Colectia de toamna-iarna 2005 (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Bravos, Corapino-cea-organizata! Chiar multe ai bifat pe ziua de azi. Trebuie sa-mi pun si eu reminder sa duc adeverinta+banii de FC. cat despre ”mai e mult pana departe”...of, asa am zis si cand am nascut-o pe Sarah, ca scoala e haaaaaaaaaaaaaat. da#539; tempus fugit

Lavi, am verificat ieri la after-scool. Negativ. Azi in clasa am verificat personal + dicutat cu doamna. Negativ. Bilant: minus o jachetica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

si io mi-am uitat la scoala in clasa I fulgarinul meu preferat. ROZ. nu l-am mai gasit. si acum ma gandesc la el :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La noi adeverintele sunt in stand by. Doctorita de fam a fetelor e la mama naibii in Militari, in zona de acoperire a lui Virgil ca sa zic asa. ar Virgil e super stresat ca pleaca duminica in America si tocmai a dat proiectul peste cap ( pe care trebuie sa-l arate acolo), a stat aseara pana la 1 pe laptop sa lucreze. Nu are cand sa mai treaca pe la doctorita si nici sapt viitoare. Asta e, cand s-o intoarce. Mie mi-e foarte peste mana sa ajung acolo si eventual sa ma puna sa mai stau si la rand cu Ami printre copii bolnavi si nerabdatori.

Corap si Noki pt jachetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, dureaza 2 min sa faci o cerere de transfer la un medic de familie din zona - direct la el, prinde bine pe termen lung. Mai ales ca voi treceti pe-acolo doar pentru adeverinte, din cate am inteles .

si o sa ramai singurica cu fetele o vreme???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

profu de sport urla ca nebunul, nu mai vrea fi-miu la sport, cica la cei de la pregatitoare jumatate de clasa plangea dupa ce a inceput sa tipe profu.
ca atare s-a dus o mamica si la facut porc, nesimtit si cum a mai invatat ea prin cartier.pai sa urli ca nebunul la copii de 5 ani?
sper sa isi revina ca altfel... facem lista sa il mute de la clasele 0-4.

noi am avut sedinta de luni, tot atunci am primit si orarul, ieri a avut de continuat acasa o fisa de lucru la mate inceputa in clasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria da, raman singura de duminica pana duminica viitoare. glumesc cu emoticonul.
Voi ce ziceti, pana o duc pe Nati la scoala ( sa zic 10 minute dus- intors) sa o las pe Ami singura in casa cu Silvia care doarme sau mai bine sa o iau cu mine?
De obicei Ami se trezeste la 7 sau 7:30 si daca e treaza la 8 nu pot sa o las singura ca plange. Daca insa reusesc sa o adorm la loc ( uneori adoarme la loc dupa supt) as putea sa le las singure pe cele doua dormind.

Si Virgil insista sa le inscriu pe fete si pe mine la drita de familie a Amailei din cartier, eu am zis sa astept sa vad daca e la fel de amabila ca si cealalta care e foarte de treaba. Sa abordez cu ea problema data viitoare cand merg cu Ami! Sa vad daca ne primeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

eu zic ca da, daca doarme (si e in patutul ei, in siguranta) si daca e doar pt. 10 minute. silvia e suficient de mare cat sa arunce un ochi daca ami se trezeste, sau sa-ti dea un telefon daca e vreo urgenta urgenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

subscriu la parerea Corapinei, nu o lasi singura, e cu Silvia, care e destul de mare si responsabila, mai ales ca e chestie de 10-15 min. daca se trezeste, o iei la scoala . Vorba ta de azi dimineata - vazand si facand.

chiar ca ai multe jonglerii pe cap , o sa ma gandesc de 2 ori inainte sa ma mai plang.

miri, cateodata e buna si cate o mamica dintr-asta hotarata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavi, votez lasat ploada singura. Ca e mare deja. Are 4 luni. Altii la vrasta asta stau singuri la cresa...Glumesc, evident. Dar da, mi se pare ok de lasat singura cu Silvia in casa (chiar daca Silvia doarme) pentru 10 minute.
Si io una nu as sta nicio secunda pe ganduri cu mutatul de la dr. din Militari la una din apropierea casei.

Miri - woow, urla animalu' de sport la copii asa de mici? mama, ce scandal as face.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

da, voiam sa zic si eu ca ala de sport e probabil un naspet de-a inceput sa urle din prima zi si trebuie facut ceva ca nu-i normal asa.

(andrei are la sport o mamaita, o iube toata scoala, sper sa nu iasa la pensie prea curand.)

Mergi la inceput