Licurici gradinari - ianuarie-februarie 2009 (170)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cami, incearca sa afli ce s-a intamplat la gradi, vreun conflict cu un copil sau adult, sigur are ceva pe sufletel, ei sunt foarte sensibili la varsta asta si o chestie banala pt noi poate sa fie o bariera pt ei. Doar dupa ce afli cauza poti sa o ajuti. succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Crisspy nu mai zi ca esti o mama de..Esti o mama buna, accidente din astea diferite se intampla peste tot din pacate. Bine ca ati trecut cu bine. Sanatate multa!

Ai mei sunt mucosi amandoi, Bogdan doarme tare rau din cauza mucilor, tocmai cand ziceam si eu ca e mai bine ca incepuse sa se trezeasca doar de 2-3 ori si il mutasem si in patut :(. MArius si tuseste de la muci. Eu ma simt muulta mai bine, am deja 7 sedinte de fizioterapie si kineto la activ. As merge si la inot insa din pacate e prea departe si nu am cum sa ajung. Si asa acum pendulam, ajunge sotul cu cel mare de la gradinita, eu fug la fizio de cum urca e scarile, urc eu acasa fuge sotul al cursul de germana. Abia astept sa vina si mami la noi desi atunci incep serviciul si se complica altele.

Cami si eu zic sa cercetezi sa vezi ce s-a schimbat. Al meu zice dimineata ca nu merge dar din cauza ca il trezesc din somn. La el problema cea mai mare e ca nu doarme la pranz si seara e greu cu el. Adoarme abia pe la 22 desi stingem de pe la 8.30-9.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Am vrut ieri sa pun o poza cu CEI DOI:)) dar s-a trezit mandra:
Doi pitici intr-un ibric
http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/?savedsettings=8088575199&page=3#photo8088575199

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hihihihihi ce tare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Hello,

Miere frumosi copii ai, iar pozele din ziua respectiva sunt pur si simplu oau.

Paula sanatate multa copiilor, cum mai sunt?

Rox cum mai e Eva? Back to gradi?

Anna voi ce mai faceti? Imi plac la nebunie activitatile pe care le ai cu Vladut!

Noi suntem asa si asa. Am inceput cu antibioticul la Andra marti dimineata si este mai bine, acum are muci garla insa nu mai tuseste asa tare. Insa si-a format un reflex si varsa de cate ori nu-i convine ceva. Daca gresim si ii dam o ligurita in plus de mancare varsa, daca simte ceva ciudat in gura varsa, la antibiotic si alte cele isi face sila si varsa...cred ca e psihologica treaba si ma ingrijoreaza. Nu mai zic ca nu accepta decat pasat si acus face 1 an si 2 luni.

In schimb Razvi mi-a facut surpriza si aseara avea si el 39.3...deci a luat si el bazdacul, macar el accepta toate siropele fara probleme nu ca soru'sa. El e fericit ca a scapat de gradi.

Pup fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

e la gradi, da, unde e ok. si saptamana trecuta tot vroia. dar si revarsa bazdacii acasa pe mama.... o sa fug in lume in curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cristina, cum e Razvi? Ma bucur ca Andrusca e ok :* Ai mei au luat-o de la capat cu mucii, doar ce le trecuse :( Multumim de aprecieri, fac cu Vladut zilnic cate ceva pt ca ii plac f tare genul asta de activitati, n-am eu timp sa fac cat ar vrea el. Ieri, de ziua lui, a primi cadou, si de la noi si de la ai mei, numai jocuri de-astea de mesterit si a fost super incantat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Anna sanatate muciosilor!

Mey eu il admir sincer pe Vladut cata rabdare are sa faca toate cele, Razvi isi pierde rabdarea imediat si nu are deloc inclinatii spre chestii din astea.

E marait la maxim, nu-i intri in voie nicicum, incep sa cred ca e un efect advers al antibioticului, ca nu-l recunosc de cand l-am trecut pe antibiotic. E saraca mami varza cu nervii cu amandoi acasa ca atunci cand se maraie Razvi incepe si Andra...dar ea face doar asa de ambient ca nu are nici o apasare .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

maine suntem nasi dar parca nu am nici un pic de entuziasm; suntem tare stresati cu socrul, are pancreatita acuta spre severa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

porumbita sanatate socrului
si tie multe imbratisari si simtete nasa ca si daca stai stresata nu poti decat sa iti faci rau si tie si copiilor care te simt
in rest cum sunteti?
bebe mic ce face?

mai eu nu am mai dus-o nici joi si nici vineri la gradi pe antonia caci educatoarea are si ea copilul bolnav pe branula
ca de e mai mic si e in grupa antoniei
si a luat si el virusul
acu sa vedem maine daca va vrea domnisoara mea sa mearga
macar saptamana care vine ca apoi e vacanta

nu mi-a zis nimic de gradi
oricat am intrebat-ooooooo
deci nu imi ramane decat sa cred ca e suparata ca a constientizat ca nu e doar un loc de joaca gradi si ca eu de ce plec acasa cu petra si ea ramane acolo?

Mergi la inceput