Strugurasi de sept-oct 2011 LMA *69*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

aaa... CAMADY. noi siecs doar in weekend, ca e mama aici in rest , si ziua in somnul de 30 min al ELEI

Noi deja mergem toata casa in picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Jade, ii dau prima data ciorbita si a doua oara orez sau mancarica de cartofi sau de dovlecel sau ciorbita de 2 ori daca nu am timp sa-i fac doua feluri de mancarica.


Sei, nu-i mai dau ziua ca sa manance mancare.Ea nu manca deloc si toata ziua imi cerea san.acum nu mai cere ziua ci doar seara si manaca si ea ca omul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Seidana , hai cu testuuuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Seidana , hai cu testuuuu

_


de T 1+





sa mai zic ca -am surprins mangaind burta si imi e rau de la fum de tigara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Seidanaaaaa mi-e rau....
hai cu testu
ah ce emotii am!
vreau si eu bebe2!!!!

mai trebuie sa-l conving pe sot

noi stam bine cu secsu


merci anca de aprecieri
merci raluca. si tie la multi ani
merci alayna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Salutare fetelor!

La multi ani Raducu! Sa cresti mare si sa fii sanatos!

Klau, imi pare rau ca treceti prin asemenea momente condoleante.

May, concediu placut! Am vazut pozele, sunt super!!! Zicei ca a fost tare suparata Bibi, imi pare rau dar bine ca au iezit cateva poze!

May, Raluca La multi ani fericiti!!! Sa aveti pare de o aniversare frumoasa astazi!

Nanna, imi pare tare rau ca inca se trezeste Inez noaptea Cred ca e tare frustrant

Lali, imi pare rau ca s-a lovit asa Teo sper sa-i treaca repede

Sei, bine ca ati fost la medic, sper sa se faca bine repede Ela!

Alayna, felicitari pentru nepotel!

Rachel, chai ca papa bine Anastasia! Legat de alaptat eu am avut o perioada in care ii dadeam doar dimineata si seara, in timpul zilei f rar deci nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme
Acum Danny s-a intarcat singur, poate putin ajutat de mine... adica i-am dat seara LP sa vad cum adoarme, adoarme asa de frumos singur in patut cu sticluta si dupa ceva timp nu a mai vrut sanul... nu m-am gandit ca se va intampla asa de repede. Au fost zile in care imi parea rau...dar daca el asa a vrut am lasat dupa el.

Anca, sigur vei intra tu in ritm

Jade, felicitari pentru primii pasi!

Sei, sper ca ai cumparat un test

Legat de patut, noi avem unul de lemn de la ikea, nu cred ca puteam face mai buna alegere... nu s-a lovit deloc in el si de pe la 6 luni tot in el doarme, deci e super!

Legat de carucior, cum zice si Anca, avem unul mic usor si e super. Lui Dany ii place in carucior, deci nu consider ca am dat banii aiurea. Nu am luat din acela 3 in 1 si bine am facut. Mai avem unul Graco sport primit si e super ok. ambele le folosim, in calatorii cel sport e super!

Va dau dreptate in legatura cu jucariile, poti sa cazi in capcana asta si sa tot iei... si multe dintre ele sa nu le foloseasca. Eu i-am mai luat din cand in cand, a si primit multe, dar nu cred ca are exagerat de multe (ce-i drept eu ii tot ascund din ele ), nu are genul acela 5 in 1 sau masinute... acum ca vad ca sunt apreciate de cei mici ma puneti pe ganduri, poate ii iau si eu o masinuta.

Danny a primit de ziua lui de la noi un antemergator, mai exact http://www.picus.ro/jucarii-din-lemn/carucioare-din-lemn-cu-cuburi/carucior-din-lemn-cu-cuburi-color si ii place fff mult, nu l-am vazut mai incantat de vreo jucarie ca de asta bine poate e si chestie de moment sa vedem. Acum mai am in plan o piramida cu 10 cuburi si eventual o masinuta de Craciun.

Si sa va dau vesea cea mare se simt dintisorii de jos!

Va pup pe toate, fara exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

La multi ani, Radu George!

Tot binele din lume ti-l doresc, pui mic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

nu am cumparat test si mai astept.. poate vin mosu si nu mai iau test.

Va zic sincer ca am sentimente f contradictorii in legatura cu un nou bb. parca nu as vrea inca, dar de ar fi sa fie sa fi sanatos/sanatoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Merci Pinky

bravo pt dintisori. stiu cat i-ai asteptat :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Klau, condoleante, imi pare rau tare

Mergi la inceput