Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (35)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

pfaa..nu mai am timp de nika..dimineata papa si apoi afara ,la pranz legumele ,apoi somn si seara iar afara ..si uite asa trece ziua

mihaela ,eu iaurtiera am luat din selgros ,la vreo 110-120 ron marca "severin";am facut iaurt si din lapte de capra si iaurt de capra ,si din vaca (iaurt lapte);din cel de capra nu iti pot spune de ce (banuiesc eu ceva dar nu sunt f sigura) nu mi-a iesit,dar din vacuta a iesit
retete gasesti cate vrei pe net,dar ca si principiu..1l lapte(uht) se amesteca cu 1 iaurt (simplu) ,se pune in borcanele ,acestea la randul lor se pun in iaurtiera (fara capace) ,se baga in priza si se tin intre 8-10 ore..tu ia iaurtiera si te ajut pas cu pas

alice,de mult ma tin sa-ti spun ca mi se par tare la obiect raspunsurile tale
intrebare:ce gramaj de legume mananca radu,daca zici ca legumele le mananca prost ,iar fructele banuiesc ca bine

alexa,cum mai sunteti voi..ce mai face piscotel cel mititel?


Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca






Cam asa fac si io, fara iaurtiera :))) Vad ca singura diferenta intre iaurtiera si facutul "de mana" e ca dupa amestecare voi il puneti in aparatul ala iar io il pun la pat cald, adica il invelesc intr-un cearceaf. Si in 5h e gata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Gabriela rusu, cerealele le pun praf in iaurt, le amestec bine si i le servesc piciului.
Gris eu i-am facut cu lapte de vaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

intalnire maine in parcul Tineretului la intrarea care este vis-a vis de liceul Sincai dupa 10.30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Neatza!
Eu nu ajung la intalnire, desi mi-e dor de parcul Tineretului..acolo am copilarit.. Dar la ora 11 am programate niste drumuri prin zona Crangasi si cu traficul asta sigur nu as face fata sa ajung la timp..

Lady, sanatate!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alice, exact, face urat tare de foame. Dar ieri deja am scos masa de lapte de la 18, i-am dat iaurt bio si a mers.
Georgia, exact la fel suntem si noi cu transpiratia si cu calciul e ok.
Ligia, vorbim cand ne vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna dim! Am intrat scurt de pe tel sa va salut si sa va spun ca, in sfarsit, are si Nataly primul dintisor! :) va doresc un timp fain la intalnire! Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna dimi....
mady, georgia, bulinuta, sara nu veniti la intalnire?

Memorie scurta nu stiu pe cine sa mai intreb acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Ileana, am zis-o in forma aia pt ca eu care tin copilul cu tzatza in gura toata noaptea acum cand majoritatea bulgarasilor nu se trezesc pana dimineata nu te pot sfatui sa-l pui la regim pe al tau ziua In nici un caz sa nu-l lasi sa planga de foame, dar daca merge cu iaurt... bravo!

Gabriela, daca papusa papa bine, e sanatoasa si vioaie, inseamna ca asta e ritmul ei, vezi Carina Andei, care a fost mereu micuta dar foarte ok.

Lali, nu cred ca a patit Cristi nimic, nu a avut nici macar cucui, doar arcada rosie si nasul putin turtit.

Of, Lady, multa sananate va doresc.

Lexi, cum mai e Maria? Sper ca sunteti ok.

Intalnire placuta sa aveti, sa faceti poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata ...
ce vreme oribila a inceput toamna...

alexa eu as veni dar trebuie luat si rares de la scoala la 11:45 si trebuie sa il duc acasa sa pape ca la scoala nu mananca nimic si abia la 12 jumate ii dau sa manance

eu ieri i-am scos cerealele de la 8 pentru ca a mancat iaurtul la 6 jumate si la 2 jumate cine bea lapte??? Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

vroiam sa ii mai scriu lui lady: draga mea, Rares a facut de 3 ori dexa in vena incepand cu 2 ani si de multe ori prednison, aerius si zyrtec sunt la ordinea zilei...se fac bine, o sa fie ok o sa vezi: regimul trebuie sa fie fara sare, asta e important...restul mai putin...
te pup si aveti grija!

Mergi la inceput