Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (20)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, toti se cearta... din cand in cand si mai rau...ideea e sa depasiti momentul si cauza sa o faceti sa dispara...ar tb sa faci ceva sa te detensionezi..., dar cu mesterul in casa..mai greu...
ina si eu mi-as dori una din aia...anul trecut tare bine mi-a fost cu bjornul.. acum e mic..
simo, pupici cuscra frumoasa!
cami, si eu am facut pedagogie la facultate, dar am aceeasi parere ca tine despre note ... stiu atatia premianti care au esuat in viatza... cu bulinele nu stiu ce sa zic , Maria nu era stresata de ele.. Cu Andra o sa fie o pb ca e ambitioasa si nazdravana
roxy, ce te invidiez ca vine mami tau la tine
viss, ma gandeam ca sunteti ocupati cu parcul... vine toamna , poate intri mai des...
catank, tu? ce faci?
yasmy, te caut prin butoiul meu cu praji? unde esti?Strumph , stim unde e...
va pupa irinuk, am vb cu ea pe fb dimi
yvy,sanatate mami
felicitas, am scris la poze, ceera de comentat
am mai recuperat de citit...miki, ce face andra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ne-am adunat si noi pe-acasa acum vreo ora si ceva, am papat, buburuza iar a adormit in scaun rontaind morcovi si pufuleti

madutza pai n-am mai filmat-o dupa ce i-am scos morcovul din gurita, crezi ca a miscat? dormea ca o valiza.
motoreta i-am luat-o cu ea, am pus-o pe diferite modele, sa le probeze ea dar de asta a fost cea mai incantata si ea si eu. celelalte erau parca asa subtiri, mai mici....asta este chiar solida si mai lata, mai groasa...ajunge bine si cu piciorusele.

cu certurile ...totul este sa lase unul de la sine, sa nu se tina in gura cu celalalt eu am avut o perioada asa plina de nervi cand se tot trezea Anastasia noaptea si eram obosita si-mi casuna pe orice, aveam nervi la orice ora si ma enervam din toate nimicurile. noroc ca sotul nu ma baga in seama si cand vedeam ca el nu zicea nimic imediat ma calmam, analizam situatia si ma gandeam ca uite iar urlu degeaba. si eu nu pot sta suparata si sa nu vorbesc. merg si sar calare pe el, daca vad ca s-a suparat pe mine si nu vrea sa-mi vorbeasca si ii trece imediat si lui
voi de ce v-ati certat?

ailed ai iesit din butoi, da? bine, daca zici ca erai in butoiul cu prajituri...cred ca era bine acolo

simona ma bucur ca sunt puiutii mai bine. dar de la ce-a fost? vreun virus, ceva, si au luat unul de la altul?

yvy ce mai rad cum povestesti.... stiu ca nu-i chiar de ras dar ai un stil...si cand mi-o si imaginez pe Larisa cum face... cand o vezi in poze are asa o fatuca de copilas cumintel si uite tu ce ne zici
dupa ce o s-o intarci o sa adoarma greu, zic eu. sau depinde, daca acum n-o adormi la san n-o sa fie problema. dar daca adoarme la san, cum adormea si Anastasia, atunci o sa fie cam greu. obisnuite cu titi la somnic....eu acum o culc in scaunul de masa apoi o transfer alta metoda n-am gasit, n-am reusit nicicum si decat s-o chinui...asa adoarme imediat. o mai adoarme buni cand vine.

felicitas iti sta tare bine cu rozul acela

cami important este ca ii place la gradi, ca sta...este un pas important pentru ea si ii trebuie si ei timp sa se acomodeze

ina ia sa ma uit pe net sa vad ce-i aia manduca n-am auzit denumirea asta. oricum, eu nu iau asa ceva ca Anastasia nu sta in ea
abia sta in carut cand iesim undeva. nu mai ies cu carutul decat cand am treburi si ne grabim, in rest cu motoreta

merg sa termin mancarica. am pus de-o mancarica de legume cu carofi si curcan pentru toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Madutzule, sigur ca toate cuplurile trec prin asta...Auzi ..impacarea e mai dulce, cu cat cearta e mai apriga...Hai, nu mai fiti orgoliosi si impacati-va.
Delia
Roxy, da cred ca vreun virus ceva...daca nu cumva de la muntii de noroi din fata casei (noroiul scos din pamant, de la fosa...deci e posibil sa fi fost si mizeria aia de vina)...am fost cu stomacul toti, inclusiv parintii mei, soramea, copiii ei si altii din case vecine...deci...
Felicitas, lasa, mai bine ca ai stat linistita...cand te mai vezi cu timpul asta pretios?
Cami, cum sunt fetele?
Andreea, petrecere frumosa, de-acum or sa tot fie!
LAvi, mi-e dor de tine, pe unde esti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Intru scurt,stiu ca nu am pus pozele promise dar nu am starea necesara.
Maduta ,sunt in asentimentul tau, ca si eu m- am certat cu sotul si nu am niciun gand sa ma impac.Poate tu esti mai maleabila,dar la mine s- au adunat .pup si te imbratisez cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA! MADA toate cuplurile se cearta nu cred in asa zisurile "cupluri fericite", aia tin in ei si crapa! noi am avut ultima cearta urata cand am fost la mare( din cauza lui A) dar a trecut si impacarea-i dulce!

ROXY am vazut o poza pe FB cu moto dar intru pe picasa sa vad mai bine!
MANDREEAC lasa mami ca asa spuneam si eu ca nu mai iert si tot eu am lasat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

YVY dar nu ai patut, asa facea si a mea la somn, ma dispera si am pus-o in patut si cu sticla de lapte si cu tv pe desene dar pe mut(asta cateva zile) pana s-a obisnuit a urlat de m-a terminat, dar acum nu mai am treaba!

CAMI felicitari de bulina la Antonia, ce fel de metroclopramid ai dat lui Petra? ca si eu am dat lui A sapt trecuta picaturi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

ROXY e foarte frumoasa moto sa o foloseasca cu placere A. e mortala cum a adormit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Seara buna, fetelor!!!


Am ajuns si noi din parc, bineinteles dupa ce am plecat cu circ si mare scandal ca in fiecare seara si acum tati spala buburuza si eu stau pe net

Roxy normal ca e haios si pe mine ma bufneste rasul cand ma gandesc ulterior si imi amintesc, dar pe moment ma enervez maxim

Madutza, Mandreeac toti se mai cearta din cand in cand, noi ne ciondanim destul de des, mai mult vorbim in contradictoriu, dar au fost si cateva certuri mai serioase si nimeni nu vroia sa cedeze (suntem ambitiosi/incapatanati amandoi si foare reticenti in a-si cere scuze) si pot sa spun ca cel mai rau mi-a parut apoi de faptul ca pitica resimtea intreaga tensiune dintre noi Asa ca, de dragul copilasilor, lasati de la voi pentru ca ei simt imediat tensiunea dintre voi si energia negativa care pluteste in aer si numai bine nu le face, nu inteleg ce se intampla si mai rau ii debusoleaza!!!


Mary e cu gratii patutul, dar eu o alaptez pe canapea si apoi o pun adormita in patut, pentru ca nu pot sa o pun treaza in patut, am incercat si adoarme la Pastele Cailor, n-ai sa vezi asa ceva!!! Si de-asta ziceam ca tocmai cand da sa inchia ochii sare ca arsa din bratele mele si pleaca la plimbare...

Merg sa culc pitica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Buna seara!

Ce ati patit mai fetelor (Madutza si Andreea)cu certurile astea cu sotii? Haideti, ca toate trec si, cum au zis si celelalte fete, impacarea este dulce. Cred ca a fost ceva in aer.

Al meu sot inca nu a sosit acasa, cu toate ca are teoretic program pana la 16. Asta e! SI urmeaza o perioada foarte grea pentru amandoi (el va fi foarte ocupat la facultate si va veni numai seara foarte tarziu, iar eu probabil ma voi catara pe pereti singura cu doi copii). Dar stiti cum spune poetul: "Bucurosi le-om duce toate".

Diana azi a dormit cam 1 ora jumatate la pranz, in loc de 2-3 ore cat dormea ea de obicei, si acum este groaznit de maraita. Am vrut sa verific daca i-a spart un dintisor si m-a muscat de nu mai stiam de mine, asa ca acum suntem certate.

Strumph, se vede ca esti la ai tai. Cred ca aveti o gramada de povestit si mai ales de planificat vacanta de iarna.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 35+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui lparpala

Buna seara!


Diana azi a dormit cam 1 ora jumatate la pranz, in loc de 2-3 ore cat dormea ea de obicei, si acum este groaznit de maraita. Am vrut sa verific daca i-a spart un dintisor si m-a muscat de nu mai stiam de mine, asa ca acum suntem certate.





Ceva asemanator mi-a facut L aseara, urla si se zbatea in bratele mele ca nu vroia la nani si mi-a dat un cap in arcada de am vazut stele verzi, am inceput sa plang instant si ea s-a panicat rau, a luat-o tati ca era langa noi si ea vroia la mine in brate si urlaaa si el ii explica: "Mai tati, ai lovit-o pe mami si o doare acum!!!" si s-a zbatut sa plece de la el, pe intuneric asa (v-am zis ca incercam sa adormim 2 adulti un copilas) a venit langa mine si imi dadea pupici pe unde nimerea, pe gamba, pe coapsa ca abia la al treilea pupic am simtit (cand mi-a dat pe brat, direct pe piele, ca eram in maneca scurta)! Offf ca ma orpisem din plans si am inceput iar ca m-a emotionat rau de tot!




Mergi la inceput