Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (30)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreausaninga spune:

Hello fete cucuiete,

Am disparut fara urma pt ca am avut musafiri pe cap. Doamne,unii oameni chiar nu stiu sa aleaga momentul potrivit pt vizite. Au venit pe capul meu cu catel, cu purcel de miercuri si au stat pana ieri.

Sunt obosita moarta dar ma bucur ca azi e prima zi de prenatal
Buburuzul meu e un scump si jumatate.Mai nou a invata o noua miscare, face cate o tsukahara ca aproape pot sa-i iau piciorusul intre degete Manca-l-ar mama de sportiv.
In fiecare seara avem program de muzica,o ora. II pun de pe youtube muzica pt bebe si danseaza de zor.Am citit ca muzica asta ii stimuleaza .
V-am citit din urma, ati fost vorbarete, nu gluma

ALmy multumim de sfaturile legate de aalaptat! Eu am niste emotii cu alaptatul....ma tot gandesc sa n-o dau in bara!
menics nu te mai supara la job, mai e un pic sa gata!
Epopeasca mai e un pic, asa ca incearca sa continui cu starea ZEN,ca sa nu fie bebe nervos.Cat despre zugraveala, zi si tu ca asa ai vrut sa iasa,ca e un nou curent in ale vopsitului pe pereti. Ce frumos ca le faci tu cu mana ta,cred ca e o senzatie super, eu n-am talent deloc, asa ca vom opta pr stick-ere.
tnicoleta stiu si eu cum e cu neamurile binevoitoare, doar ca eu am norocul sa nu fie chiar pe capul meu.Eu le-am explicat ca fiecare face in familia lui ceea ce crede de cuviinta si ca daca am nevoie de sfaturi, o sa le cer. Se pare ca m-am facut inteleasa, dar totodata am devenit acritura acriturilor in viziunea lor.
Mami_de2 felicitari pentru noile achizitii! Sa le folositi sanatosi si voiosi! Zic sa iei bilet la loto, ca esti plina de noroc! Ce fain de voi ca aveti targul asta, macar vedeti cum sunt produsele. La noi in oras, desi unul mare, nu sunt decat vreo 2 mag de bebe, restul doar tentative, motiv pt care facem shopping online.
Mena destul de terorista sora ta, scuza-ma ca-mi dau cu parerea,stiu ca nu-i frumos, dar parca......adica totusi e vb de sra si nepotelul ei! Te asteptam cu vesti bune de la medic.
Bubu scumpa imi pare asa rau ca ai dureri de spate,oare nu e indicat macar un unguent antiinflamator? Eu n-am nici un fel de dureri sau arsuri,multumesc Doamne,si sper sa nu ma ia de acum.
Onutz felicitari pt cumparaturi.Sa le folositi sanatosi si bucurosi.Vad ca am ramas in urma cu achizitiile, dar de azi sunt in concediu si te ajung eu din urma.
Menics felicitari pt cele 34 de sapt.Yupyyyy mai ai un pic pana la marea intalnire!
Angelique nu te mai supara cu shoppingul,eu de ex. ma uit ce au cumparat fetele,notez si dau un search pe nenea google sa le iau online.Multe produse sunt mai ieftine pe net decat in minunatul meu oras.


fetele si piticii.

32+
"buburuzul"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Onutz parca ma intrebai de sterilizator, astept sa primesc unul de vara-mea.Daca nu o sa imi cumpar.
Popi da o sa plang,ideea e ca vanzarea s-a facut cand eu eram in Elvetia si parca nu mi se pare real...cand o sa realizez sa vezi plansete.E casuta mea dintotdeauna
Acum stam dupa banca,cel mai drag imi e sa astept...sper sa ne aprobe ca din 18oct nu mai am unde dormi
La targ si pe mine m-a enervat ca nu aveau preturi,unde nu aveau nu cumparam,nici nu ma uitam.
Fetele care si-au luat carucior au scapat de grija,bravo!
Nasa a zis ca mi-l cumpara ea,sa vedem la ce ma decid. Bugetul de 1500lei mi se pare ok,eu l-as lua si second hand cu conditia sa stiu de la cine il iau,de ex de la vreo colega sau prietena si sa fie cum imi trebuie mie,desigur.
Si mie mi-a crescut burta,cand m-a vazut sotul pe aeroport a zis ca e mareeeee...si prietenii au zis la fel.In total am tot 6kg luate pana acum,cred ca urmeaza boom-ul imediat...oricum sunt grea si am multe rau.Desi la curs toti ma intrebau daca am 4-5 luni si cand le ziceam ca am aproape 7 faceau ochii mari.
Bubu tu ziceai ca ai o masina de vanzare,daca nu te deranjeaza imi dai si mie detalii pe PM? Ideea e ca nu mai pot sa vin cu metroul la serv si mi-ar trebui sa masinuta si te auzisem pe tine mai la inceput ca ai de vanzare.

O zi usoara va doresc,la mine e prima zi de munca...deloc placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Da, eu am intrebat, nu era pe lista de achizitii

Onutz 31+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Azi la 4 am control la medic si deja sunt imbracata, imbaiata, aranjata. Am emotii de parca m-as duce la intalnire. Ufi!!!!!!!!!! Tineti-mi pumnii!!!

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 24+ cu Eduard

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreausaninga spune:

Citat:
citat din mesajul lui mena1906

Azi la 4 am control la medic si deja sunt imbracata, imbaiata, aranjata. Am emotii de parca m-as duce la intalnire. Ufi!!!!!!!!!! Tineti-mi pumnii!!!

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 24+ cu Eduard

In love with my little kid :X


Succes, Mena! Sa vii cu cele mai bune vesti! Pai chiar te duci la intalnire, intalnirea cu bebe

31+
"buburuzul"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Mena tinem pumni cu siguranta va fi bine ,ai fost cumintica si sigur bebe va sta cumintel incontinuarie si vei veni cu vesti bune azi
Fetelor sunt pe fuga adica mi-e o foame de mor si mai trebuie sa fac si de mancare,deci am revenit de la ecograf si Bebelinu meu are 2200 Gr.43 cm ,maricel adica bine pt virsta lui(sapt 33),cumintel sta acolo cum trebuie sa stea adica nu da semne de nastere prematura,cordon-ul se joaca cu el dar nu-si face lantic din el
va pun un mic video de azi cu bebelinu meu sa aduca zimbetul pe buze asa cum i-mi aduce si mie azi .
http://www.youtube.com/watch?v=B3mWKq0YwPE&list=FL4SmJdDXZaYmKq89t7_XKbQ&index=1&feature=plpp_video



Looana 33Sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

mena iti tin pumnii, sa fie totul bine!

Mi-am amintit acum :cineva zicea ca vrea sa foloseasca produsele Bübchen. Mie nu imi plac deloc, incepand cu gelul ala de dus de un albastru chimic si pana la crema de fundulet.
Mai degraba Hipp, mi se par mult mai dragute, sau ceva bio, fara parabei sau alte minuni. Uleiuri e mai bine sa folositi bio, uleiurile de migdale dulci presat la rece, de masline sau jojoba sunt foarte bune pentru masat bebelusul si naturale.
Eu voi lua weleda gel de dus si ulei de migdale de la farmacie, bio.

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Angi eu ziceam,mi le-a recomandat o prietena asistenta si zicea ca gama cu galbenele bio e foarte ok.Ma gandeam sa le cumpar pt mine si daca imi plac sa continui cu ele.Dar daca imi zici ca sunt niste porcarii o sa ii iau copilului ce trebuie
Nu stiu cum e treaba aia cu spalatul dupa fiecare schimbat:trebuie cu apa, cu apa si sapun? Ce fel de sapun,diferit de cel folosit la baitza?
Mamicile noastre cu experienta cum au procedat? Sapun lichid pt bebe nu exista?Ce marca sa luam?

Looana e scump foc ala micu'!Niste obrajori sa-i mananci nu alta!
Mena bafta la dr!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

dana mie una Bübchen nu imi plac, Weleda e bio de ex si pentru productie se folosesc folosesc galbenele din Ro, am itit pe pagina lor.
E mai bine sa il speli doar cu apa, sapunul usuca pielea.

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Salutare girls~!

Angiuta al meu e buzz 3, ca vroiamm cu 3 roti.. buzz 4 stiu ca are 4 roti.
- nici mie nu imi plac deloc produsele Bubchen, m-am uitat pe ingrediente si nu mi-a placut absolut deloc ce am vazut acolo...asadar pt mine va ramane sfant uleiul de migdale sau masline si un gel de dus dermatocosmetic ori organic si atat (pana acum am cumparat Weleda ca erau la targ, macar prima luna..apoi voi lua probabil bioderma ca am vazut ca-s bune la pret in farmacie)
Danaa bebe se spala la fund dupa fiecare pisu sau caca cu apa chioara ori si gelul ala de dus sau sapunul lichid pt bebelusi(la Klorane am vazut la 500ml), adica cu ce il speli normal si atat.. unii merg pe ideea : doar apa(daca nu face si caca) asa ca mai bine decat cu servetele umede dupa fiecare schimbat.
Irilac eu de aici am cumparat si sabloane si vopesluri lavabile (erau si la targ cu stand si de aceea ):
http://www.pereticolorati.ro/
Looana ce frumos e bebe in clip!! Doamne ce perfect se vede!!!:X:X:X
-maine la 10:30 am si eu morfologia, abia ASTEPT!
Fetelor, la curs noua ni s-a zis ca orice scutec am folosi pana cade buricul acesta se va indoi usor cat sa nu acopere clema aia cu buricul, deci nu va faceti griji, pt ca orice ati cumpara oricum ar fi bune pt ca le indoiti..nu trebe neaparat cu decupatura;.
Vreausaninga si eu ii pun muzica zilnic..ii pun Brahms ca am citit un studiu cum ca asa cresc mai repede :))) asadar ascultam Lullabye zlnic:P

30+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: Clexane; FembionII, Magne B6, Acid folic, Cetebe; No Spa;Tardiferon Fol,
*posesoare a 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI 14G
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput