Strugurasi de sept-oct 2011 LMA *69*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iris_K

Buna seara tuturor !!!

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor!

Se apropie si ziua noastra ! Ce repede trece timpul!

Vreau si eu sa-i cumpar 3 lucrusoare lui fie-mea, darrrrrr nu gasesc o papusa pe care as vrea tare mult sa i-o iau. :(
Jucariile sunt urmatoarele :D :

http://www.ebeanstalk.com/Manhattan-Toy/toy-product-detail/Baby-Stella-Doll.html (papusa care nu o gasesc)

http://www.ebeanstalk.com/Melissa-and-Doug/toy-product-detail/Shape-Sorting-Cube.html

http://www.ebeanstalk.com/Gymnic/toy-product-detail/Red-Rody-Horse.html

In rest, fie-mea e toata ziua cu antemergatorul si se catara peste tot.
Din pacate, acuma e foarte racita! Nu a facut febra, in schimb are nasucul infundat de vreo 3 zile, cu un stranutat usor si uneori (f rar) tuse. Nu i-am dat nimic, dr a zis daca vreau, sa-i dau paracetamol supozitor, de 2 ori/zi, timp de 3 zile. Mi-e ciuda ca nu-i pot face vaccinul pe care l-am cumparat - rapelul, ror-ul il are dr. I-am zis dr ca nu as vreau sa-i fac ror-ul si s-a enervat :)).

Fie-mea are 9,300 kg si 77 cm. Cred ca a mai slabit de cand e racita ca nu pune gura pe nimic :(.

Cam astea sunt noutatile despre noi.

ps. Ma intreba cineva de carucior data trecuta, i-am luat Maclaren.

Mamica ANTONIEI(26.09.2011)


ebeanstalk livreaza in ro?
http://www.pui-de-leu.ro/2012/02/jucarii-montessori-cub-din-lemn-cu.html vad k aici e mai scumpa aceasta jucarii; vroiam sa stiu ca idee :)
sunt foarte faine toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

Uram si noi LA muLTI ANI STRUGURASIILOR PE CARE i-am ratat..

Iris,.. sanatate multa puiutei.. Voi unde locuiti acum? calutul de unde il comanzi ? ca tare l-as vrea si eu.. ne cuplam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salut


Iris, papusa stella o au pe amazon.co.uk, eu am luat din aceeasi gama bebelusul peach si e intr'adevar foarte dragut.

calutul rosu, noi il avem in varianta portocalie si luat din piata, m'a costat vreo 30 de ron si sunt diverse culori, il iei, il speli si e cam la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Mama, ce dragut e cubul asta:).eu i am luat caterinei cadou de ziua ei masinuta. si noaptea ,cand se trezeste, e in stare sa se duca la ea. daca incerc sa o iau de pe ea urlaaaaa:d

eu vreau sa ii mai iau o jucarie din asta cu tapusa pe care sa bage diferite chestii. e innebunita. vreo recomandare?

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Buna dimi,,,ca uitai:d

sei, si noi avem calutul rosu din bazar. e aceeasi marie cu alta palarie dar practic face acelasi lucru. :)

Uitasem sa va zic ca noi la un an avem 7.800kg si 75 cm dupa masuratoarea mea.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Oana, OOKA.. calutul insa asta se face si balansoar , din acela din piata avem si noi la bunici, pt nepotica insa

OOKA.. fetele ce mai fac ? nu ne-ai mai povestit de 100 de ani despre voi

Oana .. si noi avem masina demult, insa nici pana azi nu a plictisit-o , o vede merge la ea, baga cuburi in portbagaj, plimba masina ba in genunchi, ba in picioare, se mai urca pe ea, mai cade.., si o luam de la capat.. acu o pasioneaza un antemergator, dar nu sa mearca cu el.. nuuu ci sa plimbe diverse jucarii ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, noi plimbam jucariile cu olita

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Neatza, fetele.

ieri a plans la sedinta foto :(( bani aruncati degeaba. cred ca o sa iasa ceva foto dar era serioasa in toate, nici n-am apucat sa o imbrac in toate tinutele... s-a speriat de reflectoare si de aparatele foto cred ca...
dupa ce a plecat fotograful s-o vedeti pe mitzi a mea ce se mai juca si radea...
i-am zis eu cand a fost pe bani nimic :))

asta e, noi sa fim sanatosi...

ce jucarii le-ati luat/le luati de ziua lor

noi inca nu i-am luat nimic. nici nu mai stiu ce sa-i iau ca e plina casa... idei?



meniu azi:
prune cu biscuiti
supica de legume
peste cu piure de cartofi
iaurtel, biscuiti,banana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

May, eu i as da cadoul exact de ziua ei. noi l am luat dupa pt c nu am avut cum sa ajung in oras exact pe 18..parca nu a mai avut acelasi farmec. noroc ca a primit jucarii de lainvitati.

imi pare rau ca nu a vrut Bibi sa pozeze..poate cand va creste mai mare..

ma retrag si eu sa ii prepar borsuletul.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

May, voiam sa zic de ziua ei chiar daca e casa plina de alte jucarii. sper ca m ai inteles.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput