Strugurasi de sept-oct 2011 LMA *69*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

neatza.. rapid fara sa citesc in urma..

LA MULTI ANI BEATRICE
LA MULTI ANI ANTONIA

JADE.. 85 % in indemnizatie insa plafonul de 1200 lei se mentine, pt 2 ani, respectiv 3400 un an..
Din cate am citit nu trebuie depus un nou dosar, ci se face prin ""sistem"

Elena aseara era mai bine..

O sa revin dupa ce termin treeaba si citesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, eu am inteles de la stirica se mentine doar plafonul de 3400 n si cel de 1200. Chiar a fost un exemplu asemanator cu al meu :)...si eu chiar ma bucuram.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Mikka.. asa e si mama.. nu o prea lasa unde vrea, ca deh de ce sa faca mizerie sa imi dea de lucru, ca eu cand nu e aici o las sa faca ce vrea? adun de 100 de ori dupa ea? DA adun.. sambata mi-a dat jos pampersii de pe comoda, si a scos hainele ei din sertare de minim 5 ori.. de atatea ori le-am ordonat si pus la loc.. la desene recunosc ca o las si mai mult timp, insa doar pe baby tv, unde imaginile sunt soft, neincarcate si simple..
Acum.. cand ajungi acasa las-o pe Maria sa faca ce vrea, important e ca iubeste bona... eu asa am hotarat, nu are sens sa ma enervez atata timp cat Elei ii e bine

KLAU.. Doamne ajuta sa gasiti o bona perfecta

LALI.. da ai dreptate cu naturistele si medicamentatia.. pe o parte insa.. de ce zic asta? stii cate pb am avut noi.. ceaiurile, tincturile naturiste au fost egale cu 0, eu stres multiplu.. si un debridat m-a mai relaxat . in sensul ca a ajutat-o..
I-am dat ieri doar debridat , nu am vrut sa o incarc.. nici eu nu sunt pro medicamente.. stau sa imi explodeze capul pana sa iau un algocalmin, insa cand se impune nu sunt contra..
Si nu cred ca e enterocolita totusi, o indigestie poate....
BRAVO TEODOREI PT OLITA .. si eu imi dau seama cand face pisu ca se prinde de pampers, insa cand se prinde pisu deja curge

revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata,


La multi ani Beatrice si ANtonia !!!


Nanna, niste jocuri care pot sa va ajute RECLAMA ILEGALA -/video/educatia-prin-joaca/teama-de-separare
Eu sunt de acord cu Oana, si sa stii ca daca au fost discutii in casa despre plecarea ta, ea sigur a simtit ceva.

Alyana, laso in dulapurile din bucatarie sa vezi ce fericire e acolo
poti sa ii faci plastilina homemade, eu vrea sa fac zilele astea
pun intr-un bol cateva bobite de orez, paste etc si laso sa se joace.
Apropo de imbracat, M a stat intotdeauna la schimbat pampersul. foarte rar nu vrea cand e ocupata cu altceva, dar ii dau o jucarie si rezolvam. La imbracat e ok deocamdata







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

multumimmmmm va pupammmmm


la multi ani Antonia!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena, cum faci plastilina?

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

BUJO adorabil ce zici de Cate .. e si frumoasa foc.. seamana cu mama

LENA.. nu are 38.5 in fund.. are 37.7 la axila.. nu e febra e stare subfebrila..
Masina cred ca e din Auchan ...

ALA.. ELena nu plange la schimbat.. chiar coopereaza, adica ii zic ridica mainile, da piciorusu, hai in picioruse.. si se executa.. si ia haine si incearca sa se imbrace cu ele.. e o fashionista
Incearca cum zice LALI.. sa o imbraci in joaca, sa o lauzi cat e de frumoasa.. eu asa reusesc sa o fac sa isi lase agrafele in par.. cu vai cat esti de frumoasa, hai sa te vezi in oglinda
Nu incerci cu chilotei.. in afara de noaptea noi numai chilotei folosim.. apropo am luat pampersi din germania sunt sunt mult mai buni, fara miros de chimicale si necremosi.. voi ce desene aveti pe ei? pe chilotei avem pe bob constructorul si pe pampersi mupetii

Bunny.. multumesc... Norocoas-o .. ce copii ai.. dorm mananca

OANA.. la noi masinuta aia e 99 lei, ce chestie ca sunt diferite preturi.. in constanta si carrefourul si auchanul erau mai ieftine ca la CJ.. vb sotului .. vin cu vaporul
OANA .. NU a venit...
Oana se mentine plafonul.. chiar vb ministreasa zicandu-i ca ii pare rau ca nu au putut elimina plafoanele , insa la conditiile actuale asta a fost posibil .. deh doar clientela politica cum sa traiasca.. vrei link cu modificarile?

NANNA>> FELICITARI lui INEZ!!!!!!!!!!!
suntem mai bine azi..

Raluca .. multi ani inainte!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multi ani fericiti BIBI si ANTONIA !!!



seidana hai cu testu
eu tin contabilitatea , intarziere 5 zile

pinky felicitari pt dintisori
si eu am crezut ca ne anunti ca vine bb 2 :))

alayna parca l ai descris pe al meu cu imbracatul/dezbracatul :))

nanna felicitari pt primii pasi

oana acum am citit si eu , ca se mentin ambele plafoane 1200-3400
schimbarea se face automat




Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata!

La multi ani Beatrice si Antonia!!! Sa cresteti mari si sa fiti sanatoase!

Nana, ce frumos ca a facut pasi singura! Azi maine ne anunti ca fuge

Alayna, la noi ne e chiar cu plansete dar asa de greu il schimb :( non stop se foieste, se intoarce pe toate partile, daca nu-l las sa se intoaca incepe sa planga :(

Sei, ma bucur ca e mai bine Ela!

Raluca, foarte frumos din partea sotului!!

Mie mi se pare ca asa mult s-a schimbat Dany dupa ce-a implinit un an, chiar radeam cu sotul ca zici ca stie ca a implinit un anisor si face tot felul de lucruri . Intelege tot mai mult ce-i zic, chiar ma gandeam ca acum pot sa-i explic de olita si sunt sanse sa reusesc sa-l fac sa steajos pe olita, a inceput si el de doua saptamani sa fac pasi singurel, si ieri a mers singur mai mult de un mertu, imi pare rau ca nu l-am filmat ca asa tare s-a lasat jos, era asa haios! L-am si tuns, deci e tare schimbat!

Fetelor, eu nu sunt pro co-sleeping (nu dati cu rosii ), dar nici nu a fost nevoie pt ca dany doarme in patut, poate daca as fi fost nevoita, adica daca papa non stop noaptea, se trezea din ora in ora aveam alta parere.

Va pup pe toate!


Mergi la inceput