Strugurasi de sept-oct 2011 LMA *69*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Alayna, felicitari pt nepotel!!
Da, a plans de nu mai stiam ce sa-i fac. niciodata n-a fost asa... cum a plecat ala, cum s-a inviorat si se juca si radea :))

Alex, vacanta placuta! e super in Malta. Am fost si am scris si despre ea aici:

www.verze.ro/Calatorii/Peste-granite/malta-vacanta-in-mellieha-bay.html" target="_blank">http://www.verze.ro/Calatorii/Peste-granite/malta-vacanta-in-mellieha-bay.html

noi plecam in Tenerife sapt asta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Eu nu am investit in carucior , unul l-a luat soacra-mea de la cineva, se mai plimbasera doi copilasi,fratiori de varste diferite,cu el, al doilea l-a primit Paul cadou de la nasii lui, si al treilea folosit a fost al vecine,pe care l-am folosit vre-o doua saptamani cat era Teuta mica si imi era frica sa o pun in sling. Patutul e tot sh,dar foarte bine intretinut, si a fost pe rand loc de pus hainute ( sub salteluta etajata) , bazin de jucarii, loc de pus copchilu' 5 minute in siguranta,cat face ma-sa un pisu mic , acum e loc de joaca pentru amandoi.A ,a fost si loc de nanel pentru Paul cam pana la un an,apoi a vrut sa doarma cu noi.( Si de ati sti ce anti-cosleeping eram!) .Teodora a dormit putin in el,vre-o luna-doua, somnurile de peste zi , cand faceam trebi prin casa.

Calut saltaret avem si noi , pana a reusit Paul sa il calareasca s-a jucat mult cu el, il punea pe o parte si il iubea,il pupa,il strangea in brate.Acum l-a gaurit cu pixul! Dar mami l-a reparat cu poxipol ... De ala din bazar avem,noi am dat pe el 23 ron ,acum sunt cam 30-35 , iar daca e luat din magazin special de jucarii ajunge si la 80 ron fix acelasi animal,aceeasi marca ,acelasi ambalaj!

Scaunul de masa e unul de lemn,a fost la super-super oferta in Real,am dat 50 ron pe el, e rosu si la un moment dat ii scot masuta si mut fundul mai sus si se face scaun de tine un adult .


May,imi pare rau ca a esuat sedinta foto.Vb Seidanei, esti tu bun fotograf!

Alayna,laptic pe masura apetitului celui mic ii doresc surioarei tale! Maaai,nu ii ascunde toate jucariile ca asa fac toti! A mea in momentul asta se joaca la masa de calcat, atarna esarfe de picioarele ei, si pune maimutoi de plus deasupra! Paul se juca cu oale si linguri, ii batea vecine iin cap toata ziua!

Sei,si noua ne e dor de voi ! Lui Paul incepe sa ii placa la gradinita.Ieri imi povestea cum o iubeste el pe "Doama Rebeca" ,si cum o pupa pe "obaj" , si cum ii spune ea " hai Pauu , facem nani poi giucam dii cautzu'). Si sambata l-am surprins de dimineata cum o tinea pe sora-sa de manute si ii canta " doo,leee,miii,sooool, hhhm ,nu' bun!" si o lua de la capat! E pe drumul cel bun.

Camady voi ce mai faceti? Cum se impaca nazdravanii?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

multumim pt felicitari :)

alayna , sa ti traiasca nepotelul , sa fie sanatos si norocos !
wow ce grasunel , cred ca e ca un ursulet :)
i a vezi tu cu nervisorii aia , nu cumva ai un Nouras mic in burtica ?

may , oana , despre ce masina vorbiti ?
si cand primiti pozele ? sa le vedem si noi , cu siguranta sunt frumoase
tu ii rupi turta lui Bibi ?

de la ce varsta se poate introduce somonul ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Jade, le primim dupa ce ne intoarcem din concediu.

pana atunci, am pus o poza pe grup. e facuta dupa sedinta foto, cand d=ra n-avea chef de somn si era pusa pe joaca :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

salutare, mamici dragi

mi-e dor tare de tot de voi

eu nu mai am timp nici sa respir. sunt tot singura, merg la scoala, cand vin insfac pe Maria si fugim afara, la intoarcere tr sa o hranesc, mai strang prin casa cat doarme, apoi ma joc cu ea pana seara, o culc si stau pana la 12 sau 1 noaptea sa pregatesc lectii, corectez lucrari, fac planificari. sunt tare obosita deja. inca am falca umflata, iau in continuare antibiotic.

sambata am luat motul piticei, a fost frumos, a ales de pe tava un stetoscop de jucarie, telefonul (m-a enervat nasa-sa ca i l-a pus ca ea e disperata dupa telefoane), cheile de la masina.aiureli si chestiie astea cu alesul de pe tava
a primit bani, hainute, jucarii de la noi. i-am luat astea

http://www.crazytoys.ro/jucarii/Sunete-si-Muzica-1055/Tomy-94/10016/Magical-Melody-Maker.html

ii place mult deocamdata, toata ziua aseza instrumentele pe podium, ma uit ca se straduieste sa le puna in picioare, stie ca doar asa canta.

i-am mai luat asta, foarte apreciat si el, aduna toate maruntisurile din casa si le indeasa acolo
http://www.crazytoys.ro/jucarii/Forme-si-Culori-1053/LeapFrog-2006/15200/Cosulet-de-picnic-educational.htm

face si ea ativa pasi singura, a invatat sa bage cercuri pe bat, incerca sa introduca si cuburile in borcan prin orificiile acelea (ea se joaca mult si cu borcanul sortator). se mai joaca mult cu o chinezarie de cub c animalute care se desprind si apoi se fixeaza la loc pe cub.ii place si antemergatorul si ii mai place sa o plimb prin casa cu calul de lemn care se si balanseaza ok, jade are dreptate.nu vrea sa vorbeasca, spune doar mama, in rest cheama puii, spune pis pis, inearca sa imite mieunatul si nechezatul. cam atat.

Avem 9 kg la 1 an.

va pup pe toate de un milion de ori
May distractie placuta in tenerife. Alex vacanta placuta in Malta astfel de vacante pt mine sunt doar niste vise frumoase si de neatins..

nu fiti suparate ca nu se joaca cu jucariile, vor fi cu siguranta foarte apreciate pe viitor, sei nu le da inca, acum sunt fascinati de alte lucruri. mai bine le strangeti si le depozitati undeva si le scoateti pe rand, mai tarziu, char si peste un an, se vor bucura altfel de ele, le vor redescoperi sau abia atunci le vor descoperi cu adevarat
abia astept vacanta, amr...13 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Fetelor, scriu rar si acum iar va intreb ceva, ma iertati. Am probleme cu mama, nu ma inteleg deloc cu ea. Nu mi se pare ok in ce situatii ma pune si nu mai pot accepta situatia. Va scriu sa va intreb cum ati gasit bone bune cele care ati gasit. De unde, ce program, cat va iau?
E urgent, va rog ajutati-ma cu informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

Alayna, felicitari pt nepotel!!
Da, a plans de nu mai stiam ce sa-i fac. niciodata n-a fost asa... cum a plecat ala, cum s-a inviorat si se juca si radea :))

Alex, vacanta placuta! e super in Malta. Am fost si am scris si despre ea aici:

www.verze.ro/Calatorii/Peste-granite/malta-vacanta-in-mellieha-bay.html" target="_blank">http://www.verze.ro/Calatorii/Peste-granite/malta-vacanta-in-mellieha-bay.html

noi plecam in Tenerife sapt asta

Merci May ptr info, sunt binevenite, ca n- am avut timp deloc sa cercetez subiectul. Din contra, stress cat cuprinde si oboseala maxima. Sa scrii si de Tenerife imi place mult cum scrii, fotografiile sunt superbe. Planuiesc o excursie in Tenerife ptr februarie, cand la noi clantzane rau frigul.

Sper sa avem net bun in Malta .



...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello fetele!

Jade - felicitari pt primii pasi! Avea si capacul in mana cand a dacut primii pasi? :-):-):-)
Ma intrebai daca ii pun cereale in lapte: da, in cel dinaintea somnului in speranta ca nu se mai trezeste peste noapte. Degeaba...

Alayna - felicitari pt nepotel!

Lali - ma bucur ca incepe sa ii placa lui Paul la gradi. Pupici pt acumpetea de Teo!

Mikka - deja te gandesti la vacanta...boierie!

Mihaela - imi pare rau ca asa rau te.a suparat mama ta. Poate totusi va impacati.Eu am gasit bona la o agentie Homee, sta 8 ore ai ii dau 1.200 lei. Dar sunt defapt 2 copii:-)

Vorbeati dw jucarii. Eu nu prea i.am cumparat multe ca stiam cum sta treaba, iar ea m.a surprins si mai mult prin lipsa de interes fata de ele. Ea vrea sa stea cu noi, sa faca ce vede la noi, nici vb sa dea atentie jucariilro. Nici daca stam cu ea si ii aratam chm functioneaza cate ceva tot nu e interesata.
In rest suntem bine, eu plec dimineata si vin seara, doar ii fac baita si sta tati cu ea, eu stau cu Indra sa o verific la teme. A inceput sa imi placa tare mult sa ma ocup de temele Indrei, anul trecut ma acotea din minti cu bastonasele alea idioate :-(:-P

Va pup si va doresc o seara super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

lalli, mikka merci :)

alex, atunci aveam timp de scris, acum nu cred :))

nanna, cum mai e bona. tot are timp de copii si curat? :D

mihaela, eu prin cunostiinte am gasit-o

am pus 3 poze pe grup. le-a pus fotograful pe facebook.
toate pozele o sa le am mai incolo.
i-am dat voie sa puna doar 3 poze cu ea, fara noi, pt reclama lui.


jade, nu-i rup turta. la primavara vin nasii pe la noi. n-au putut acum.

e o masinuta de impins. o sa caut un link sa-i arat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

May - da, tot asa. Mereu este ordine si curatenie, dar nu imi fac griji, nu da in greu pt ca defapt asa ii las si eu in fiecare zi: totul la locul lui, nimic imprastiat, nicih vas in chiuveta etc. Ar fi si culmea sa lase ea vraiste seara...

Eu nu mai stiu ce sa ma fac cu Inez. Ieri noapte s.a trezit la 5 si nu a mai adormit, xeci am fost zombie, azi noapte la ora 2, a mancat, abia a adormit la loc si la 6 iar urla de foame, acum face ture prin pat si chiuie...s.a dus iar somnul nostru. Ea dormea f bn noaptea, nu inteleg ce e cu trezirile astea haotice si de ce se trezssre asa des de foame. Offff :-(:-(:-(

Mergi la inceput