Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (30)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Mena, el e mititelul odiseii, gandeste-te ce diferenta e intre el si Lucian al meu sau Alex al lui Menics, sunt muuulte saptamani diferenta
Ai grija cu analizele

Onutz 31+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Multumesc tuturor!
UM 26 ian iar DPN 25oct. De la ecografie insa dr. a spus ca dupa 15 oct sa ma astept oricand... asa ca bagajul e gata.
Mena, da. M-am gandit si la asta... nu stiu daca e o solutie insa...
Tot mai multi doctori mi-au spus ca nu se mai face cezariana la cerere... numai e la moda in fine, de gasit o sa gasesc eu, dar ma tot gandesc cum o sa ma descurc acasa cu o cezariana si 2 copii mici.
Nu exista nimeni care sa ma ajute macar o perioada... asa ca va trebui sa imi revin repede. Baiatul are 2,6 ani. E inca micut, nu pot sa-l oblig sa inteleaga... nici nu vreau. Nu e el obligat sa inteleaga ci eu sa ma organizez mai bine si sa nu-l zapacesc prea tare cu nasterea mea.
Si asa o sa-i fie greu cand o sa vada inca un bebe mai ales ca asta nu o sa mai plece la el acasa seara.
Iar sa angajez pe cineva... va fi chiar ultima solutie...
Asta e cel mai rau in perioada asta, am prea mult timp de gandire
O zi minunata burtici!

& +33

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

ela bine ai venit!
Dupa ce o sa vina bebe o sa ti se para cel mare mult mai mare...trebuie sa-ti amintesti ca si el e mic.
La mine la curs majoritatea mamicilor au primul copil in jur de 3 ani si nu par deloc preocupate, O sa vezi ca o sa fie bine...nici noi nu avem nici un fel de ajutor dar sunt sigura ca ne vom descurca, sotul si-a luat 2 saptamani concediu sa ma ajute la inceput. Acum sper numai ca bebe sa vina la termen.
Pe mine ma preocupa cel mi mult cine o sa stea cu V. cat nasc pt. ca as vrea sa vina sotul cu mine. La prima nastere m-a ajutat f mult faptul ca era cu mine.
E greu tare sa gasesc o baby-sitter dispusa sa vina si noaptea cand o sun eu.
La noi cezariana iese din discutie, mie mi-e prea teama de o operatie, care apropo mena ar fi mult mai traumatizanta pentru mine. Dar fiecare are propriile temeri...eu prefer nasterea naturala. O sa un scorpinon, si eu sunt nascuta tot pe 24 oct.

De data asta chiar as vrea si fara epidurala, sa vedem daca voi reusi. V. a fost tras cu vacuum. Posibil si de la epidurala, nu am reusit sa imping. Asa ca de data asta voi incerca fara nestezie. De asta as avea asa multa nevoie de sotulica...sa vedem ....

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NovDec2012 spune:

CAPITOL NOU




(Deny)

Mergi la inceput