Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (35)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Raluk, radu face de ceva vreme. Mara a facut tarziiiiiu aproape de un an cred. Nu cred ca sunt obligatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Raluca, Filip nu face nici una, nici alta. dar nici nu acor multa atentie acestor lucruri..il las pe el sa le descopere de la surioara lui.



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Ileana prieten de joaca de cand erau bebe . Si nu sunt deloc relaxata la gandul ca nu mai e f mult
Raluca Toma nu face nici una nici alta. Imi da pupic daca ii cer, arata unde e tzitzi, mana, piciorul. Noi de saptamana trecuta mergem la un curs foarte fain de signing: adica invatam amandoi limbajul semnelor ca sa putem comunica mai usor. Va recomand macar sa cititi despre baby signing.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

anto, sar'na de urare

carina,de acord cu tine ca bebe trebuie sa fie pregatit pt a trece la etapa 2,doar ca eu o tin f mult in patul nostru si nu are de ce agata ca sa se ridice ,iar de-a busilea am vazut ca acum a luat pozitia dar i se afunda corpul in saltea ..dar dilaila cum sunt mi-e ca daca o pun pe covor poa' sa cada pe spate (ca are obiceiul sa se lase ca la spa pe spate ,dar in viteza) si se loveste
de curiozitate am pus-o in patut ,si s-a prins de zabrelele alea imediat, basca ca daca o tin pe picioruse se sprijina bine de tot ,doar ca nu vreau sa o fortez cu nimik..are timp si e bine sa le faca cand se simte ea pregatita,nu de alta dar sa nu prinda teama de ceva
am citit un picut despre baby signing,pare interesant...poate cand ai vreme ne povestesti mai multe

raluca , a mea executa pa ,adica face cu mana,dar numai si numai cand vrea ea , sau cand e in masina... daca ii faci tu cateva zile din mana ca la pa ,ai sa vezi ca va repeta si ea ..bravo nici vorba ..daca ii fac bravo isi pune mainile in cap (de cele mai multe ori )

mei io sunt destul de incurcata cu refluxul asta ,pt ca atunci cand mi-e lumea mai draga ,imi da afara;azi de exemplu a scos toata masa de fructe ,pt ca se scremea sa faca cacuta... si care credeam ca se va ameliora odata cu solidele..mai pateste cineva asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Miruna si Vlad!
kraluca, nici a mea nu face nici pa nici bravo, are tot timpul sa invete sa faca si asta.
A mea in schimb, face si ea de ieri miscarea sexi, insa cu picioarele sub ea, sta turceste in fundulet si apoi se arunca in fata, se sprijina in maini si incepe balangaiala.
Azi i-am facut si eu branzica din lapte de capra si i-am amestecat-o cu piureul de fructe. A papat tot, dar nu a fost mult, maxim 90 de grame.
Ileana, te-ai speriat cand ai citit de "prietenul Carinei", eu ce sa spun, ca acum 2 ani venea fii-mea de la gradinita si-mi spunea non-stop ca ea se casatoreste cu un baietel de-acolo. Bine ca intre timp i-a trecut.
Maria are iar episoade de febra si frisoane, sper sa nu ia si Johanna.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Raluca, nici vorba de vreunul dintre semne nici la noi. Dar cande fac eu bravo, lasa capul in piept, rusinat, sfios...E mortal!
Anda, Lexi, ma bucur ca nu sunt singura...sunt disperata la gandul ca intr-o zi, cineva mi-l va lua...Sper sa-mi treaca, sa devin si eu un om normal...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mai sunteti durere citesc si ma amuz...si pe mine ma ia spaima cand ma gandesc ca o sa mii ia cineva la un moment dta dar pe urma ma gandesc...lasa ca plec si eu in niste croaziere...sa-mi duca dorul

nici filip nu face pa si nici bravo dar nici eu nu i-am zis

georgia din pacate e nasol cu refluxul asta...noi ne chinuim rau de tot

mai stiti ca zilele trecute ma plangeam ca trece repde timpul? e filip s-a intors in timp cam 5 luni asa si se trezeste iar la 3 si la 6 sa manance ...suntem pilaf de obositi...ca nici ziua nu doarme din cauza ridicatului in picioare pe orice prinde si tup sus...deci sunt obosita praf si mi-e somn....

o noapte buna si odihnitoare va doresc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Sunt ingrijorata...tocmai am cantarit copilul si m-am luat de ganduri:11.300 kg. Mi se pare foarte mult, a luat 300 gr intr-o saptamana. Habar nu am ce sa-i scot din alimentatie. Am zis ca o saptamana nu-i mai dau banana si cartof dulce ca sa vad ce se intampla. Cartoful dulce nu i-a lipsit niciodata si cred ca si acesta ingrasa tare. Anda, astept sugestii de meniuri de la tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Ileana, nu stiu ce ai putea scoate din alimentatie, dar nici sa il privezi de vitamine, minerale, etc. Eu cred ca nu ai de ce sa te ingrijorezi, e pur si simplu metabolismul lui. Mai tarziu, cand va face miscare mai multa, vei vedea ca se va regla totul.

Lexi Imi pare rau k se simte rau Maria. Sanatate!

Bulinutza, probabil ca Filip are un puseu de crestere. Lasa mami, nu te supara, mai stii cand ne vaitam la telefon ca nu ne mananca prichindeii??

Anda Am mai citit/auzit de baby signing, si este foarte interesant.

Eu am avut mult spor azi: am facut a doua tura de zacusca, am fost cu copiii in parc si dimineata, si dupa-amiaza, am facut ordine in camera copiilor, am umplut 3 saci mari de jucarii pt donat, am dat cu aspiratorul, spalat rufe,..sa mai continui?

Acum am culcat una bucata copil mic, merg sa duc si copilul mare la nani.
Noapte buna!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Eu am vrut sa merg cu mara, dar mi s-a parut o porcarie. Adica oricum fiecare copil isi dezvolta propriul limbaj, propriile gesturi. Mie asta mi se pare frumusetea copilarei lor.


Mergi la inceput