inceput cu suc de fructe dar nu stiu daca sa ii dau suc de morcov sau morcov pasat. Voi cum ati facut?
Belissimamultumesc pentru urari, Bianca a luat locul 3 la Vaslui. Cat despre trofeu incerc sa ma abtin sa comentez prea mult pentru ca nu vreau sa o supar pe draga de Mirela.
Cum mai merge regimul? Cat ai slabit? Ce regim tii mai exact?

Shosho sa stapanesti sanatoasa masina!
Ioana felicitari pentru primul dintisor! Si bravo pentru bebe mancacios care papa tot! Ce legume ii dai? Si cum ii dai supa cu biberonul? Adica cu cati ml ai inceput si la cate zile dupa piureul de legume?
Coriasteptam bilantul pufoseniei tale si sa ne povestesti cum v-ati distrat in vacanta!
Virgi cum a papat Lucas banana? Pasata presupun....si eu o sa ii dau branzica din aceea dar dupa ce incepem diversificarea.
Mirela multumesc de intrebare, bebe e bine am fost la un super medic care ne-a linistit si in afara de toaleta riguroasa a nasucului ne-a zis sa nu ii dam nimic. De acum chiar daca va trebui sa facem un drum la Bucuresti de cate ori o sa avem probleme mai grave la dansul mergem! (sa dea Dumnezeu sa nu avem) In schimb de Bianca mi-a zis sa mergem cu ea la un Orl-ist sa nu fie ceva probleme cu corzile vocale. Acum sa vedem cand om ajunge ca ne pregatim pentru un alt festival la Focsani luna aceasta!
Drum bun si astazi te iert ca nu sunteti cu masina dar dupa ce o reparati si daca treceti prin Buzau si nu va opriti la noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enona3006 spune:

Buna dimineata,

Revin si eu dupa o absenta de cateva zile.

Joanna felicitari pentru primul dintisor
Anitta sper sa reusesti cu remediile homeopate cu agitatia Iuliei.
Elena felicitari pentru noile achizitii: Manduca si scaunul de masa. Sa ne povestesti cum sunt.
Mirela mi-ai facut pofta de cana mare de suc de care povestesti acolo

Acuma despre noi. Eram cam in butoi saptamana trecuta, asa ca sambata am impachetat si am plecat la mare pana luni. Vremea a fost superba, ne-am plimbat pe plajele goale ale litoralului romanesc, am facut baie (doar noi, copilul nu l-am imbaiat in mare) si ne-am relaxat. Drumul de intoarcere in schimb ne-a cam iesit pe nas. De caldura, de pampersi sau naiba stie de ce, bebelusul nostru s-a iritat iarasi rau de tot la fund asa ca statul in scoica a fost un chin pentru el, iar plansul lui sfasietor un chin pentru noi. In plus autostrada pana la Fetesti nu are parcari asa ca am facut nenumarate opriri pe banda de urgenta, si am facut ceea ce eu nu sunt de acord sa fac (mai ales la viteze asa mari): l-am mai scos din scoica si l-am mai tinut in brate sa suga caci nu se mai putea linisti.
In plus, deja de vre-o 10 zile se trezeste noaptea dupa ce 3 luni a dormit cate 10 ore. Nu cred ca se trezeste de foame caci suge foarte putin si adoarme instant la loc, tind sa cred ca ori are vre-o durere (am inceput sa-l suspectez de dinti), ori doar vrea sa fiu acolo langa el. Asa ca acuma iar sunt chioara de somn, dar macar mi-a mai revenit zenul si simt nevoia sa fac diverse activitati...poate ma apuc si eu de spalat geamuri ca Anitta.
Si pentru ca tot zic de alte activitati, am avut pofta aseara de o bere cu alcool (eu beau aproape zilnic fara alcool, dar de data asta am vrut CU). Asa ca dupa ce l-am alaptat am baut o leffe si m-am ametit instant . Binenteles ca cine voia sa suga dupa vre-o ora ... asa ca cu multe procese de constiinta aseara copilul a baut lapte cu alcool

Tot vreau sa va intreb ceva, cred ca s-a mai discutat dar n-am prins atunci discutia. Voi cu ce scoateti petele de kk? Eu curat intai cu apa si sapun lucrusoarele murdare, apoi le bag la masina la program de 30 de minute cu vanish, apoi pun si restul rufelor (pentru ca cele patate sunt doar cateva) si dau program lung de 40 de grade. Cu toate astea tot nu se curata cum trebuie, voi cu ce le curatati?

Va las ca ma cheama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Buna dimineata!
Nu mai tin minte, ca-s nauca, daca v-am spus ca aseara a plans cel mai rau de cand e ea. In fine, i-a trecut pana la urma. Noaptea e bine, dimineata bine iara. Ea face kk totusi, ieri a facut de doua ori, azi de doua ori deja. Dar i-am scapat ieri in loc de 5 picaturi de Protectis, 6, poate de aici, nu's ce sa zic.
Virgi, cum stati cu dintii? Baga si tu o poza colo-sha.
Enona, eu body-urile cu kk le spal initial cu mana in chiuveta, cu un pic de sapun lichid, apoi pun spray de pete de la Amway si le bag la masina cu celelalte haine, la program normal. Chiar voiam intr-o zi sa va spun de sprayul asta, e foarte bun si pentru perioada diversificarii, cand pateaza tot. Scoate chiar si pete mai vechi. Se spreyaza pe locul patat, se lasa un minut si se baga la masina. Foarte comod si foarte eficient. De la Amway mai folosesc o solutie de spalat aragazul, foarte-foarte buna si ea. Dai cu pensonul cu solutie pe aragaz sau cratite, lasi jumatate de ora si apoi stergi. E pentru grasimile rezistente, mie imi foloseste la cuptor, botoanele aragazului, tigai pe dinafara (inauntru, pe teflon, n-am incercat), pe faianta de langa aragaz, unde sare ulei, chiar si pe rosturile de la gresie am dat, si au iesit impecabile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Miha, felicitari pentru rezultatele Biancai! Cu scoala cum e? Eu pe fb nu intru, adica nu in grupul asta, mi-e suficient aici, mi-e drag de tot locusorul asta al nostru. Iulia doarme cam fara program, uneori 20 de minute, alteori 2 ore.
Enona, ce fain ca ati fost la mare! Ce vreme frumoasa e! Acum te incarci, cred, altfel decat in zapaceala aia care e vara. Ne imbracam si noi si iesim, am vazut ca e reclama la Lidl cu pijamale pt copii, ii mai iau vreo doua lui M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Neata gagici!
Eu nu fac nimic deosebit sa curat petele de kk. Pur si simplu bag rufele in masina, la 50 de grade de obicei , cu detergent Ari...el 3D acives. Si nu au nici o pata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzza spune:

buna dimi fetelor
Mai bag repede o cefea si de aici ca e cu Zen si zau ca am mare nevoie...si puiul meu a inceput sa fie de ieri foarte mofturos ba mai mult daca il lasam jos o secunda era vai de mine, motivul??de ieri imi face febra 38,1 _38,2 si nu stiu de la ce....e drept mai toata casa a fost racita da de sapt trecuta ne am revenit...nu prea da semne ca ar fi raceala....dinti???nu cred sigur ca nu are nici 4 luni...oare ce sa aiba?dupa ora 15:00 mergem la pediatru macar sa stiu cauza....
boon....cat despre destramarea grupului nu cred ca se v-a intampla desi nici eu nu sunt activa asa cu sunteti voi zi de zi citesc cu mare drag si tare mi as dori sa intru mai des da sincer va spun ca am si cate 3 4 zile cand nu apuc sa deschid calculatorul si asta nu pt ca e puiul nazdravan ci pt ca suntem non stop afara profitam la maxim de ultimele zile calduroase si frumoase...eu zic ca de asta fetele au mai rarit-o si plus pana iti intri in ritm cu bebe mic...sunt sigura ca de indata ce va da frigul/iarna si o sa petrecem mai mult timp in casa toate fetele vor reveni la forul si vor povesti ce si cum au mai facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzza spune:

hai ca se cunoaste ca nu citesc ce am scris mai mai ca imi iesea ceafa in loc de cafea....grasuna de mine numai ceafa am in cap apropo am incept sala de ieri mai are rost sa va spun ca ma simt ca in ghips azi?? da nu ma las merg si azi si maine sitot asa pana se face balenutza sirena

Despre Fb
trebuie sa recunosc ca imi este mai la indemana....dar am sa incerc sa intru macar o data la 2 zile sa va salut

offf aseara ma gandeam la ce am de scris si acu parca totul e gol la bibilica

Mergi la inceput