Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (35)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

buna seara fetelor,
LA MULTE LUNITZE BULGARASILOR DIN ULTIMELE ZILE!!!!
am reusit sa recuperez paginile pierdute,dar sincerv nu am ramas cu prea multe.
anda si edy are 78 de cm si vreo 9kg jumate.
ileana felicitari pentru tarc,ma bucur ca iti este util.
ligia felicitari pentru asa bbeu "cu greutate".
filip, vlad felicitari pentru dintisori.
ilinca felicitari pentru medalie si mady felicitari pentru asa copcila cuminte.
lexi mama ce mancacioasa ai ,vreau si eu ca edy sa fie asa...el nu papa atata...sincer nu cred ca johanna are ceva,pur si simplu fiecare bebe are ritmul sau...exact ca si noi...unii mananca mult si sunt slabi,alti putin si sunt grasi.
apropo de partzuri,edy e teroare...noaptea isi ridica piciorusele in sus ,trage cate un vant si dupa aia le arunca de saltea de ii mai sar o data in sus..
tre sa ma duc sa pregatesc mancare la sot,ca merge la lucru si sa pregatesc baita la bb...
vreau doar sa va mai zic ca eu zilele trecute am intrat la noi la odisee si am recitit cateva pagini...chiar cand veneau pe lume bulgarasii...fetelor nu va este dor de odiseea noastra?nu mai facem una impreuna?
mi-e imi este foarte dor de perioada cand era bb in burtica...
revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ai mei n-au adormit niciodata singuri. Mai ales la joaca. Pai pe mara daca n-o pun eu la somn s-ar juca intr-una. Fara sa adoarma. De jucat asa mult timp intr-un loc nici vorba. Pai sa ii las in patut?? Se arunca din el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Dar de dormit mult, mady, sa stii ca si mara dormea, numai ca de la 21:00-21:30 pana la 9:00-9:30. (daca imi permiti un sfat. Coboara-i ora de somn cat e mititica, apoi va fi mai greu, si nu iti va mai conveni sa se culce la 23).
Iar ziua dormea cam 3 ore. Asta pana acum aproape de doi ani, cand si-a mai redus numarul de ore de somn. Doarme cam 13 in total.
Radu tot cam asa. De la 21:00-21:30 pana pe la 8:00-8:30 (cam 11 h noaptea) iar ziua uneori doarme si 4 ore. Deci tot cam 15h in total.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

da Alice...asa vrem si noi sa facem...sa se culece totusi mai devreme..k mi-e ca asa se va invata...tre sa ma gandesc la o strategie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Multumim pt urari! Scriu putin ca sunt pe telefon...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Prea eram vesela si fericita...in seara asta am pierdut la Ikea portofelul cu bani...suficient de multi, buletin, permis auto, talon, carduri...fierb, nu stiu incotro sa o iau...

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Adc- nu-i nimic special, dar imi face mare placere sa beau cafeaua de dimineata cu voi
Suziq- unde vrei tula cate cafenele si restaurante-s pe metru patrat... gasim noi unde
Anna- esti de admirat
Mihacor-hmm si mie mi-e dor de perioada aia .. zici ca te-ai mai baga la o odisee hai Doamne ajuta
Aerlilian- sa stapaniti sanatosi tarcul
Ramasesem datoare de capitolul trecut in legatura cu Calciu, Dr. mi-a recomanandat ptr ca transpira f mult la talpite manute si capusor(am mai povestit la vreme aia )se pare ca a intuit f bine ptr ca dupa 2 serii desi a fost canicula nu a mai transpitat.Chiar copii vostri transpira seara la culcare la capusor?
Alina- ma bucur sa aud vesti de la tine,si ca sunteti bine, ce fel de analize ii faci ptr dermatita , chiar vroiam sa te intreb cum se mai prezinta Filip,ii dai cu anumite lotiuni?
va pup,o seara buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Prea eram vesela si fericita...in seara asta am pierdut la Ikea portofelul cu bani...suficient de multi, buletin, permis auto, talon, carduri...fierb, nu stiu incotro sa o iau...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


O doamne! Presupun ca nu ai observat decat acasa...Poate ai noroc si il gaseste cineva cinstit...ce sa zic...nici nu stiu cum sa te incurajez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Ooooo Mady- recunosc ca citind ce cuminte e Ilincutza m-a pascut o usoara invidie pozitiva desigur. Macar jumate ca ea de cuminte de ar fi si Eva...Ea vrea atentie non stop, nici vorba de adormit singura, ii trebuie acuma sa o tin de maini sa paseasca, sa stau cu ea in pat sa ne jucam, sa o tin de sub-brat ca ea sa se tina cu mainile de ce apuca, sa ii dau mana sa se ridice din funduletz in picioare, din astea all day long

Mergi la inceput