Prostia Omeneasca

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

greieras,
ai citit si celelalte mesaje ale lui Mihai, de la SC?

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Īnteleptii sīnt dati de rusine, sīnt uimiti, sīnt prinsi; caci au nesocotit Cuvīntul Domnului, si ce īntelepciune au ei?

Ieremia 8:9

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greieras spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

greieras,
ai citit si celelalte mesaje ale lui Mihai, de la SC?

michelle


Nu in ultimul timp Michelle, pentru ca mi-a lasat un gust amar. De ce?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

poate e mai bine ca nu le-ai citit...


michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

stiti ce mi se mai pare o prostie?sa scrii la un subiect, despre religie si Dzeu si sa te trezesti ca toti sunt atei
o sa fiu concisa..
e un subiect pe un site :"de ce religia obligatorie in scoli?"am vrut sa-mi spun si eu parerea de ce cred ca este nevoie de religie in scoala si m-am trezit intr-un cerc unde nimeni nu crede ca exista Dzeu :O
ba mai mult ,am primit reprosuri ca desconsider oamenii de stiinta cu un IQ ridicat care au facut eforturi sa descopere ca viata a aparut cu ajutorul nu stiu carei meteorit ,etc etc
ca cei care credem ca D-zeu exista suntem ofuscati de faptul ca oamenii de stiinta au demonstrat ca nu exista D-zeu si ca de fapt evolutia ..a demonstrat ca viata a luat nastere la inceput din energie si apa si asa s-au format ceva(nu am retinut ce ),apoi dinozaurii ,maimutele si apoi noi



Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).
http://s878.photobucket.com/albums/ab348/oanap85/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

si eu am auzit perle ca:
-cred in Dumenzeu si in evolutie,
-sunt crestin dar nu cred in Isus, Treime, Biblie
-s-a dovedit ca nu exista Dumenzeu
-numai cei inculti cred in Dumenzeu
-sunt crestin dar nu cred in Rai/Iad
-nu sunt credincios dar ma rog la Dumnezeu
...etc...etc...

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ari spune:

Pai faceti o cerere la administratia forumului, sa nu mai aiba acces decat dreptcredinciosii la anume subiecte. Vedeti, poate merge...Asa, nu va veti mai lovi peste tot de ateii cei rai si veti putea sa va desfasurati in voie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanap85
...a demonstrat ca viata a luat nastere la inceput din energie si apa si asa s-au format ceva(nu am retinut ce ),apoi dinozaurii ,maimutele si apoi noi



Deci tu zici ca dinozaurii nu au existat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabidaniela

Citat:
citat din mesajul lui oanap85
...a demonstrat ca viata a luat nastere la inceput din energie si apa si asa s-au format ceva(nu am retinut ce ),apoi dinozaurii ,maimutele si apoi noi



Deci tu zici ca dinozaurii nu au existat?


Deisgur ca nu au existat, in biblie nu sunt mentionati, deci nu au existat. Pe mine ma distreaza cum se combate ideea evolutionista cu emoticoane de astea , dar se ia ca axioma ca toti ne tragem din Adam si Eva, care au avut printre altele 2 baieti, ce s-au dus pe pamant unde s-au intalnit cu sotiile lor ... care erau fetele ... cui?! Sau suntem toti stra-nepotii unei familii de incestuosi? Si daca toti ne tragem din Adam si Eva, de ce unii sunt negri, unii galbeni, unii albi?
Dar desigur, teoria evolutioniste este o prostie ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui gabidaniela

Citat:
citat din mesajul lui oanap85
...a demonstrat ca viata a luat nastere la inceput din energie si apa si asa s-au format ceva(nu am retinut ce ),apoi dinozaurii ,maimutele si apoi noi



Deci tu zici ca dinozaurii nu au existat?


Deisgur ca nu au existat, in biblie nu sunt mentionati, deci nu au existat. Pe mine ma distreaza cum se combate ideea evolutionista cu emoticoane de astea , dar se ia ca axioma ca toti ne tragem din Adam si Eva, care au avut printre altele 2 baieti, ce s-au dus pe pamant unde s-au intalnit cu sotiile lor ... care erau fetele ... cui?! Sau suntem toti stra-nepotii unei familii de incestuosi? Si daca toti ne tragem din Adam si Eva, de ce unii sunt negri, unii galbeni, unii albi?
Dar desigur, teoria evolutioniste este o prostie ...




'Cos what I feel is the only truth for me


stiinta spune ca au existat ,tot oamenii de stiinta au vreo cateva teorii de cum au aparut oamenii...dar si ei spun ca sunt "teorii mai plauzibile"
Laura deci nici teoria evolutionista nu e prea convingatoare ...
cred ca depinde de ceea ce credem noi..si in ce credem





Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).
http://s878.photobucket.com/albums/ab348/oanap85/

Mergi la inceput