Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 19

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Mirela sa imi te rog cum se numeste jucaria aia de la farmacia tei sau ce firma macar ca sunt o gramada de producatori pe site nici nu stiu unde sa ma uit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Dana, daca nu ai avea.. nu ai ajunge niciodata in situatia sa nu iei LP. ai face asa: ai lua banii, ai lua LP si pampers si de restul.. ai mai vedea daca ti-ar ajunge.
de cine zic eu, are o fetita de 1 an si 7 luni.. deci se presupune ca poarta pantalonii aia mai multa vreme.
aaahhh faza care am luat-o ca pe o gluma, dar realizez ca nu a fost. vorbim de aceeasi persoana care cumpara de la Zara. ne vedem intr-o seara si era suparata ca pitica ei a cazut si a murdarit pantalonii.
eu: ii speli
ea: de smoala?
eu: da-i naibii. bine ca nu s-a lovit
ea razand: preferam sa faca o buba mica, decat sa strice pantalonii
sa fi glumit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Dana, pai facui confortere si din scutec de tifon taiat in 4 si tivit, vorba lu' Cristina, am taiat o punga mai fosnitoare in 4 bucati, tai cutii de servetele PUFF ca-i plac labutele alea negre, nu asta-i problema. Intr-adevar problema sunt medicamentele, Optiserum trebuie intruna (sau alt ser, dar toate-s scumpe), Bifido Baby ala (ca fiind pe lapte fara lactoza, ala constipa rau oricum, de felul lui), probioticele..cu astea tre' sa compensam dracia aia de LP nesuferit care mai e si scump. Plus oricum vinovatia continua ca trebuie sa muncesc. Da' zic si eu asa, probabil ca sa ma descarc, daca tot suntem la capitolul asta :P
Si ma interesa mult cum faci ca parinte sa ajuti copilul sa nu sufere din cauza asta.
Ca asa si eu purtam haine de la verisoare, in liceu era usor ca eram toti rockeri si erau suficienti niste blugi rupti si bocanci cu care am facut cam tot liceul, da' nu era o problema asta.
Da' acu' vad ca multi copii au iphone si din ala nu-mi permiteam nici eu inainte de copil...de-apai acum.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Cristina: minge magica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Cristina, cred ca asta e https://comenzi.farmaciatei.ro/product_info.php?products_id=10024790

LE: Sorry, nu imi aparuse postul Mirelei.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Dara, noi avem niste prieteni cu 2 copii mai maricuti. sunt genul de oameni care daca azi au mult, mult cheltuie.. si daca maine nu au... nu e nicio prb. eu ma crizez daca n-am
asa, revenind la discutie. le ziceam eu k nu stiu cum o sa fac cand o sa creasca pisica.. sa nu ajung sa mi se tavaleasca pe jos in supermarket. si ei imi spuneau cum au procedat:
cand plecau de acasa, le aratau banii copiilor si le spuneau ca aia-s toti.. ca au strict de mancare, detergent si mai stiu eu ce.. si ca isi pot cumpara fructe sau dulciuri in valoare de x lei..
daca vroiau totusi altceva si chiar nu le puteau lua (si li se parea util), le promitea ca atunci cand vor avea.. le vor lua. dar se tineau de cuvant.
sau chiar daca aveau.. nu le mai luau pt ca apucasera sa zica ca nu au bani si copiii si-ar fi pierdut increderea.
intr-adevar au 2 copii ff buni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Buna idee, Mirela, merci frumos! Si eu cred ca e importanta consecventa, ai (au) dreptate. Ma intereseaza toate exemplele de genul asta, asa invat.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Mie deja mi-e rau dupa ce am vazut asta http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=h4xHKIWl2yA&feature=fvwp si asta http://www.youtube.com/watch?v=gftk4Qyi498&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

sunt in zona, am citit dar sunt deprimata rau ca avem o perioada tare anapoda..ana a racit, e cu muci, respira greu, se scoala noaptea din ora in ora..in fine, azi, dupa aerosoli, ser fiziologic in nasuc si ce a mai zis ped-ul e mai bine..dar ma simt eu aiurea ca-s mama rea si nu am putut avea mai multa grija sa nu raceasca..nu stiu de unde guturaiul asta, ca 'al mare e sanatos.

si bonus..azi a cazut din pat :(( in mai putin de 1 minut, cat m-am dus sa scot ceva din frigider...nu stiu cum a reusit, eu nu am vazut-o sa se tarasca..se foieste in pat, se roteste la 180 de grade, merge "cu spatele", dar azi a parcurs ceva distanta in mai putin de 1 minut, mai ales ca a avut de trecut si peste un ratoi mare de plush pe care il pusesem "stavilar".

cu diversificarea...greu tare, nene..nu ii plac legumele si pace..na, ce sa zic..bine ca papa fructe (maxim 80g, dar macar deschide gurita de buna voie..)

dana, dara, v-am admirat postarile despre bani...f echilibrate.

modificarea indemnizatiei nu ma afecteaza..eu stau 2 ani pe 1200 ron, deja iau maximul posibil.

chito...




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauritasmile spune:

Buna seara fetelor!
Astazi am avut o zi foarte proasta:
-i-am dat lui Luca mar cu para si s-a iritat la gurita
-ne-a certat pediatra ca nu am respectat schema si desi mi se parea deja incarcata a mai adaugat biscuite, cereale, carne si iaurt toate in o luna plus fructe. Si asta nu e cel mai rau (desi ma streseaza ca el la 7 luni ar trebui dupa schema sa ramana cu 2 mese de lapte doar) . Cireasa de pe tort e amenintarea cu fimoza. Cica daca la 9 luni e la fel dam cu o crema cu cortizon (off eu care l-amde tot ferit de compusu sintetici din orice) si daca nu la chirurg

LE:a si in plus are muci desi nu stiu de unde (nu are rosu in gat si la plamani e ok)

Mergi la inceput