Strugurasi de sept-oct 2011 LMA *69*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Lali sunt dragute ,dar o sa le smulga de pe cap sigur 100 % ,ea nu suporta nici bentitele ,coronitele nimic,nimic !!!!!
Din mers ii mai pun si eu pampersul si bineinteles nu-l pun bine si iese pipi/caca pe langa
La dezbracat mai e cum e ,dar la imbracat vai si-amar de mine ne aud toti vecinii si incerc sa fiu destul de rapida sa scapam ,dar nu sta orice i-as face




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

salutari si de la noi

sei si lali pupam nasuc vinetit si burtica beteguta de fete frumoase!

in Spania la enterocolita nu se da mai nimic. saruri infantile de rehidratare. daca are dureri poti da paracetamol pt disconfort, insa medicamentele deranjeaza si mai tare stomacelul.

klau condoleante

may mie.mi plac pozele chiar daca Bea nu s-a prapadit de ras. La Tenerife proiectati bb2, corect¿

sei sa fie cum vrei tu...

jade eu nu dau decat peste alb, somonul e peste albastru, iar mai nou ii iau merluciu la borcan, nu-mi place sa-l pasez, mi-e frica ca ramane ceva oscior in piure, plus ca imput casa

alayna nici noa nu Prea mai sta pe spate la schimbat. Dani se hlizeste la ea si-o face sa rada pana ii schimb scutecul, iar de dezbracta/imbracat o fac cu ea asezata in fund, sau mai roade tubul crema de fund intre timp...bentita de lana mai lata nu accepta pe cap¿

sex¿¿ ce-i aia¿ unde¿ cu cine¿ macar ca fiicamea doarme bine noaptea, dar tati face cosleeping cu Dani, iar eu am o leneeeeee, tare greu ma urnesc la capitolul asta, azi-maine aflu ca ma inseala

racheel m-ai facut sa rad cu laptele statut nici vorba

in rest suntem bine, scriu mai rar ca n-am ce scrie fata doarme bine, mananca bine, probabil suntem ultimele cu doar 2 dintisori, nu umbla decat sustinuta de ambele maini, e vesela, chiuitoare, Dani a inceput activ extrascolare. are teme multe de facut(si inca n-are nici 6 ani), Paco mai are f putin concediu medical, deci ma ajuta mult cu ei.

Sambata asta facem si nou party, insa doar familia si 2 perechi de amici.Cumpar cateva uscaciuni, fac niste sandwich-uri, racoritoare si fac un tortule...scurt si la obiect





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Dbunny, merge Noa! nu conteaza ca sustinuta. Merge! stiu ca erai ingrijorata :)

Merci de aprecieri tuturor :)

Camady, ti-a mai zis ceva dr de tzatzica umflata?

Alayna, ce zici tu imi aminteste de testele astea:
http://www.verze.ro/Filozofari/Teoria-Verzei/deci-crezi-ca-esti-pregatita-sa-ai-un-copil.html

:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata,

lena, de la auchan 120 ron. eca e innebunita, acum a invatat sa inpinga cu picioarele inspre in spate si tare ii place. :)

May, eu in locul nannei nu m as supara. copiii pot avea astfel de comportamente si la 2 ani si mai tarziu si e foarte important sa luam asta ca pe o realitate. daca fii mea , cand ma intorc eu la munca , face la fel nu o sa ma simt nicicum vinovata pt ca la un moment dat trebuie sa muncesti. cu cat mai devreme insa, cu atat mai mare probabilitatea sa dezvolte astfel de comportamente.
Apreciez ca esti directa si spui ce ai de spus. Asa imi mai dau si eu seama daca m am exprimat incomplet/ incorect.

klau, condoleante.

sei, a venit?:d

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

La multi ani Beatrice ,sa cresti mare si frumoasa, gingasa si sanatoasa !!!

Buna dimineata!

Veniti la un ceai cu lamaie
? Ma cam incearca o raceala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza fetelor!

Sunt super happy si emotionata, ieri ghonduta mea a facut pasi singura. Merge bine so destul de multicel. Uneori simte va nu are evhilibru si se pune in fund. E super funny, aseara eram toti cu ochii in lacrimi, mai ales Indra care plangea si radea in acelasi timp :-):-):-):-)

Multumesc fetelor de sfaturi si pareri ref la trezirile lui Inez. Oana, ce ai spus tu este f interesant si plauzibil, doar ca la noi nu cred ca se aplica, ea a inceput sa faca asa de la inceputul lui august, iar eu am inceput munca in septembrie. Oricum teoria este credibila si posibila. Multumesc

May - se pare ca mersul este avhizitia care nu a lasat.o sa doarma noptile. Aseara a mers singurica si toata noptea s.a goit, a plans in somn, s.a matzait. Deci as merge pe varianta asta.

Sei - cum sjnteti?

Pinky - yupiiii felicitari!

Voiam sa scriu mai mult dat nu mai am baterie la tel si incep si munca. Revin. Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Beatrice Ana si Antonia !!!!!Sa cresteti mari si frumoase printeselor.



Lali si Razvan pana l-am dat la gradi nu racise niciodata.Cand a inceput gradinita, 1 an a fost un calvar.De la el luam si eu si sotul si tot asa.Da Doamne la voi sa fie altfel........


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Camady la noi nu e de la gradinita, a fost racit inainte de inceperea gradinitei cand au fost cateva zile cu vreme ciudata( ba foarte frig,ba foarte cald) si a transpirat tare.In grupa lui de gradi nu sunt asa multi copii raciti, adica le mai curge un muc,dar nu tusesc "magareste" , nu au amigdalita/otita , d-astea nasoale. El are putina laringita ,cred. Oricum ,e acasa ,ca sa imi linistesc nervii mei si sa ii scutesc de griji pe ai asistentei de la gradinita.Ii dau ceva bilute hmeopatice care ii vor linisti si starea asta de agitatie. Ma dispera cu somnul lui ciudat din ultimele 10 zile , ca adoarme inr-un capat de pat si il gasesc aproape cazut,in capatul celalalt .

Nanna ma bucur ult pentru Inez ! Mi-o si imaginez pe frumoasa Indra cu ochii in lacrimi si zambetul pana la urechi. Tare finuta mi se pare Indra,e asa gingasa si are un stil aparte !

Bunny nu mai stiu ce voiam sa iti scriu.

Teodora se joaca cu periuta de dinti ,isi periaza dintii si e toata un zmabet .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

La multi ani BEATRICE SI ANTONIA

Alayna parca povestesti de baiatul meu cu imbracatul . Fix la fel face si al meu. E greu sa-i mai pun pampersul si de cele mai multe ori o fac cand sta in picioare si se joaca cu cate ceva, la fel si cu imbracatul. Caciulita pe cap , sapcuta.... le suporta cateva minute dupa care le da jos.

Mai fetelor ati inceput sa vorbiti de scs . Noi suntem ok la capitolul acesta dar cand avem stare ca de cele mai multe ori suntem obositi.

Lali, o sa incerc sa-l iau si eu pe Edi cu noi in pat desi am tinut mult la "dormitul la el in camera in patut" cu toate ca am mai incercat aceasta variata si nu se culca, ma cauta prin nas, prin ochi, se urca pe mine.... iar cand l-am adormit leganat si s-a trezir noaptea ma impingea cu mana. Acum dorm cu el in camera cu patutul langa patul meu si tot degeaba. Cred ca de fapt acesta e felul lui, se trezeste si nu mai stie sa readoarma singur desi a avut o perioada buna cand facea lucrul acesta. Schimbarea s-a produs cand l-am luat in concediu la mare si de acolo s-a dereglat complet,trebuia sa-l fi lasat acasa.
Pentru cele care alaptati e mai simplu sa-i adormiti insa eu nu am nici o varianta decat sa-l legan sau sa-l las sa urle la el in patut pana adoarme sau sa stau cu el pana pica de somn( varianta incercata si m-a apucat 12 noaptea si recunosc ca nu rezist sa ma culc atat de tarziu in conditiile in care la 5:30 ma trezesc ca sa plec la munca).
Totusi ma gandesc ca daca il luam cu noi in pat ce fac cu el spre dimineata cand noi plecam la munca devreme, daca-l las singur in pat o sa-l gaseasca ai mei pe jos ca tare agitat mai doarme. Sper sa fie de la masele cu toate ca asa a fost in mare parte de cand l-am nascut.

Aseara am sarbatorit 2 ani de la casatorie, mi-a adus sotul flori, tort... . Sambata iesim si cu nasii sa facem cinste.

mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

La multi ani frumosi si fericiti, Beatrice si Antonia!!!v

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput