Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (35)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Georgia cel mai bun exemplu care nu sta in patut dar care se ridica si imediat umbla singur e Mishu de Cristina. Nu e nevoie de exercitiu ci e nevoie ca pruncul sa se simta pregatit.
Ileana prietenul Carinei a avut primul dinte la 1 an si o luna. La 2 ani jumate ii avea pe toti, la fel ca si Cari la care ii iesisera primii 2 la 6 luni si o saptamana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

Ileana, am uitat sa te felicit pt master...sa stii k eu nu-mi fac griji...daca v-ati uita la Ilinca ati vedea multe margelute albe si sus si jos...baleste la greu...se freaca la gingii de zor..roade tot...so degeaba..nici un dintisor...
- o sa pun pe facebook filmuletul de la concurs,hai k incerc acu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

neatza la pranz acum beau o cafea cu scorti ...am fost azi dimineatza pe la soacra apoi un shoping mic si acum culcat copil pregatit masa pt noi acum pt el fierbe si eu cu voi la o cafea
Noi avem 4 dinti si 2 in eruptie astept sa-i crape gingia dar prietena mea fata ei face un an pe 9 oct si are doar 1 dinte jos
Ileana legat de kg nu-ti face probleme si Anderei are 10,500 si e mai scurt k tudor sa vezi ce suplii si sexosi s-or face mai tarziu knd vor merge si vor consuma ffmulta energie
Venim si noi sapt viitoare la intalnire
Andrei sta din ce in ce mai bine in fund e intr-o mare iubire cu masa mare care il pune sa asculte opera iar el asculta cumintel si mai si dirijeaza
eu sunt la regim sper sa ma pot tine de elmi-am cumparat o pereche de blugi 3 masuri mai mici in aia vreau sa ajung sa incap
Va pup m-am intins k o pomana tiganeasca:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:


Ligia multa bafta cu regimul... 3 masuri mai mici zici
Ileana cand se calmeaza lucrurile in jurul tau trebuie sa iti faci tu griji de ceva... offf mamico.. Tudor e super baietel.. nu e gras.. si las ca vin si dintii..

Va povesteam saptamanile trecute ca are un santulet jos... si astept un dinte... astazi dupa o zi grea.. (plansete si muulta suparare) i-a spart gingia, dar surpriza:incisivul lateral superior...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

multumim de urari.

mady, felicitari pt locul 2 ,astept cu nerabdare filmuletul...

alexa si noi ,si noi ,tot incisivul lateral superior ca si prim dinte dar fara niciun comentariu din partea fetei ,doamne ajuta sa iasa toti asa ...chiar vroiam sa intreb pe stomatoloaga odiseei ,anca, daca e vreo problema asta...

la olita facem cam odata pe zi kk de vreo 3 sapt., iar in rotobil o pun cam 30 min pe zi ,nu in fiecare zi,iar premergatorul inca nu ma gandesc sa il folosesc ,poate peste o luna ...in patut sta si se joaca mai ales daca se ridica in picioare ,sta rezemata de tavita si se joaca cu jucariile sau ce e pe tavita si cateo ora...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Iaura Alex mai are doi dinti... asta e al treilea....

Uitasem sa va spun ca cupilu meu zice ta-ta... si o alintare ceva de genu taa-tii
Tati e acasa somer de o saptamana... l-a vazut mai mult pe el pentru ca eu am fost pe drumuri... si s-a gandit sa-i faca o bucurie...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Buna ziua si de prin departari cu frig si vreme urata.desi rar scriu pe aici sper ca ma primiti in continuare..:P.Sunt fan facebook si cum multe din noi scrim si pe acolo mie mult mai usor

La multe lunite sanatoase!!!tuturor bulgarasilor care mai de care mai voinic si mai istet.

La multi ani!!pentru toate mamicile sarbatorite sa fiti sanatoase si sa aveti o viata lunga si frumoasa alaturi de familie si de cei dragi!!

Ileana felicitari pt master si pt actele recuperate(e mare lucru ca de nu aveai sa umbli de nebuna sa le refaci)si felicitari pt bona gasita din prima

Felicitari bulgaras Alexandru pt operatie sa dea Domnu sa nu mai suferi niciodata in viata ca ai tras destule puiut mic

Lexi poop pofticioasa dulce si pe mami ei scumpa.

Ilincuta bravo puiutule ,ai medalii de mica sa fie cu noroc si la cat mai multe.

Lady ce bine ca ai avut ocazia sa iesi cateva ceasuri din rutina vesnicadoamne cat imi doresc sa merg in club macar 2ceasuri ,dar cum nu am cu cine lasa gaza asta e raman cu dorinta.
Fetele ce nu v-am nominalizat sa stiti ca va citesc mereu si cu drag postarile la fiecare ,am reusit sa scriu in mare din ce miam amintit,va pupacesc dulce dulce pe fiecare ca sa nu fiti triste

Despre noi nu zic mare lucru,la 8luni avem 7550gr,70 cm,2dintisori(slava domnului nici nu stiu cand au iesit numa ii zaream in gurita).In noiembrie si dec ne fac astia 2doze de antigripal(asa e schema de vaccinuri pana la 3ani).Am avut candita bucala cu tratament am scapat de ea.Deasemeni mui de se ineca cu ei,ii picau in gura,in lingura cu mancare,sa ii dea Domnu sanatate celui ce a inventat batista bebelusului,ca de nu creca o luam razna la cata tona de muci a avut,dar dupa fix 2saptamani am scapat acum suntem ok.
Cu papica ne luptam in continuare si nu dezvolta ca majoritatea mati ajutat cu un sfat si un gand bun pe facebook.
O mamica se plangea de oboseala si nenitelegere din partea sotului,nici noi nu suntem mai breji tot cam cu asta ne luptam dar asta e usor usor trec toate,Mami e doar una si mereu vom izbandi orice,oricum pt scumpii nostri puiuti.Tati e la fel de important dar daca am gresit de la inceput facand multe singura acum mai greu il adun,la bebe 2 stiu eu ce am de facut.Nu e el chiar absent se joaca cu gaza,sta cu ea,dar nu are rabdarea mea,parca e de 2ani si nu stie ce sa faca cu ea.Si cum Maria e o zvarluca nu sta 5min locului tati e cam depasit de situatie dupa ce pleaca dim la 5la munca si vine seara la 7(sunt zile in care mai prinde cate o fereastra de 2-3ore dar sunt zile cand ne vedem la ochi seara).

Creca ar fi cazul sa ma opresc ca m-am intins cat o zi de post(si tot tre sa ma laud am 15kg minus in 2luni).Lidia apropo de asta bafta cu regimul.
Va doresc tuturor un weekend linistit,plin de soare si voie buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alice, evident, acum redevenind o persoana cu identitate, altfel se pune problema...ne vedem!!!
Alexa, ca bine m-ai citit tu...
Anda, ai scris atat de degajat "prietenul Carinei"...deja ne confruntam cu de-astea???
Alina, si eu abia astept sa te vad!!!
Multumesc din suflet pentru felicitari, mai ales pentru cele legate de master, pt ca asta e o realizare personala,intr-adevar, dar nu e un lucru facut din "setea" mea de carte la 40 de ani ci pentru ca era un "must have" la serviciu si atunci...s-a impus. Pup frumoasele mamicute!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Dau eu o cafea astazi imbogatita cu mult spor.... fie ca sunteti la munte / mare, in concediu sau aveti treaba prin casa...

La multe lunite frumoase Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

buna tuturor si poop bulgarasii iubti!
toti bulgarasii fac"pa" si "bravo"? noi implinim sapt viitoare 8 luni si nu vrea deloc sa faca faimoasele gesturi...

Mergi la inceput