Delfinasi jucausi de iulie-august (92)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna ziua, mamici!

Multumesc fetelor de sfaturi si exemple. Oricum nu-mi fac eu griji ca nu invata romaneste. Problema mea este sa ramana si cu rusa.

Laurika, ce putin mai ai. Si mi mi se pare ca a trecut foarte repede timpul in sarcina asta, binenteles exceptie face primul trimestru.
Bazin de inot mai este si in Prelungirea ghencea, in complexul Primavara si undeva in militari, club tenis 2000, dar am vazut ca fac cursuri cu copii mai maricei.

Mi-ati facut pofta de dulce, asa ca am facut niste clatite cu gem de prune. Am luat si la munca azi, dar n-au fost prea grozave reci, ieri erau mai bune, calde.

Mamica Nataliei, 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Laurika, mititelul de Cristi, mai aveti multe injectii de facut?

Mamica Nataliei, 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

laurika, sanatatte multa.
ilinca, felicitari pt bebe.
cristeo, stii ca vreau sa imi trimiti pozele alea cu saculetii de dormit,ca altfel,te bat, nu stiu cum,dar te bat.

pup toate fetele.

eu am dat jos 3 kg,adica am ,cred ca mai am,45.
strumf este ceva de basm.
si-a luat el sacosa si mi-a spus: pec la piata sa iau gada pt Ianu.adica ciocolata. si-a ales singur numele:isi zice ianu.

cu operatia e ok.
cu anemia si analizele de sange imi ati venele in lung si in lat,simt ca o iau razna.sunt rele rau.
nu mai vreau la Instit de Hematologie, la IOMC deocamdata.peste 10 zile trebuie.si mai trebuie parerea a inca unui hematolog.
azi incercam sa vedem cum stam cu malabsorbtia.
e naspa deocamdata,dar sunt eu in butoi si sper sa vad rau doar eu.
copilul meu a manacat azi: 400 de ml lapte,100 gr carne de prepelita cu tot cu zeama si painica,75 de gr fudulii de curcan, 125 de gr varza calita in abur cu purcelus de tara (carne slaba.am ok-ul dr),2 biscuiti cu unt, 75 de gr de smantana grasa, 2 prune.asta pana acum.daca e in graficul de ieri, urmeaza 150 ml de ciorbita cu 3 perisoare de curcan, cca 25-30 de gr de seminte de dovleac, 100 de gr de iaurt gras cu 2 galbenusuri de prepelita.
in contextul asta pune 50-100 de gr pe el pe luna!!!!!!!!!
nu are giardia, oxiuri sau alte cele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Nicoleta, mara n-a mai pus pe ea de cateva luni bune, nici un gram..
Analizele le repet si eu in octombrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

, Hola, fetelor

Deci, nu sunt doritori de teatru saptamana asta. Nu-i nimic, vine iarna si n-o sa avem incotro.....

CriSN, ma bucur ca seful tau a acceptat cu bucurie situatia , la mine la fel a fost doar ca nu m-a pupat , la inceput a crezut ca am facut o gluma proasta, ca in vara i-a mai facut figura o colega

Eu mananc non stop, pana acum nu m-am ingrasat cine stie ce dar prevad ca o sa fie nasoala treaba. Vad doar mancare in fata ochilor si nu mi-e pofta , mi-e chiar foame.

In privinta vorbitului in mai multe limbi....eu deja imi fac probleme. Eu cu el vorbesc in romaneste, taica-su in spaniola iar intre noi doi (eu cu sot) tot in spaniola. asa ca e complet debusolat Antonio. Nu mai zic ca la gradi, dimineata le aud pe educatoare Good morning, Antonio , let s go, etc. si educatoarele se numesc teacher. Asta-i mai lipsea - engleza ...

mami de Antonito din 18 august 2010 si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

da alice, dar mara nu are 9 kg !

la 19.30 pt malabsorbtie si gata.

s-a dus in piata cu tata si a cerut branza ca vrea si el sa pape. adica,ce mai, frate, il tin si nemancat!mi-a zis tata ca a mancat constiincios si ca,daca nu i-ar fi dat el insusi d emancare,m-ar fic ertat ca-l tin nemancat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Laurika, mititelul de Cristi, mai aveti multe injectii de facut?

Mamica Nataliei, 23+



Mai are una diseara...cando vede pe 'tanti' (vara-mea) incepe sa planga sifuge :((.
Cris:sa stii ca a trecut timpul repede lasarcina asta,parca acum aflam, apoi pe bebe l-amsimtit repede,aba astept sa-l vad, ca pare a fi ca fraate-su, cel putin la caracter:)).adica e f mscaret, daca pun mana pe burta, raspunde cu o lovtura, reactoneaza la muzica (danasator ca C)..pupam toate burticle cu drag

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Da, nicoleta, e adevarat. Lasa ca are el timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

mai fete sper ca nu faceti misto de mine cu sunca si zaharu

Mycya nu-mi spune ca Andra se trezeste si cere la baie noaptea ca ma impusc!





Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010







eu nu faceam misto chiar mancasem ;))

da Denisa, se trezeste. ba azi noapte mi-a cerut l baie zicand caca dar nu a dat decat un vant
numa nu te impusca
a mea cere l baie de cand am scos pampi ziua, dupa prima zi sa trezit cu pampi uscat si ma mimunam sa o aud ca ma striga prin somn sa o duc l baie . mi-a dat de inteles ca e pregatita si eu nu am insistat chiar deloc cu nimic.
in 3 luni de zile am avut un sg accident noaptea, bause f multa apa si seara chiar mi-a cerut la baie din 10 in 10 minute ( fara exagerare) si nu mi-a trecut prin cap sa o trezesc si sa o duc eu la baie ( era si f obosita ca o tinusem o zi intreaga pe afara) si numa aud pe la 1 cum mi se uda mocheta
a trecut pipica prin salteaua de la patut si mi sa facut baltoaca pe mocheta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Neata

hai la eu m-am trezit de la 6, dar nu am facut mai nimic...acum m-a luat somnul, cand sa plec la serviciu

aseara am ajuns tarziu de la serviciu, Andrei nu a vrut sa pape cu tati, asa ca am mancat ca o familie, in jurul mesei la ora 8 andrei a papat branza, cu rosii, ceapa si paine si la sfarsit un iaurt...dar apoi cine credeti ca a cerut laptic de 2 ori, ca era burtica goala? si acum la 6 din nou....nu merg gustarile astea, ca ramane copilul flamand....

apropos de asta, nici Andrei nu cred ca a mai luat in greutate, de fapt in perioada cand mergeam la mare oscila intre 13.6 si 14...adica avea cand mai mult, cand mai putin...acum tot pe acolo e...si are greutatea asta din iunie cred.

noi am inceput sa sortam lucruri cand ne jucam isi duce toate elicopterele intr-un loc, se duce , le cauta pe toate si le pune acolo, apoi in alt loc toti catelusii....aseara a intrat cu doua figurine mici de animale salbatice la baita si apoi le-a dat laptic si am sfarsit prin a avea gradina zoologica in pat si mami trebuia sa repete intr-una cum il cheama pe fiecare animalut pana acum nu s-a aratat asa de interesat...dar parca a inceput sa se joace mai mult singurel...

si eu am inceput sa ma gandesc la craciun, dar parca nu imi vine sa iau de pe acum cadouri, e inca septembrie , iar de strans bani nici atat nu sunt in stare

va o zi frumoasa

Mergi la inceput