Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (35)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ileana, te/ai intors la ei? Poate l-a gasit cineva totusi. Stiu cum e sa pierzi portofele.. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Suntem off topic si nu e corect...A ramas la restaurant pe un fotoliu cat am schimbat un pampers. Mi-am dat seama imediat dar nu mai era. Ca un facut, masa respectiva nu era in zona camerelor de luat vederi iar in zona caselor am stat peste o ora asteptand sa vedem doi tineri care statusera chiar langa noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Off Ileana... poate o fi subiectul offtopic dar asta i se poate intampla oricui.Imi pare tare rau ... poate totusi sa recuperezi actele ca de restul carduri , etc.etc sigur te-ai ocupat pana acum sunt convinsa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

ileana imi pare rau de patania ta...e nasol,si de bani,dar mai ales de acte, ca am vazut si eu in vara asta la ce cozi tre sa stai sau daca nu sa dai spaga pe la pile.
lali eu m-as mai baga la o odisee,dar mi-as dori asa sa plecam toate in formatie completa...stiu ca e greu,mai ales ca unele mami au bb nr.4 deja.oricum m-as bucura macar cu cateva sa plecam asa de manutza.
noi sincer ne-am planuit bb nr.2 la anul,dupa luna martie ,daca si iese treaba :) .
bb meu transpira daca e prea gros imbracat sau daca papa lp cald si dupa aia se foieste mult pana adoarme si e deja in sacul dd dormit.
va las fetelor,ma duc la cavalerul meu,sa savuram momentul,suntem singuri in tot patul.
maine de dimi merem si noi sa achizitionam scaunel de masa,sac de iarna pt carucior,olitza :),si cam atat ca restul,hainite am luat si noi de la c&a.
o noapte linistita va doresc si bb cuminti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Offf Ileana macar actele sa le gaseasca cineva sa ti le dea
Mihacor si noi am vrea la o alta odisee dar ink mai astept sa-mi fac curaj s-o iau de la capat
Andrei doarme de la 21 pana la 7.30 iar ziua si 3-4-5 ore depinde cat de mult se joaca si oboseste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

nu a dat cafeaua nimeni?
se vede ca sunteti ocupate cu bb...
dau eu o cafea,la cine bea,ca eu nu...si la restul fetelor o limonada sau alte cele...
ligia hai fa-ti curaj pana la anul in martie si sa ne apucam de treaba ,mai stii poate mergem mai departe la o a doua odisee...eu curaj am,problema mea este :daca e tot asa de mare cum nasc?cezariana ar fi solutia,dar eu cred ca dupa cezariana eu m-as recupera foarte greu,unde mai pui si straturile mele de slanina,pana se recupereaza si alea si de nastere normala sincer mi-e frica,aseara mi-am studiat pasa si nu mai e cum era ...
hai fetelor ca o iau razna
eu va doresc o zi minunata,bb nu chiar asa nazdravani,si multa sanatate la puiutzii bolnaviori...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Miha, multumim de cafea, eu de cand sunt plecata de acasa am inceput sa beau si cafea, oricum ma mai mulg de doua ori pe zi, dimineata si seara si cat de curand vreau sa intrerup.

Alina, felicitari pentru dintisori!

Mady, Ilincuta doarme aproape 12 ore fara sa ceara de mancare? oricum esti o fericita daca doarme asa bine noaptea Nu mai stiu, voi aveti dintisori?

Ileana, eventual poti vb cu un sef/angajat ikea daca il gasesc aruncat in zona sa-ti dea macar actele, aveai nr de telefon/carte de vizita in portmoneu? Banii nu cred ca mai sunt sanse sa-i recuperezi.

Lali, acum a inceput si Vladut sa transpire cand isi bea lapticul seara, dar foarte putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Radu Stefan, Flavia, Ilinca Stefania si Stefan Ioan!
Ileana, imi pare tare rau de patania cu portofelul, dar poate totusi ai noroc si-ti recuperezi macar actele. Suzieq are dreptate, ia legatura cu angajatii de acolo, poate au gasit actele aruncate pe undeva. Nu astepta sa te caute ei, poate dura mai mult pana dau ei de tine, mai ales daca duc actele la politie. Eu tin minte ca atunci cand am fost insarcinata cu Maria ma plimbam intr-o dupa-masa cu sotul pe la Universitate si am gasit un portofel (gol, desigur) si actele din el imprastiate in toate directiile. Le-am adunat si a doua zi, la serviciu, am cautat numele si adresa in cartea de telefon. Nu a fost chiar simplu sa dau de acea persoana pt ca buletinul nu era de Bucuresti. Am sunat la numarul de telefon gasit in cartea de telefon si am avut noroc sa dau peste o matusa a persoanei careia ii apartineau actele. I-am lasat nr meu de telefon sa ma sune iar in ziua urmatoare ne-am si intalnit sa-i dau actele. Inutil sa mai spun cate multumiri am primit, ba chiar a venit doamna respectiva si cu flori si bomboane. Deci au trecut totusi 3 zile pana cand doamna a reintrat in posesia actelor, desi eu zic ca m-am miscat destul de repede si bine. Daca lasam actele pa politie cred ca dura mai mult pana sa ajunga la proprietar. Asa ca incearca!
Mady, sa stii ca Alice are dreptate cu culcatul printesei mai devreme. Noi am patit-o cu Maria ca pe la 2 ani ajunsese sa se culce pe la 1 noaptea de ajunsesem sa merg pe 7 carari de oboseala. Eu la 7 dimineata trebuia sa ies pe usa. Asa ca daca poti s-o determini sa se culce mai devreme, fa-o!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Off Ileana... Doamne ajuta sa recuperezi actele....!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Mihacor- multumim de cafea
Suziq-este normal ca atunci cand suge sa transpire... de efort,nu stiu cateodata cred ca sunt un pic exagerataam si eu o goanga sa nu raceasca.. desi sunt convinsa ca odata si odata trebuie sa se intample..acum s-a racit timpul si aici , ploua de luni si bate un vant...brr si nu prea ai unde sa iesi... la mall dau astia drumul la AC rece de iti ingheata sufletul, chiar nu inteleg de ce asa de frig...si culmea chiar in mag. cu hainute ptr copii este parca mai frig... Astia vad ca nu au probleme(sau cel putin asa pare)copii sunt cu capusorul gol,mucii curg de mama focului...in fine ...
Fetelor ati inceput sa ii puneti la olita?aveti si rezultate ?
despre premergator ce parere aveti .. si aici o gramada de pareri pro si contra...
Adc- sanatate sotului , ai PM
maaama cat dorm bulgarasii vostrii... 3-4 ore ziua???bravo voua...
pupici si revin


Mergi la inceput