Licurici gradinari - ianuarie-februarie 2009 (170)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Sanatate multa Evei !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Buna tuturor!

Sunt o mamica de doi prichindei, unul de 3 ani si 7 luni, unul care va implini 4 luni la sfarsitul acestei saptamani! Am fost si eu activa pe forum in 2009-2010, dar apoi am renuntat sa mai scriu... si-mi pare rau, mai ales cand vad ca mamicile de ghiocei 2009 au ramas un grup frumos si unit!

Deoarece locuim intr-un apartament care devine de la o zi la alta mai neincapator, am decis sa daruim lucrurile pe care nu le folosim, este vorba despre lucruri noi sau aproape noi, pe care ori le-am cumparat sub impulsul momentului ori le-am primit.

Va astept pe blogul meu, reclama - reclama mascata , poate veti gasi lucruri pe gustul vostru, este vorba despre haine, incaltaminte, accesorii, lucruri pentru copii, etc.!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:


noi maine facem rotarixul pt victor..scump
eu sunt varza, nu mai pot, vreau concediuuuuuuu
la birou e mult de munca si parca ma misc cu viteza melcului turbat sa rezolv ceva
duminica suntem nasi si mai am inca diverse de pus la punct
socrul e iar in spital, pancreattita acuta, azi a facut o tomografie computerizata, sa vedem ce zice maine doc
colicistul era vineri prea inflamat sa fie operat ....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Crisspy, cum mai e Andra? Sanatate multa!
Rox,sanatate Evei!
Porumbita, e usor cu vaccinul asta. Putere multa si spor la tot ce ai de rezolvat! Sanatate socrului!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Porumbita sanatate socrului. Hai ca Rotarixul din cate stiu eu se da pe gurita. Stiu ca e scump, si eu l-am facut la ambii copii...d'aia nu a avut Razvi infectie cu rotavirul anul trecut , naiba sa le ia de vaccinuri.

Anna mersi de intrebare...suntem mai rau . Colac peste pupaza s-a trezit si Razvi cu temperatura de dimineata, nu mult, insa e clar ca a luat si el bazdacii .

Andruska arata de parca ar fi drogata, are ochisorii rosii si inflamati, plina de mucus in gat. Mi se rupe sufletul cand o vad asa mica si bolnava . Am fost aseara cu ea la Irina sa o vada si ne-a dat Klacid daca nu raspunde la aerosoli (adrenalina + dexa). Insa nu am mai asteptat pt ca azi-noapte a fost cu temperatura si varsaturi din cauza mucusului, asa ca am inceput cu antibioticul de dimineata. Ziceti-mi si mie un pansament gastric bun ca Eubiotics-ul ala mi se pare apa de ploaie si tare imi e ca dam in diaree ca data trecuta de la antibiotic si antitermice.

De dimineata am crezut ca mor. I-am dat Andrei picaturile de Vigantol si cand sa-i dau si Vitamina C a inceput sa miste capul...am tinut-o un pic si am apasat pe sticluta de vitamina C (e din aia din plastic) si i-a sarit capacul direct in gat. Am avut prezenta de spirit sa-i bag mana in gurita si sa-i scot ala din gat insa am crezut ca mor ca nu stiam daca am scos tot. Si ea tot tusea innecat si varsa. Oribil, horor, nu doresc nimanui! Ma simt o mama de tot rahatul !

Sanatate multa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Off, Cristina, Doamne ajuta sa se faca repede bine amandoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna fetele si de la noi

eu sunt tare suparata ca antonia care era mare dornica de gradi de 2 zile plange continuu iar azi la 10 m-a sunat educatoarea sa merg sa o iau ca nu puteau face nimic de plansul ei
ce ati facut voi in situatii din astea???/
plssssssss
am nevoie de ceva sfaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

off..Porumbita,multa putere..mai da-le si altora sarcini si incearca sa te mai si odihnesti.

Crisspy..sanatate Andrei si lui Razvi si tie multa putere..Esti o mama minunata,nu te mai blama.

Cami..nu am sfaturi din pacate.Educatoarele trebuie sa aiba rabdare,tact,sa fie calme..ele ar trebui sa o ajute sa se integreze,sa o calmeze,sa o linisteasca..dar nah,e mai bine sa pasam problema parintilor si sa spunem k are copilul o problema,decat sa ne batem noi capul cu ea sa incercam s-o rezolvam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Cristina, hai nu te mai blama, esti o mama minunata!Nu iti zic cate prostii am facut la Nadia, cu Aidan am fost mult mai atenta, la Nadia...sunt mai relaxata, azi s-a innecat cu o bucata de balon, se juca cu el si l-a spart, eu nu am observat decat cand am vazut ca mesteca ceva albastru. Nu mai zic de cazaturi si lovituri:)
Multa sanatate piticilor!

si noi suntem raciti, toti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
Criss, se intampla, zau. asta nu inseamna ca ne scapa de sentimentul de vinovatie... dar ce sa faci. sanatate multa iepuricilor!
Cami... rabdare,. rabdare, rabdare. incearca sa o faci sa iti zica daca a suparat-o ceva in ultimul timp. un coleg? o fetita mai posesiva? ei sunt inca asa mici, sunt obisnuiti sa se poarte la gradi ca acasa.. si asta e o sursa de suparari intre ei.
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput