Delfinasi jucausi de iulie-august (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Ilinca, felicitari, sa fiti sanatosi! Ma bucur ca ati reusit.

Histamina, cum sunteti? ce face leutul tau?

Cris, copii prind foarte repede o limba straina. Eu vreau sa-i fac Iuliei un filmulet ca a invatat de la Ana sa faca gimnastica si sa zica diverse in engleza. E atat de comica, o imita binisor. Spune "clap clap" si bate din palme, indoaie picioarele si spune "bend bend" si incerca si sa numere, sa sara intr-un picior.
In norvegiana spune doar "nei nei". A vazut ea cum se cearta copii la gradinita.

Ochidut, eu as onora invitatia ta dar mai conteaza si ce oras alegeti.

Pe mine ma bucura sarbatorile de Craciun si cadourile aferente. Si avem de cumparat ceva

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Cristina, multumesc de apreciere la adresa Mariei.
Vladut a inceput inotul si ii place foarte mult era foarte incantat ca l-a laudat antrenorul ca este unul dintre cei mai rapizi din grupa... asa ca de luna viitoare v amerge de 3 ori pe saptamana la inot recomandarea dr pt acest sport este sa ajumgem sa facem de performanta! Are talent mostenit de la mama-sa!


Cris fata nasilor nostrii a invatat maghiara in familie, dar acum intelege stie dar refuza sa vb...sper sa fie ok pentru Natalia asa cum procedati voi, Alt ex ar fi fostul sef al sotului meu, el era francez iar sotia lui araboaica in familie fiecare vb limba materna cu copilul...a mers la gradi in romania si le raspundea in romaneste!!!!!!!!!!

Asa ca s-au apucat si ei de invatat ceva romana ca nu se mai intelegeau cu copilul!

Cred ca daca ati vb ambele limbi cu ea i-ar fi mai usor sa le invete in paralel.

Sora mea vb romneste cu fetita ei sotul ei vb poloneza iar cand sunt toti trei se vb engleza.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Am sieu o prietena care sta in elvetia. Ea vb romaneste cu fata, el germana. Cand sunt amandoi engleza (desi stie si ea germana f bine, intre ei vb engleza). Nu mai stiu acum copilul e vbeste cred ca mai mult germana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

anca, unde face inot? ca si eu trebuie sa-l duc tot din cauze medicale. sebi are stern infundat si trebuie sa-si fortifice pectoralii s anu aiba probleme cu inima si plamanii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalala13

anca, unde face inot? ca si eu trebuie sa-l duc tot din cauze medicale. sebi are stern infundat si trebuie sa-si fortifice pectoralii s anu aiba probleme cu inima si plamanii.

----------------------------------------------
my somebody....
www.eticker.co.za/tickers/bbho9bmbyh9bnw0p.png" target="_blank">A sosit minunea!

Doamne Ajuta in continuare!



la bazinul de inot de la facultatea de medicina de langa spitalul municipal!
atack team se numeste clubul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Ochidut Multumesc
O sa imi fac cont pe FB...Stiu ca cine nu are cont pe FB nu exista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Ilinca, felicitari si sa te ajute Doamne-Doamne sa mearga totul bine!

Paula, ce-mi place cum povestesti tu de copii iubareti si jucausi! Acu daca tot ai facut focul, poate vine si barza la caldurica si rezolvi mai multe probleme!

Anca, bine ca ai zis unde e bazinul ca si pe mine ma intereseaza, pentru teo ca eu sunt speriata de bombe cand vine vorba de apa, imi place de mor sa ma balacesc si mi-e frica la fel.

Si noi am vrea la teatru, dar eu nu pot decat duminica dimineata. Daca e vreme de parc duminica si copiii nu mai sunt muciosi, optez pentru parc acum cat se mai poate si de cand se urateste vremea incepem culturalizarea cu teatru, opera, muzee. As vrea asta si pentru mine, dar parca vad ca ma voi delecta numai cu alba ca zapada pana mai cresc si apuc sa merg si eu la ceva de oameni mari.

N-am apucat nici sa va mai citesc, ce sa mai zic de scris.

Crispro, ce faci? Cum merge? Ma bucur ca v-ati distrat.

Eu am doi copii muciosi, teo a luat de la gradi, albert de la el si eu nici nu mai conteaza de la care. Suntem cam nasoi toti, am inceput sa le dau septilin, parca asa-l cheama pe ala de la hymala\ia.

Va pupam pe toto, nu mai ziceti ca vine iarna, ca mie nu-mi place deloc. Incep sa regret caldurile.

Histamina, cum e strumful?

Coteasca, voi sunteti bine? Cum mai e la cresa? Pupam.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Ochidut Multumesc
O sa imi fac cont pe FB...Stiu ca cine nu are cont pe FB nu exista

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor si Mara


Ei poftim. Adica eu nu exist

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

Citat:
citat din mesajul lui lalala13

anca, unde face inot? ca si eu trebuie sa-l duc tot din cauze medicale. sebi are stern infundat si trebuie sa-si fortifice pectoralii s anu aiba probleme cu inima si plamanii.

----------------------------------------------
my somebody....
www.eticker.co.za/tickers/bbho9bmbyh9bnw0p.png" target="_blank">A sosit minunea!

Doamne Ajuta in continuare!



la bazinul de inot de la facultatea de medicina de langa spitalul municipal!
atack team se numeste clubul!

Anca, mami de bebelina MARIA (30.07.2010) si astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)


detalii,pls,daca se poate..program si daca se poatepret ..ca si eu vreau sa-l duc.
In rest, ma urc pe pereti cu injectiile lui C in fund,imivine saplang cand il vad chinuit bebe din burta se agita,ma doare spatele de ma taie la inima..asa ca mergem mai departe.

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Laurika, imbratisam cu drag sa mai gasesti puteri!

Mergi la inceput