Strugurasi de sept-oct 2011 LMA *69*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Multumim pentru urari dragele mele!
...aniversarea e trista rau. Saptamana trecuta a decedat tatal meu...
abia astept sa ajung acasa sa imi vad puiul. Diseara il strang in brate.
Am gasit bona asa ca de luni va fi. 100%cu mine. Gata cu statul la socrii.

LA. MULTI ANI strugurasilor. ce au avut aniversarea in ultimile zile.
va pupam si revin zilele viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Klau imi pare atat de rau

Condoleante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

klau vai ce rau imi pare :( condoleante
dar s a intamplat ceva de ai luat hotararea sa nu l mai lasi la socri ?

seidana sanatate multaa Elei bine ca ai fost la dr
T este prieten de mic cu masina de spalat , aspirator , feon , blender
sa nu uitam ca el pana la 9 luni jumate a dormit zilnic numai cu feonul

alayna daaa , bineinteles ca linge gresia , parchetul , oglinzile , mobila, tot ce prinde :D

may mie imi place tare mult somonul

rach dar mananca f bine Anastasia
are mai multe mese ca T
ne a fost dor de voi , sa stii

andreea cum a fost petrecerea ?
te asteptam cu impresii si poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Jade, pai Anastasia mananca asa de cand am renuntat sa-i dau san ziua.Dar inainte nu manca.Doar statea cu nasul bagat in tricoul meu si eu ii dam san si ea apoi refuza sa manance.
Manca, dimineata fructe cu biscuiti, la pranz mancarica si seara iaurtul cu cereale dar si pe astea le scuipa jumatate si stam minim o ora sa manance.Acum mananca in maxim o jumatate de ora.


Ati vorbit de patut, carut.Eu le-am folosit.imi pare rau ca nu i-am luat carut 2 in 1.asta este.acum pe cel care il am (am dat 270 lei pe el) de la Primii Pasi dar l-am folosit si acum il folosesc cand mergem la joaca.
Patutul este de panza si amdat 240 lei pe el.si acum il folosesc.L-am facut tarc si i-am pus saltea groasa.O culc ziua in el dar si noaptea.
sxcaunul de masa il folosesc si nu stiu ce as fi facut fara el.Am dat pe el 320 lei de la Primii Pasi.Sunt chiar multumita de el.

Jucarii nu avem multe.ii cumpar una lao luna sau 2 luni, mai scumpe.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Klau, condoleante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

RACH vad ca ii dai doua feluri de mancarici pe zi
cam ce , de ex ? supica si felul doi sau ?
si eu am folosit si folosesc carut/scaun etc (mai putin patutul:P)
doar ca ziceam ca la fel de bine puteam folosi si unele mai ieftine :D

lali si ce tratament crezi ca ar fi trebuit sa i dea dr Elei ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

klau condoleante .
sa va bucurati de pui langa voi.

may super pozele ai sa vezi ca nu ai sa regreti ca ai dat banii

jade eu somon nu mananc si nici lui Iancu nu i-am dat , deci nu stiu de la ce varsta se da.Eu i-am dat pastrav.

nanna eu una te inteleg perfect, la fel si Iancu numai ca eu sunt mai norocoasa ca el se trezeste pe la 2 noaptea cand il luam la noi in pat si doarme pana la 7 dimineata, niciodata nu depaseste ora asta.Abia astept sa termin de renovat garsoniera sa ma mai pot si eu bucura de asta mic, ca de cand am inceput munca efectiv nu am mai avut cum sa ies in parc cu el.El iese cu bona dar vreau si eu.

racheel stai linistita cu alaptatul.Iancu de pe la 7 luni nu manca la san decat dimineata la 8 si apoi urmatoarea masa o avea la 18 seara si nu a avut nimic si pe la 9 luni si-a scos-o si pe aia de la 18 si mai manca doar inainte de culcare, noaptea si dimineata.Si laptele era ok, programul si la facut el.

Noi suntem ok, programul ma cam oboseste dar ma obisnuiesc eu.Iancu e ok cu bona, pare o femeie de treaba dar nu prea pot verifica eu ce fac ei in timpul zilei si tare as vrea sa pot.am pus o camera video dar nu merge, o sa mai incerc.
Despre patut eu una il iubesc si chiar l-am folosit, dar carutul regret ca nu l-am luat pe cel care l-am vrut din prima si m-am lasat convinsa sa cumpar 3 in 1 pe care l-am folosit 6 luni si acum am unul la 200 ron pe care il ador.Iancu iubeste inca carutul si sper sa mai fie asa o perioada buna.
De saptamana viitoare vreau sa ma duc sa vad unde gasesc sa ii comand mobila in camera lui.Vreau sa scap de patut pana la un an juma, sper.Ca mi-ar fi mult mai comod sa il culc seara in pat normal decat in patut.

vroiam sa mai zic ceva dar nu mai stiu ce, sigur am uitat ceva


anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Klau-ditza condoleante.
Lali te invidiez cu viata sexuala.Noi ne intalnim f. rar.Chiar vroiam sa deschid subiectul asta cu voi.Eu daca o adorm pe Eva si ma dau jos din pat ma simte in secunda 2 si se trezeste si plange.Suntem la pamant la capitolul asta.Cand reusesc sa fug sunt incordata si cu urechile ciulite sa nu se trezeasca si sa planga si sa cada din pat..........numai de sex nu-mi arde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

mi-am adus aminte,
nu ca nu era important dar ma lasa memoria:

Lali pup nasucul printesei, sa treaca repede bubuta.Ma bucur ca Paul s-a acomodat asa de repede la gradi, asa stiam si eu ca cam o saptamana dureaza acomodarea sper sa fie ok educatoarele.

Sei sper sa treaca repede burtica si gatutul si sa revina Ela in forma maxima cat mai repede!

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

ooofff Klau imi pare tare rau condoleante..

Lali. eu in dr asta am incredere i-am dat debridat, espumisan nu nu poti nici sa lasi copilul sa se chinuie.. dr asta chiar e contra medicamentati nurofen imi zicea sa-i dau doar la 38.5 in fundic.. antibiotice sa nu auda... insa cand vezi un copil vesel plans, chinuit, oftand, cu ochii tristi .. sa nu fie al tau si tot vri sa-l alini..

RACH... eu ii dau titi la 6-7 dimineata, si apoi pe la 16.. nu iti fa pb ca nu e bun laptele. dar na nu inteleg de ce ziua nu vri sa ii dai deloc si noaptea la cerere.. eu zic ca o zapacesti.. insa fa cum crezi

Anca sa ne areti mobila... si eu ma gandesc sa ii schimb mobila insa habar nu am . ca am vrea sa ne mutam si sa nu fac mobila la comanda sa nu am ce face cu ea eu vreau pat suprapus.. sus pat, jos gen canapea.

JADE. de maine avem zebra. masinuta noi avem asa... http://www.noriel.ro/jucarii_copii_Vehicule_Ride_on/jucarie_Ride_On_cu_activitati_Winnie_the_Pooh ceva in genul are si OANA

Mi-a intarziat 4 zile


Mergi la inceput