Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (35)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Amelia la eforie ce ti-au zis?
Eu nu am folosit incaltaminte numai cu talonet la mara. Sper sa nu fi gresit. Deocamdata nu se vede nimic in neregula. Deci, mady, nu am raspuns la intrebarea asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Am primit tarcul, l-am instalat, este exact ca in fotografii si Tudor are spatiu suficient pentru joaca. Nu riposteaza, sta cuminte acolo, mi-am facut baie linistita dimineata stiindu-l in siguranta. Sunt tare multumita de achizitie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Matei Emanuel, Natalia Emanuela, Azra, Andreas Fabian si Alexa!
Lady, multumim pentru tratatie! Lacoma si pofticioasa cum sunt, o sa gust putin din toate.
Mady, aici TOATE incaltarile pt. bebei (ma refer la incaltarile pt invatatul mersului, asa se si numesc "pantofi pt invatarea mersului") au taloneta si sunt din piele. Ma refer la incaltamintea de calitate, ca mai gasesti si chinezarii ieftine dar mult mai proaste dpdv calitativ.
Aerlilian, sa stapaniti sanatosi tarcul.
Ligia, felicitari pentru dimensiunile lui Andrei si sa poarte sanatos hainutele. Si eu tot de la C&A i-am luat cele necesare pt. iarna. De-acum suntem echipati.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Salutare!

Ileana si eu cred ca se va obisnui cu bona, mai ales dc spui ca e o femeie extraordinara. Oricum in general noua (mamicilor) ne place dependenta asta a bebeilor de mamici.. Bona va ramane bona, si tu mami

Eu ce sa zic, la un mom dat ma apucase gelozia pe propria mama, bunica a fetitei ca s-a intamplat de cateva ori sa fie la mine in brate si sa intinda bratele catre maica-mea. Dar treptat in lunile astea mi-am dat seama ca e loc pt toata lumea, ca Beatrice iubeste si pe mami, si pe tati, si pe bunica, ceea ce e f bine.

Mady Eu i-am luat deja pantofiori lui Beatrice, din piele, fara talonete, de la Piciul. Am citit inainte una alta, si am decis sa ii iau fara, nu mi-a trecut prin minte sa intreb si doctorita...sper ca am procedat bine. Deja i-am dat la purtare a facut pasi cu ei pe afara - sustinuta, evident.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Alice, doamna de la Eforie a spus fara sa avem RMN facut ca e ligamentul rupt, deci se pricepea. Si parerea ei era pro operatie, in caz ca se confirma suspiciunea. Daca stau sa ma gandesc parca mai multi au inclinat spre operatie. Dar... la cat de sensibil e al meu, ca-l doboara un nas care curge, e capiat de frica...

Ileana im weekend am fost in vizita la parintii mei si am intrebat de tarc, am cautat si poze cu el, si am aflat ca mesterul respectiv ne mai facuse si un patut de lemn la comanda in care am dormit de la cateva zile de viata (apropo, maica-mea sustina ce am dormit de la 2 luni toata noaptea fara pauze), iar sora mea fiind mai micuta de statura a dormit in el pana la 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Sara fac pestele la cuptor cu putin ulei de masline (somon, somn, salau), si apoi il amestec cu branza, marar. Imi amorteste fundul de la stat, dar imi trece . Am sperat ca ii ies dintii si se mai linisteste cu somnul, dar nu e asa
Mady felicitari!
Eu am citit mai multe si mergem pe varianta fara taloneta. La Cari asa am folosit si nu are pana acum probleme.
Toma are 78 de cm. Mai sunt bulgarasi asa inalti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Alexa, Matei, Natalia, Azra, Andreas
- multumesc fetelor de raspunsuri...o sa ma gandesc si eu ce fac pana la urma...
- fetelor..io sut o norocoasa maaaaare!!!..sper sa n-o deochi, dar Ilincuta mea e prea cuminte...doarme de rupeeeeeee....haideti sa va spun ce program avem noi..dar asta nu e stabil...e dupa cum are chef ea....ashaaaa....doarme pe la 23...( cateodata si pe la 22:00 )...pana la 10, 11 dimineatza....knd se trezeste asa tarziu, clar nu mai bea laptele si trec la fructe direct...apoi se joaca, singurica in patutul ei...si trec asha orele....pana o ia somnul sau pana vine ora mesei iarasi...knd papa pe la 15:00..apoi se joaca iarasi...singurica..in patut...apoi iar doarme...apoi o scot afara....mancam pe la 18, 19...stam pana pe la 20:30 afara, venim acasa, ne jucam....facem baie la 21:30 ( asta e cam batuta in cuie )....apoi joaca iarasi..de data asta cu mine si cu sotul meu...apoi papa laptic..si stam asa cu ea pana pe la 23:00...ieri s-a trezit la 11....a dormit aproape 12 ore...deci aseara ne-am culcat pe la 01:00.... o mai iau cu mine in pat sa ma mai joc cu ea...knd am timp...knd vad ca e asha cuminte, mai fac si eu o treaba, o mancare, o curatenie, mai dorm...etc etc...acu doarme...s-a trezit la 10, a papat laptele, apoi s-a jucat pana pe la 12, knd i-am dat fructele, apoi s-a jucat cat timp i-am facut mancarica de legume...aoi am iesit afara la leagan pana pe la 16;00, apoi a cerut fetita mea de mancare...s-a mai jucat putin si a luat-o somnul cu sprayul Tantum verde in manuta....aia e una din placerile ei...si cam asha facem noi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Buna fetelor!
Am chiulit cam mult de aici, de pe forum...
Sunt in priza cu astia mici, dar saptamana asta si-a reluat Sra programul la gradi si sunt putin mai libera.
Filip e ok, vesel, vioi, merge toata ziua de-a busilea, se agata de totmce prinde si se ridica in picioare, are 1 dintisor si un al doilea e pe drum. Ins cu apetitul si greutatea stam la fel de prost.. Saptamana asta am vb cu dr lui sa incepem sa ii facem niste analize pt dermatita, si daca tot il inteapa o sa ii fac si ceva analize generale.

Filip este un nazdravan, se cearta cu noi, ne trage de par, tipa si da din maini daca nu i se da/face ce doreste el.

ileana, ce tarc ai luat? Nu am reusit sa citesc nimic din urma...


Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

Alina- felicitari pt dintisorii lui Filip!!...apropo de greutate...Ilinca de-abia acu are si ea 7 kg...trebuia sa aiba 7800 de grame...dar asta e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna tuturor!
La multe lunite frumoase!


Sven si Iulia
Alara, Tudor si Iris Vanessa
Matei Emanuel, Natalia Emanuela, Azra, Andreas Fabian si Alexa
Radu Stefan ,Flavia , Ilinca Stefania ,Stefan Ioan



Gata am terminat cu alergatura.. am reusit sa depun sidosar ul la Casa de asigurari de sanatate ...

Suzieq felicitari pentru dintisor!
Adc si pe Alex il trezesc spre dimineata parturile... Si eu am incercat cu Bonisan si Protectis... dar nu au avut mare rezultat...
Bulinuta viteazul...
Georgia , Bulinuta eu am folosit lapte de capra pentru branzica.... si a mers foarte bine
Ileana sa stapaniti sanatosi tarcul
Mady pup fetita cuminte.... Noi ne chinuim cu somnul de peste zi in continuare... imi e foarte dor de perioada cand adormea singur...

Mergi la inceput