Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (20)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Eu ador sacii de dormit, sunt lipicioasa si friguroasa, cu cat mai infofolita sunt cu atat mai bine. dorm cu o perna sub cap, una in brate, plapuma infasurata pe mine, etc.

Antonia, nici eu nu l-am lasat cu lumanarele la nas, am aspirat insistent mucisorii si am fluidizat cu ser. Am pus si Biorinilul ala vreo 2-3 zile. insa aerosolii aia multi....nu i-am dat ca nu vedeam de ce, un chin in plus, o substanta in plus.

Medicul cu papirusul e pediatra, dar nu e pediatra mea. A mea pleaca in concediu maternal. Trebuie sa gasesc pe careva in locul sau in cadrul aceleiasi clinici...nu prea am de unde alege. Of.

Nu am pretentii exagerate, nu vreau neaparat sa fie volubil sau sa se pupe in idei cu mine, sunt destul de maleabila etc. Insa nici sa mergi cu copilul bolnav si sa dai peste vreo acritura frustrata nu e ok. Sau peste cineva care la orice muc iti recomanda un kil de medicamente.

La polul opus e medicul meu de familie, care la orice zice ca nu e nimic si ca esti sanatos tun Trebuie sa gasesc pe cineva la mijloc intre astia doi, sunt eu optimista dar prevad o toamna si o iarna pline de muci.

Grup despre gradinite, crese, bone, scoli pe FB:
https://www.facebook.com/groups/397305800323707/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Multumim pentru complimentele legate de genele lui Alexandru. Le-a mostenit de la sotul meu, sper sa i se curbeze ca si lui Alin, desi nu cred, ma gandesc ca daca erau sa fie asa curbate se curbau de la inceput. Dar oricum sunt tare lungi.

Il invidiez nespus pe sotul meu, eu cu tona mea de rimeluri nu reusesc sa i le egalez pe ale lui naturale.

Grup despre gradinite, crese, bone, scoli pe FB:
https://www.facebook.com/groups/397305800323707/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alina06 i-am comunicat prietenei mele ce mi-ai zis legat de endo...multumesc mult. acum m-a intrebat si ce regim ati tinut voi pentru asta. cred ca ei nu i-a zis dr nimic, ce sa faca, regim...
lalely zi-mi si tu daca intri

am dat sa pape la buburuza si a adormit rontaind niste ananas si cativa pufuleti acum merg sa fac un bors de miel ca mai am un pachet si gata si cu mielul asta.

fetelor, cand va aud ca vorbiti de iarna...parca nu-mi vine sa cred ca imediat vine iarna, ce-a mai trecut si anul asta...nu stiu cum... abia stept zapada s-o plimb cu saniuta pe buburuza si sa ne bulgarim ca acum este si ea mai mare si pricepe ceva. numai sper sa fie si zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed chiulesti? nici la cafea n-ai venit? ce faceti?

yvy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

buna fetele! INA anul trecut in iarna o puneam sa doarma in sac de dormit, dar acum nu o vad sa stea in el, acum o imbrac in salopeta de aia cu picior ca sta dezvelita, o mai invelesc eu dar e zburdalnica rau. Si despre medicamente am noroc de voi, ca doctori astia nu au auzit de homeopate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

ALEXINA ai o dulceata de fetita, o vad mereu pe FB si e o papusa, o ador si ce par frumos are. Si eu simt ca imi lipseste ceva cand nu o am pe Anda cu mine desi nu o las decat cateva ore cu mama si cand ne intalnim imi vine sa o mananc asa o pupacesc!. E racoare dimineata in bucovina dar azi s-a incalzit si a fost o zi frumoasa!

STRUMPHY din ce judet e mama ta? mi-ai mai spus dar am memoria scurta!
Merg ca fata mi-a adus hainuta si spune brum brummm sa mergem la bunica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

azi am vb cu mesterul si maine am zugraveala in casa ..asa pe nepusa masa..credeam ca vine vede si apoi stabilim cand vine sa faca. A zis ca vine maine sa si vada , sa si termine totul ...vedem daca reuseste.

cami, asta cu bulinele este una din metode...acum fiecare educator are metoda lui. Cred ca e normal sa nu primeasca bulina daca nu a meritat. Asa se va ambitiona sa fie mai cuminte si sa primeasca si ea. in plus de asta nu se dau zilnic buline, ca nu ar mai avea farmec. Cristi a primit buline in zilele in care a facut "fise" corect, dar nu in toate zilele fac din astea. Fisele sunt niste foi cu dif desene pe ele...de ex, pe unele tb sa incercuiasca multimi cu acelasi numai 92 verze, 2 mere, etc), pe altele tb sa le coloreze corespunzator (soarele-galben, copac-verde, etc) si tot asa...dar in unele zile picteaza, in altele modeleaza plastelina, in altele li se citesc povesti, deci nu e mereu rost de buline . Apropos la noi bulinele au si un desen in mijloc, pt baieti masini si motociclete, iar pt fete -printese Cristi imi spune ca n-am voie sa-i dau jos bulinele nici macar la spalat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, am uitat ce motoreta i-ai luat Anastasiei..fara pedale?

mary, si la noi dupa-amiaza a fost fff cald, te da peste cap de tot vremea asta. Dimineata frig bine 13 grade, iar dupa-amiza 30

Mai avem de facut cateva mutari in casa, sa eliberam ce se poate din buc, si cum laptopul troneaza in buc, tb sa inchid.

Va pup, maine nu stiu daca reusesc sa intru, sa vad...
aaaa...vre-o 2 seri ii mut patul Catalinei la Cristi in camera..pana se usuca peretii si iese mirosul de lavabil, parca vad ca nu mai vrea inapoi la ea in camera Cand va fi totul gata vin cu poze

Somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neata

va salut de la servici. Savurez o cafea buna si o impart cu voi.\M-am odihnit super aseara. Am ajuns acasa si am dormit 2 ore apoi am pus cateva masini la spalat si iar m-am culcat :)

Azi imi iau printesa de la bunici. Cica a facut furori pe acolo. Ea se duce la toata lumea si rade in fata lor ...e asa funny A mai schimbat si ea mediul, oamenii, locurile de joaca...lasa ca e bine.

Mary- mersiiiiii. da are un par super. nu stiu pe cine mosteneste dar are bucle perfecte, inele inele si cu volum asa. Nu mai zic ca mor cand o vad ca isis pune bratari si posete si face parada modei. Acum mai nou imi ia pamatuful de la blush si se da si ea

Azi ma duc la noul doctor...sa vedem ce zice si cum e.

sa aveti o zi excelenta

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 16s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata, fetelor!

am simtit miros de cafea si am venit si eu

alexina bine ca te-ai odihnit, parca este alta treaba cand esti odihnit, nu? si eu mereu o vad pe printesica ta pe fb, este o frumoasa carliontata

madutza iar deranj in casa...macar sa termine repede si sa faci curat. curat cred ca o sa trebuiasca peste tot, nu? noi am renovat doar baia dar curatenie a trebuit peste tot ca ziceai ca si in restul casei am zugravit
bicicleta da, din aceea fara pedale, chiar este super.

fetelor, a nascut paula de la Aspirante

Mergi la inceput