Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (30)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Colul e ok, placenta e joasa, copilul e bine. Uterul e iritabil din pacate. De aici si problemele. Nu am mai rezistat si azi a pocnit buba cu sormea. Ne-am certat urat de tot.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 24+ cu Eduard

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Mena, imi pare rau ca pana la urma a trebuit s ate certi cu ea. Insa ma bucur foarte mult ca bebe e bine. Uter iritabil am avut si eu.
La mine tocmai s-a dus starea zen. Mi-a sarit mustaru' de numa'. Sunt frustrata ca mai este o gramada de treaba de facut pana vineri cand ajunge sora-mea cu bebelina ei, sotul a dormit 2 ore, numai ce s-a trezit, are de lucru afara neaparat acuma si mai trebuie sa mai mergem si la cumparaturi ca frigiderul e gol. Dar sincer nu cred ca mai ajungem. Mama-mea nu stie sa isi prioritizeze treaba in casa, o tine mortis cu ordinea ei de facut curatenie si nu o scoti din ea nici in ruptul capului. I-am explicat in fel si chip ca nu e tocmai ok asa, dar nu vrea sa priceapa. Tata-miu e rupt de spinare si nu e in stare sa faca nimic, o tine doar pe Andreea ocupata atat cat poate (e sia asta o treaba). Si eu incerc sa fac ba una ba alta si trebuie sa ma las ca nu mai pot si mai rau ma enervez! Stiu ca trebuie sa ma calmez si ca probabil exagerez cu totul, dar acuma imi vine sa plang de nervi. Si scriu aici sa ma mai descarc. M-am saturat sa ma simt inutila si sa trebuiasca sa stau sa ma milogesc de altii sa faca in locul meu una sau alta!

Gina 33 + Sofia Maria si mami de Andreea Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui epopeasca

Mena, imi pare rau ca pana la urma a trebuit s ate certi cu ea. Insa ma bucur foarte mult ca bebe e bine. Uter iritabil am avut si eu.
La mine tocmai s-a dus starea zen. Mi-a sarit mustaru' de numa'. Sunt frustrata ca mai este o gramada de treaba de facut pana vineri cand ajunge sora-mea cu bebelina ei, sotul a dormit 2 ore, numai ce s-a trezit, are de lucru afara neaparat acuma si mai trebuie sa mai mergem si la cumparaturi ca frigiderul e gol. Dar sincer nu cred ca mai ajungem. Mama-mea nu stie sa isi prioritizeze treaba in casa, o tine mortis cu ordinea ei de facut curatenie si nu o scoti din ea nici in ruptul capului. I-am explicat in fel si chip ca nu e tocmai ok asa, dar nu vrea sa priceapa. Tata-miu e rupt de spinare si nu e in stare sa faca nimic, o tine doar pe Andreea ocupata atat cat poate (e sia asta o treaba). Si eu incerc sa fac ba una ba alta si trebuie sa ma las ca nu mai pot si mai rau ma enervez! Stiu ca trebuie sa ma calmez si ca probabil exagerez cu totul, dar acuma imi vine sa plang de nervi. Si scriu aici sa ma mai descarc. M-am saturat sa ma simt inutila si sa trebuiasca sa stau sa ma milogesc de altii sa faca in locul meu una sau alta!

Gina 33 + Sofia Maria si mami de Andreea Luana



Sa inteleg ca si la a doua sarcina tot aceeasi problema o sa am? Ti-as zice sa fii zen dar nu pot ca eu nu reusesc sa ma potolesc eu. Am o stare de imi vine sa rup tot pe genunchi.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 24+ cu Eduard

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Buna seara!
Am venit si eu intr-un final pe aici... mai primiti si noi veniti?

Maine ma duc sa-mi cunosc doctorul... pana acum nu m-am hotarat cu cine sa nasc... sincer inca ma mai gandesc.
Mi-e atat de frica incat am evitat pe cat am putut orice contact cu acestia. Am facut in fiecare luna ecografie, am facut analize dar nu m-am hotarat la un dr anume.
Ar trebui sa nasc spre sfarsitul lui oct. abia astept... la fel de inutila ca si Epopeasca ma simt si eu... imi e din ce in ce mai greu, sarcina e joasa astfel ca ma aplec o data si merg la toaleta de 3 ori... cred ca sunt prea batrana pt toate astea...plus ca parca toate temerile legate de nastere incep sa se accentueze

& +33

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Ela bine ai venit,sarcina usoara si bb sa stea pina la termin.Stii cum e niciodata nu e prea tirziu,nu stiu citi ani ai dar mai suntem citeva pers.
O seara frumoasa sa aveti

Looana 33Sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NovDec2012 spune:

Bine ai venit Ela
Iti dorim sedere placuta la odiseea noastra, si sarcina usoara in continuare si la termen.

Daca doresti, ne poti da mai multe date despre tine pt completare pe prima pagina, te-am trecut in listuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Mena, tot ce conteaza e ca e bine Las' ca pleaca sora ta si se termina stresul
Popeasco, te rog nu te mai agita atat, deja nu mai suntem gazele si mai e putin
Ela, bine ai venit
Si mie mi-e groaza de nastere...

Fetelooooor, hai cu ZENUL!!!!!!

Onutz 31+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Bun venit, Ela! Te-ai gandit la varianta unei nasteri prin cezariana? Eu am un prag al durerii foarte jos si lesin (am patit-o si in sarcina cand am ajuns la urgenta si cand am fost internata) asa ca alegerea mea este de a face cezariana iar medicul este ok cu asta . Am avut o sarcina prea grea ca sa raman traumatizata cu o nastere la fel de grea.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 24+ cu Eduard

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Asa... Pentru ca sunt calma acum revin cu raportul: baietoi sugator de degetel care nu are chef sa ii arate lu' mami nasul si gurita, asezat cu caputul la splinuta mamei si da cu capul in ea cand il apuca cheful de joaca(ca un capricorn veritabil), 656 de grame (cica e in grafic dar mie mi se pare tare mic pe langa bebeloii vostri), e cu 2 zile mai mititel decat standardul, femur de 4,5 cm, frumusel tare dar din pacate nu imi arata decat un picut fata ca e foarte ocupat cu degetelul in gurita. Col inchis jos, placenta joasa, uter iritabil (fitos care imi creaza probleme) . Am facut cultura de secretie ca tare imi e frica ca mi-a adus ceva sor-mea. Zicea ca tocmai a terminat tratamentul pentru ureaplasma (infectie responsabila cu avortul si nasterea prematura), dar nu am incredere ca l-a facut corect asa ca am vb cu doctorita si a fost de acord sa facem analiza pentru orice eventualitate. Daca analizele sunt bune si eu sunt ok, atunci o sa imi mai vad puiul peste o luna, pe 24 octombrie. Daca nu, atunci o sa ma umplu de antibiotice si o sa il umplu si pe sot si o sa ma injure cu bunatatea mea cu tot. Amintiti-mi, va rog, cand mai vreau sa mai fac o fapta buna sa ma abtin ca numai de suferit am. Azi am facut o mie de spume si am avut contractii si ne-am certat, degeaba. Femeia asta nu intelege. A zis ca pleaca. Sper sa o faca pentru ca nu mai suport.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 24+ cu Eduard

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Epopeasco ce bine descrii tu acolo!!! asa inutila ma simt si eu..m-am saturat pana in gat sa ma rog de toti s aimi care si o sticla de apa de la magazin:(:(offf eu care mutam si muntii din loc:))

Mena, ce urat cu sora ta..ar trebui sa fie mai grijulie:( nasol..asta e(, nu te mai agita degeaba!
f bune vestile cu bebe! asadar stai in continuare la pat ca e de bine, obsrvi, da?? :):):)

31+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: Clexane; FembionII, Magne B6, Acid folic, Cetebe; No Spa;Tardiferon Fol,
*posesoare a 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI 14G
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput