Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (35)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Azi de exemplu a mancat aripa de pui la cuptor cu piure de cartof.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

alice pt raspuns...sa stii ca de cand mi-ai zis sa las cupila in ritmul ei , n-am mai indopat-o asa..de altfel si nepotelul meu de 6 ani , asistand la o masa de-a Anastasiei , mi-a zis .. "tu asa o indesi mereu?"
doar constat ca desi nu pot sa ma vait f tare de mese , nu e ca al ilenei dar nah se poa' si mai rau , tot nu ia cine stie ce in greutate..dar ma gandesc ca e fetita si zau ca as vrea sa semene cu taica'su care are un abdomen extra plat indiferent ce mananca

dar ca sa nu credeti ca mi-am revenit si am toate tiglele pe casa ,acum ma tot macina ideea ca transpira prea mult ..adevarul ca ii trasnpira f tare capul in timp ce suge (asta ar fi normal ) dar si apoi cand doarme la fel...desi,de ex ,azi la pranz a dormit in body cu maneca scurta si fara pantalonasi sau ciorapi ..transpira de trece prin scutecel si lasa urma pe lenjeria noastra ..oare ar merita sa-i fac niste analize de calciu,caci din ce am citit prin transpiratie se pierde mult calciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

alice cum faci piureul ?cu unt si/sau smantana?

eu inca ii dau piure de legume,dar zau ca mi se pare ca deja e prea mult ..totusi sunt 2 luni jumate de cand am inceput diversificarea ... io as fi dat cu el de toti peretii pana acum
vreau sa incep sa-i dau ficatel de curcan si m-ar trenta niste mamaliga cu smantana si papanasi in apa ..ati facut vreuna papanasi in apa cu branza de casa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Piureul il fac cu unt si lapte. Mamaliga ii dau cu unt si smantana sau iaurt, ce am in casa. papanasi n-am facut niciodata. Sa stii ca radu a luat in ultimele 3 luni cate 250 grame/luna..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mara transpira asa cum zici tu, de face balta sub ea. Vara cel putin e jale.. De doua ori i-am facut analizele (inclusiv calciu) si sunt bune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Rebecca mi-a facut alergie de la mazare.Am ajuns la PREDISON cu ea...sunt amarata tare

Alexa se chinuie cu dintii.

Si racite amandoua.


Am plecat de lafarmacie cu o plasa de medicamente.

Trei zile e la regim.Iar va slabi.Dar predisonul se da cu regim.E un medicament super puternic.A mai luat cand era mai mica tot pt.alergie.

Are o forma urata.I s-a umflat-inrosit-invinetit o mana si urechea.Arata ca si cum ar fi oparita.

Pana luni o tin acasa.Daca vineri e ok..poate o duc...sa vedem.

"Scrie o poezie cu UNISOL in bucatarie"

Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Lady, la mazare?? Dar nu i/ai mai dat pana acum? Cu aerius sau altceva nu mergea?
Hai fa fetele bine, sa nu te mai aud cu medicamente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ia Aerius si Zirtek, dar e o forma grava!


Nu prea a mancat mazare in 3 ani de viata.Nu ii placea.La gradi a mancat.Ieri.

Si sapt.trecuta acasa.A facut o forma mai usoara-sapt.trecuta. insa acum e naspa rau.

In fine...ma descurc.Trebuie.Mai rau e de ele.

"Scrie o poezie cu UNISOL in bucatarie"

Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Da, asa mananc, iar daca voi toate ziceti ca e mult, inseamna ca e mult. Acum, nu stiu cum sa fac, pe care sa o scot si ce sa bag in plus...E bine oare un iaurtel pe la ora 18 si sa scot lapticul ala?

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community




Ileana noi avem doar 3 mese lapte praf si 2 solide pana la 9 luni apoi o sa avem 3 solide si 2 lapte dimineatza si la culcare

mie mi se pare mult 4 mese de lp
apropo dr pediatra mi-a recomandat in urma ultimei echografii renale sa-i amestec 210 ml apa cu doar 5 cupe de lp pentru ca Andrei a inceput sa aibe rinichii incarcati spre nisip din cauza Lp si el mititelul nici nu bea apa si nici ceai(le refuza )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna tuturor!

La multe lunite frumoase!
Kariss Yasmin si Codrin Nicusor!
Robert Stefan, Antonia Cristiana, Tudor, Gruia Matei, Eva Nicole Vlad Stefan si Adina Sanziana

Toma

Georgia noi suntem bine cu piciorusele (gips), DAR suntem in plina eruptie dentara:
- vineri - incisivul superior lateral dreapta
- duminica - incisivul superior lateral stanga
- de ieri se vad centralii sub un stratulet de piele.
Tipa.. ma musca de maini... si roade tot ce prinde.. baleste ca un catel...

Off Lady muulta sanatate fetitei si sa-i treaca repede efecte alergiei...

Cat despre intalnire vreau si eu sa vin... dar sa ne hotaram unde...
o seara frumoasa!
mai voiam sa raspuns ceva dar am uitat



Mergi la inceput