Strugurasi de sept-oct 2011 LMA *69*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

La multi ani strugurasilor dragi!

fetelor, eu am avut prima noapte alba cu febra, planseste, nasuc infundat etc. a dormit numai la mami pe piept si mami in fund lasata un pic pe spate...

in noaptea asta avem insa temp scazuta. era 34.4... acum 5 min era 35.2. i-am pus si caciula pe langa cele 2 paturi puse inainte. si i-o iau iar in curand.
de ce oare e asa mica?

intrebare:
dr mi-a zis azi dim sa-i dau la 4 ore intercalat panadol si nurofen.
nu ii mai dau nu? daca are temp joasa?
dar daca nu-i mai dau, cum i se duce raceala?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!

La multi ani Dimitris,Andrei,Ronald si Luca Stefan,sa cresteti mari,frumosi si sanatosi!

Mie imi place cum toate avem aceeasi parere, dar scriem ca si cum am avea pareri diferite !

May la cresterea temperaturii o iei invers fata de la scadere. Ceai caldut, imbracata mai grosut.Panadolul scade febra , deci ai putea sa nu ii mai dai,dar ma gandesc,o fi singurul efect pe care il are? Nurofenul ii calmeaza durerile,asa ca ar merge in continuare. Sanatatei puiutei.

La noi ploua mocaneste, sotul a plecat cu Pal la gradinita.Poate asa nu mai plange atat de tare. Am plecat cu inima sfasiata zilele astea,de langa el,pentru ca plangea de iti rupea sufletul. Doamnele educatoare au spus ca se linistea relativ repede,dar cam scancea in restul zilei,si la trezirea de a somnul de pranz.

Bunny de mult voiam sa iti trimit o imbratisare si un gand bun catre PAco,poate nu mai pateste atatea,ca a fost o vara grea pentru el,si implicit pentru toata familia. Ma bucur ca ati iesit putin din rutina .


Pupici,las cafea calda,ca incep frigurile din cate vad !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

LA MULTI ANI STRUGURASILOR DE ASTAZI. Multi pupici , sa crestieti mari , frumosi si sanatosi.



mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:



La multi ani Andrei!!!!

La multi ani, Dimitris!!!


Sa cresteti mari, sa fiti sanatosi, veseli, norocosi!!
Petrecere frumoasa!!!

Va multumim din suflet pentru urarile minunate de ieri!!

Noi luam motul Mariei sambata.Eu am o falca cat un bostan, am infectie la un dinte si ma doare de morFetele care alaptati, e ok sa iau amoxacilina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Buna dimineata,

La multi ani! strugurasilor care isi serbeaza azi ziua :Andrei,Ronald,Dimitris ,Luca ,azi doar baietei.

May-ai procedat f bine ca ai invelit-o daca avea temperatura mica(instinctul de mama nu da gres).CRed ca ar fi bine sa ii mai dai ,macar trei zile cele 2 siropele ,altenandu-le,asa cum ti-a zis si doctorita.Panadolul ar ajuta-o la raceala ,nurofenul i-arcalma disconfortul si i-ar scadea mai repede temperatura(Doamne ajuta sa nu mai faca! )...noi raspundem bine la nas infundat cu aerosoli, cu ser din belsug .Multa sanatate!

Mikka-amoxicilina e unul dintre antibioticile permise in alaptare.Imi pare rau ca te chinuie dintele,macar acum daca s-a umflat nu te mai doare .Petrecere frumoasa,pentru maine !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Mikka ,acum ca s-a umflat ar trebui sa te lase durerea.Trebuie tratat abcesul si dupa rezolvata problema ,acum la dentist nu ti-ar face nimic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

LA MULTI ANI pt sarbatoritii de ieri:

MARIA CLARA
MARIA ALEXANDRA

LA MULTI ANI PT SARBATORITII DE ASTAZI"

ANDREI BOGDAN
RONALD
DIMITRIS
LUCA STEFAN

LA MULTI ANI PT. MAMICA MARRYAN, SA FII FERICITA SI SA TE BUCURI DE PUIUL TAU MIC MEREU

ela, felicitari pui mare..ai vazut Sei ce de emotii? asa am fost si eu

lali...acuma asa e cu acomodarea, iti dai seama ca pt ei e ditamai schimbarea dar usor usor se obisnuieste..doamne,ce de gospodina mai esti tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multi ani Andrei , Ronald , Dimitris , Luca

La multi ani Marryan

camady T este in continuare infundat si mucios , respira numai pe gura
dar vad ca asta este singurul simptom pe care il are , sper sa nu se suprainfecteze sa dea in altele
el nu mai este constipat , a scapat de problema asta de cand am inceput diversificarea
face ceva mai tare , dar face zilnic de cel putin 2 ori

oana casa .... nu merge , sta pe loc
ce sa zic , la Bucuresti treburile merg ff greu si asta cu 'atentii' , dupa 2 luni jumate abia astazi cica ne a aprobat Planul urbanistic , trebuie sa mergem sa l luam
fara asta nu am putut face nimic , eram legati de maini si de picioare
acum sa vedem si cum l a aprobat , sper sa nu avem surprize neplacute (stii ca asta iti spune cum , unde , cat ai voie sa construiesti)
deci in concluzie , nu ne am apucat inca de construit :P

creola ha ha , asta a fost si la noi toata vara , intrebarea zilei 'oo mananca bine , asa e ?' NU , zic eu , 'eee nu se poate , nu va cred' si el nu punea limba pe mancare deja ma irita intrebarea

andreea petrecere frumoasa azi !
cu elly ai mai pastrat legatura ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

La multi ani Dimitris,Andrei Bogdan, Ronald,Luca Stefan.Ce de flacai.Sa cresteti mari si sa faceti curte la fetele noastre .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Marryan.Sa fii sanatoasa si sa te ajute D-zeu in tot ce-ti doresti.

Mergi la inceput