Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (35)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Suziq-drum bun maine si o zi usoara ptr Vladut.
o seara buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

am avut o colega de odisee ,dar care nu a ajuns cu noi la capat de drum,a carei zi de nastere este azi..Elenusht,la multi anisori fericiti

asee
ileana,super ca ti-ai recuperat actele,frumos era sa gasesti si banii,dar bun si asa
fratelui mei i s-a furat din masina acum ani de zile ,lucrarea de diploma ,a gasit-o un nene in parc pe langa facultatea de constructii si a predat-o la politie..imi amintesc ca am rescris toti din casa lucrarea cu pricina,ca era praf..cred ca au furat-o crezand ca in geanta sunt bani
ma intrebai de iaurt..eu ii dau (cand mananca ,adica f rar) iaurt bio de la firma andecheser,gasesti in carrefour la raionul de produse bio;insa mi-am cumparat iaurtiera si ii fac eu in casa,nu ca ar manca,dar eu perseverez in ideea ca gusturile bebelusilor sunt schimbatoare
anca ,eu ii dadeam osanitul de maxim 6 ori pe zi intre 8-10 pastilute (ii dadeam in perioada eruptiei dentare pe care o vei recunoaste sigur,mai ales daca ii curg balute ca la robinet asa de ii trebuie babetica sa nu se ude,inainte de masa cu cca 30 min si dupa masa tot la 30 min)
mady,doamne m-a bufnit si rasul,nervosa bine'nteles,cand am citit de ilinca...a mea cred ca nu a adormit de 2 ori singura in patut,asta ca sa nu mai zic nu ca nu doarme in patut,dar nici nu sta sa se joace..mama imi zice ca de-aia nu se ridica ca nu are de ce se prinde,caci cand suntem noi pe langa ea se prinde de hainele noastre si se trage in sus
nici nu mai stiu daca am zic..felicitari pt locul 2..filmulet cu sportiva mica ,vedem si noi?
suzi,si io am avut un gand,dar zau ca mi-a trecut repede..numai 3-5 drumuri pe noapte la ea,m-ar termina ..deci mai bine cu mine in pat
pana o iau sa o sun la san,pana ne asezam in patult mare ,pana suge si iar in patut ,se trezeste si ea si eu
miha,eu maine l-as face pe bb2,dar mi-e teama ca raman fara job si zau ca nu stiu cum ne descurcam ..dar inca ne gandim

am fost si noi la targ,ori eu is dusa ,ori e o mare porcarie..e o ingramadeala de nu poti respira,hainele inghesuite ...ma rog ..doar atmosfera aia de copii cu jucarii imi place

si noi prestam la olita,nu prea ne place,dar stau cu ea in brate..nu ca ar face ceva ...nuuu..doar ne obisnuim cu ea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Suzi, aceasta a fost prima noapte cand a dormit in patutul lui pana la 5 dimineata. La 5 era de-a busilea si scancea...a trebuit sa-l iau la noi. Din pacate spatiul nu-mi permite inca o camera doar a lui...Doarme la noi in dormitor. Deocamdata, ne straduim sa doarma la el in patut si ne pregatim pentru...camera lui.
Mady, asta cu dintii e alt subiect care ma macina...nici Tudor nu are dinti desi am implinit deja 8 luni. E cazul sa ma ingrijorez, oare?
Evident, iar mi s-a pus pata ca e prea gras. Mai e oare vreun bebe de 11 kg pe aici? Si ce sa fac, ce sa-i scot din alimentatie ca sa nu se mai ingrase asa? Cereale nu mananca, are doar masa de fructe, cea de legume cu carnita si laptele. E adevarat, banana nu-i lipseste si stiu ca e hipercalorica. De la asta sa fie???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

ileana , nu cred ca de la banana sa fie grasut,desi eu nu sunt adepta ei,pt ca stiu ca e destul de "greu" de procesat ,cums e zice in popor e mai grea
eu ii dau rar banana si atunci nu una intreaga decat daca nu vrea alt fruct

sa stii ca dintisorii intai trebuie sa-l simti la mana ,pana se vede dureaza ceva..anastasiei i-a isit cadou de ziua mea ,adica cu 1 zi inainte pe 10sept ..l-am intrezarit asa ,si a mai durat pana a iesit ca la iepuras..acum are 2..e asa scumpica cu fierastraiele alea in gurita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Matei are 2 dinti, Natalia nici unul, e cazul sa ma ingrijorez, vorba Elenei? Ca avem deja 9 luni... Am vazut in parc o fetita cu 2 sapt mai mare ca ei si care avea 8 dinti!! 4 sus si 4 jos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Georgia a fost ziua ta si nu te-am felicitat?? LA MULTI ANI!!

Ileana ma bucur ca s-au aranjat bine lucrurile: cu portofelul, cu bona, cu masteratul. Iar despre dintisori nu trebuie sa te ingrijorezi k nu i-au iesit. Se poate sa ii apara mai tarziu si mai multi deodata. Eu va doresc sa nu fie "cu cantec", sa treceti cat mai usor peste perioada asta. Legat de kg lui Tudor, eu cred ca nu ai cum sa intervii, pt ca asta este ritmul lui. Se regleaza mai tarziu. Abia astept sa va vad!

Noi suntem cam obositi, au amandoi copiii mucisori (ma asteptam pt ca a inceput Sara gradinita si vine acasa cu toti balaurii)si nu am inchis ochii toata noaptea, pt k Filip nu putea respira si nici nu va puteti inchipui in ce pozitii am reusit sa il adorm. Se trezea la fiecare 20-30 min si canta, tipa, vorbea,.. . Mi-era mila de Sara pt ca se trezea si ea din cauza lui, mai ales ca am dat si drumul la aspirator de 2 ori, plus ca si ea avea mucisori si respuira greu..dehh. Trecem noi si peste asta.

We asta fac tura 2 de zacusca, pt ca prima tura s-a mancatSi vreau sa le reorganizez copiilor camera de joaca, pt k domnul Filipone a inceput sa strice toate jucariile pe care Sara le-a pastrat asa frumos.. Deci clar trebuie sa impart camera in doua





Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

V-am citit dar nu am postat. Am doua fete mucioasedar pe trecute, cireasa de pe tort a fost ca dimineata Sara a baut lapte si apoi l-a vomat in living pe canapea si pe covor. Cand am coborat imi venea sa ma dau cu capul de perete, ea nu sufla nasul doar il setrge si inghite frumusete de muci care i-au dat starea de voma


Sara este la program scurt 8-12 si nu imi ajunge timpul deloc, ma plimb pe strazi 2 drumuri dus, 2 intors. Ei asta e.

Ileana bine ca ai gasit actele, este mai important.

Nu va ingrijorati de intarzierea eruptiei, se intampla sa apara si dupa 1 an. Depinde de bebelus si de multi alti factori.

Ies ca s-a trezit domnisoara mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui dr_anca

Neata!

V-am citit dar nu am postat. Am doua fete mucioasedar pe trecute, cireasa de pe tort a fost ca dimineata Sara a baut lapte si apoi l-a vomat in living pe canapea si pe covor. Cand am coborat imi venea sa ma dau cu capul de perete, ea nu sufla nasul doar il setrge si inghite frumusete de muci care i-au dat starea de voma


Sara este la program scurt 8-12 si nu imi ajunge timpul deloc, ma plimb pe strazi 2 drumuri dus, 2 intors. Ei asta e.

Ileana bine ca ai gasit actele, este mai important.

Nu va ingrijorati de intarzierea eruptiei, se intampla sa apara si dupa 1 an. Depinde de bebelus si de multi alti factori.

Ies ca s-a trezit domnisoara mica.

Nasterea unui zambet
Anca cu cuminte Sara-Stefania si bebe Adela-Alexandra






Daca stiam ca vom scrie in acelasi timp, as fi dat copy/paste.
Si la noi Sara bea lapticul, apoi uil vomita, e deja regula

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neaata!
Vin si eu la cafea

Ileana, nici un dinte si la radu. Marei la 7 luni i/au iesit doi, apoi pana la 11 luni nimic. De la 11 luni pana la 1 an si o luna-doua i-au iesit 6. Abia aproape de 2 ani i-au iesit caninii si acum am vazut ca rasare prima masea din al doilea rand :) deci eu sunt in eruptie dentara cu ea nu cu radu
Anca, a mea cum simte muci in gat isi face sila si cere aspiratorul. Nu vrea ea la program lung sau nu o lasi tu?
Noi suntem la cta. Avem o nunta sambata ("placerea" mea)..
Ileana, daca ai si acte acum, ai terminat si cu examenele, poate reusim sa ne vedem sapt viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani, Elenusht! Iti doresc sanatate si multa, multa fericire!
Anca, Osanitul se da de maxim 6 ori pe zi, cate 8 bilute, la interval de 30 de minute. Asta pentru copiii de pana la 1 an.
Ileana, ma bucur mult ca ai gasit actele! Ti-am spus eu sa ai rabdare ca apar.
Lali, mie mi-ar face placere. Daca vrei si tu, evident.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput